Sayfa 602/1004 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    6 ay sonra dolar 10 tl de olabilir. Olmaz demeyin, bu kadar hızlı yükseliş normal değil.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    10 Tl mi , bu ekonomi kafasiyla mi )

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Büyük ihtimalle faiz artırımı gelecek gibi gözüküyor bu senaryo tanıdık geliyor max zirve gelebilir gerçi her dakika geliyor mb kararına kadar 16-17 görebilir sonra faiz artırımıyla 12-13 küsüre gider gibi
    Düşünce işler yoluna gireceğini düşünenler hayal dünyasında yaşıyor.!!
    Pansumanla bu işler düzelmez.!!
    Dış borçları TL ilemi takla attıracaklar.!!!
    Aralık - Ocak- Şubat- Mart enflasyonu .!!???
    Denklemin hangi kefesinde.???

Teknik olarak iflas etti diyoruz.!!

Hala uyumaya devam edenler var.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Çok kısa vadede hemen yani müdahale olursa, 12.5-11.6 görülür dip olur, 12-13 arasına yerleşir, bu şekilde bırakılırsa bi %100 daha yapma potansiyeli var, orman yangını gibi, onun bi dinamiği var belli bi yerden sonra yangın kendi kendini besliyor, dizel motor gibi.

Hemen şimdi bir şey yapılmalı...
    2022 de faiz artışları başlayacağını düşünüyorum mecburen, o yüzden kur bi yerden sonra tekrar düşüş trendine geçecektir ama nerden geçer o belli değil, buralarda tepe yaparsa tahminim 10 -11 tl görülebilir tekrar.

4. 10,11 lira hayal..!

.

5. Hayal dediğimiz 10TL USD/TRY kuru 3 ay öncesinin %16 üstünde
    Gerçekten gerçekleşmesi çok zor olmakla birlikte..

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Birileri piysaya 22 rakamını saldı , spek tahtalarında olduğu gibi alıcı mı arıyorlar demekten kendimi alamıyorum...Yoksa gerçekten 22 ye götürüp millete giderken mal mı kitleyecekler..Sonra pardon dozu fazla kaçtı faiz artırıyoruz derken dolar 15 lere süzülecek süzüldükçe millet ucuz diye mala girecek sonra bir faiz daha ver eliniz 13 ler....

Olur mu olmaz mı kafalar karışık...Herşey MB yapacağı açıklamaya bağlı

7.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    2022 de faiz artışları başlayacağını düşünüyorum mecburen, o yüzden kur bi yerden sonra tekrar düşüş trendine geçecektir ama nerden geçer o belli değil, buralarda tepe yaparsa tahminim 10 -11 tl görülebilir tekrar.

Dolar artmıyor, TL devalüe ediliyor. Bu TL değeri üzerinden ekonomi yeniden fiyatlanıyor, tahviller, krediler, parasal genişleme v.s. TL nin değeri, enflasyon, büyüme, ithalat, ihracat, cari açık/fazla, bunların sadece bir matematik katsayısı olduğunu farz edin.

Bu kadar faiz düşürüp, kredi dağıtıp, 2022 de faiz arttırırsa sistem bunu kaldırmaz, ne yapacaksa hemen yapmalı, bence şu an şansı var. Yanıldım diyecek sadece o kadar. Ya da aldatıldım.

8. Suriye'de ,İranda,Irakta hatta Ermenistan'da bile böyle abuk sabuk kur harketi yok amma...

haberlere göre ihracatçı hammadde sıkntısı çekmeye başlamış...Bir yandan ihracat patlayacak ,her şey düzelecek söylemi , bir yanda hayatın gerçeği stokçuluk -hammade ve ürettim için ithal mal sıkıntısı...Denek Türk halkı...Sahi nerede şu turkovac aşısı ?

Sayfa 602/1004 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •