Sayfa 151/1004 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. Bugün sürekli nebati sözcüğünü gorunce, yıllar önce izlediğim bir belgeseli hatırladım. Suudi Arabistan'ın Nebati krallığı. Belgesel genellikle Arabistan'a dairdi ve aşırı sıcakların o korkunç görüntulerini içerdiği için de hiç unutmadım. Bu Nebati Krallığı, günumuze kadar fazla ortaya çikarilmamiş ve arkeolojinin hala uzerinde çalıştığı bir konuymuş. M.Ö. 400 yılında kurulmuş. Kuranlar da çölde yaşayan bedeviler. Bana ilginç gelen, şu anda sadece birkaç tür canlının yaşayabildiği Arabistan çöllerinde, bu adamlar zenginleşebilmiş ve o dönem ticaretin kavşagi olmuş. Nasil mi? Buhur ticareti. O donemlerde sicaklik bu kadar yok edici değilmiş ve reçine çikarabildikleri bir bitki ekmişler topraklarına. Bu buhurun özelliği, biraz insanı kafa yapması. Neyse, Nebati Krallığı ve merkezi Petra, Roma imp. tarafından yıkılmış ve o da tarihin tozlu sayflaraında yerini almış. Belgeselde bu bitkinin yağını da gıda olarak kullanıldığı belirtiliyordu. Detayları hatirlayamadim.

2.  Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    O Medusa. Posaidon, un tecavüz edip bıraktığı. Athena da kızıp saçlarını yılan yapıp, ölümsüz Gorgon' a dönüştürmüş. Bundan sonra da Medusa yı gören taş olmuş. Bu durumda yılanoğlu ne subliminal mesajı vermektedir düşünün gari. Saygılar
    Biz yerli ve milliyiz, bize göre Şahmeran...

Diğer orijinaller okul öncesi döneme ait gibi de, bu apla güzel diye şeettim. Aslında sadece saçlarını yılan yapaymış...?

Anadolu Erkeği Hıdır

3. Az sukredin arkadas. Tum hayınlarda buraya toplanmis. Yol yapdik yol. Evinize buzdolabi soktuk. Ararun 155 i bag

4.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Bugün sürekli nebati sözcüğünü gorunce, yıllar önce izlediğim bir belgeseli hatırladım. Suudi Arabistan'ın Nebati krallığı. Belgesel genellikle Arabistan'a dairdi ve aşırı sıcakların o korkunç görüntulerini içerdiği için de hiç unutmadım. Bu Nebati Krallığı, günumuze kadar fazla ortaya çikarilmamiş ve arkeolojinin hala uzerinde çalıştığı bir konuymuş. M.Ö. 400 yılında kurulmuş. Kuranlar da çölde yaşayan bedeviler. Bana ilginç gelen, şu anda sadece birkaç tür canlının yaşayabildiği Arabistan çöllerinde, bu adamlar zenginleşebilmiş ve o dönem ticaretin kavşagi olmuş. Nasil mi? Buhur ticareti. O donemlerde sicaklik bu kadar yok edici değilmiş ve reçine çikarabildikleri bir bitki ekmişler topraklarına. Bu buhurun özelliği, biraz insanı kafa yapması. Neyse, Nebati Krallığı ve merkezi Petra, Roma imp. tarafından yıkılmış ve o da tarihin tozlu sayflaraında yerini almış. Belgeselde bu bitkinin yağını da gıda olarak kullanıldığı belirtiliyordu. Detayları hatirlayamadim.
    Petra'yla ilgili başka iddialar da var da, şimdi şaparsak şaparlar..

bi de hikayeye bak ki, faizi düşürüp kuru rekabetçi yapıp artan ihracat ile döviz fazlası verip kuru dengeleyecekmiş.

bunlara hangi iktisatçı akıl veriyorsa ????

yahu sokaktaki çocuk bile güler buna.

nasrettin hocanın borcunu ödemek için çit çekmesi ve koyunları beklemesi bile daha mantıklı.

ayıp ya

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu kafayla ipraaam bey'e beleşe takım elbise diken saf terzi cemaller bitmez.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Az sukredin arkadas. Tum hayınlarda buraya toplanmis. Yol yapdik yol. Evinize buzdolabi soktuk. Ararun 155 i bag
    Bunlarda hiç halden anlamıyor, daha n'apsın
    Hergün yükselen bir enstrümanımız var büüüle istikrarlı yükseliş bir daha kimbilir ne zaman nasip olur. gıymatını bilmek lazım

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. Dolar tl de 3 tane major kanal var...
    3 tane oyuncu da denebilir.
    2 si kanal katlıyor(yeşil kırmızı)
    1 i kanal tavanında(sarı)

Dua edin sarı kanal da olalım..
    Yeşil kırmızı pivotu 15,5 suları..(kanal tavanı + median)
    11-11,5 arası 2 kanalın desteği var.

hareket yeşil median da shortla(yabancı girişi), kızmızı median destekle başladı..(reisin konuşması), sarı kırılır gibi(reis)
    *** sarı da katlartsa kötü olur
    kırmızıyı kabul edersek daha yol var, sarı da yükseliş bitti

Sayfa 151/1004 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •