Sayfa 271/1004 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Hayret ettiğim de şu
    Hala herkes, iktidarın memleketi ülkeyi fln düşündüğünü zannedip, şöyle yaparlarsa böyle olur, böyle yaparlarsa şöyle olur,
    Yok öyle bir şey arkadaşlar, uzun zamandır "giderken ne kdr çok götürürsek" derdindeler.
    Millet de hala saf saf kurtuluş reçetesi yazıyor.
    Osmanlının sonundan daha beter ol aacağız bunlar gittiğinde.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Cin 70 Lerde 80 lerde ve en son 90 larda yapti o isi
    Artik hersey makine plc otomasyon seri uretim yalin uretim kalin uretim
    Simdi insan gucu iscilik maliyeti denizde kum tanesi gibi
    Ucuz olsa ne

Cin de yillardir 1 dolar 7 yuan

Moderen uretimde gunumuzde yani, Bi isciyi koyuyon 10 dene makinenin basina
    Kazara istop ederse biri, gidiyo tus a basiyo calistiriyo

Yeni bi cin felan olcagmizi hic dusunmuyom
    Aslında covid19 aşılarının sebebi açıkça burada çok güzel açıklanmış.
    Toplu ölümlere hazır oluuuuuun. Yaşasın daha az, daha yaşamayı bilen daha moderin insan kavimleri.

3. Osmanli hadsiz sayida savasa girmis
    Bazilarini fransa bankerleri finanse ediyo
    Geri Odeyemeyince
    Ege Akdenizde mahsulu yillarca kaldirip goturmus herifler Narenciye Tutun gibi
    Ozellikle manisa cevresinde fransiz inzibat asker cok Adam oldurmus
    Canin cekti Tutun sardin ictin iscisin Arkadan geliyo Kafana sikiyo mermiyi Diyo ki mal bnm Bnm tutunu sarip icersen olursun
    Bundan sonra tabi Allah vermesin
    Nasil metodlarla yaklasacaklarini
    Alici tayfanin
    Cok merak ediyorum
    Ahlaksiz teklif yaparsa kabul etmezsen sonra hirlasacan vs amaaan uffff

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    O gordugun lokantalarda kac kisi yemek yerken gordun? O arabalar kac tane? veee nufus kac? Oranti nedir binde bir?

Gozunun gordugu gercegin binden biri. Onemli olan istatistiktir toplumun tum kesimidir.

Benim ninem okuma yazmasi yok 89 yasinda kadin o bile boyle hatali bakmiyor olaya
    Türkiye de kafası çalışan kitle azınlıkta,okumuş okumamış hiç farketmez,Türkiye de ki üniversitelerin kapasitesi de ortada yurtdışı ile kıyasladığında.Eskiden odtü boğaziçi itü vardı onlarda listeden çıktı.Akp seçimi kazandığında koyduk mu diyen kitlenin geliri isterse 100 dolara düşsün umrumda olmaz.Asgari ücretli kesim şükreden kesim sorgulamayan kesim.Sorgulayan ve çözüm arayıp bulan kesimin durumu ortada.Size tavsiyem Ankara İstanbul ve İzmir de cuma cumartesi pazar günleri yemek yemek için yada oturmak için gittiğiniz mekanlarda rezervasyonsuz girebiliyor musunuz giremiyor musunuz bunu bir gözlemleyin.Ankara da toplu taşıma yüzde 50 azaldı.Herkes arabasıyla sokalarda benzin 10 lira olmasına rağmen.Yurdışına giden gençleri dikensiz gül bahçesi beklemiyor sonuçta.Ben bu piyasa güvendim her zaman da güvenirim.Ak parti gider başkası gelir hiç farketmez.Adam gibi iş yapan bilançosu sağlam şirketler varken ne TL mevduat ne döviz umrumda olmaz.En iyi yatırım hisse senedidir.Servetimi de hisseden kazandım her kriz fırsat yaratır.Karamsarlık kötümserlik insanı yer bitirir hata yaptırır.Ben lisans mezunuyum,diplomamı tenezzül edip gidip almadım bile,yaşadığım tecrübeler diplomamın ötesindedir.Overall diplomanın ötesindedir benim için.Yaşarayak kazanılan tecrübe diplomanın çok ötesindedir.Bu ülkeye güvenin.Sermaye piyasalarına güvenin.Uçurumun kenarından yıkık bir ülke alarak savaşlardan çıkartan Mustafa Kemal’in umuduna güvenin.Ümidinizi kaybetmeyin.Herşey düzelir.Bu piyasa bedava.2018 de bana kızanlar sövenler vardı.2020 yılında birçok hisse bütün yılların acısını çıkardı.Borsa sabır işidir.Sabretmeyen şikayet etmeye mahkum kalır.Benden naçizane tavsiye.

Yürütmenin Başı.!!
    Çin modelini ilan etmeden önce.!!
    Alt yapısını yıllardır dile getirdi.!!
    3 -çocuk yapın diye boşunamı edebiyat yaptı.!!????

Çin, doğum oranını arttırmak için ailelerin 3 çocuk sahibi olmasının önünü açan yasa değişikliği, Ulusal Halk Kongresinin Daimi Komitesi toplantısında kabul edildi. Nüfus ve Aile Planlama Yasası'nda yapılan değişiklik, Devlet Başkanı Xi Jinping'in onayının ardından yürürlüğe girecek.20.08.2021
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Kasılmanıza gerek yok,size hisse bazında örnek verdim yine verebilirim.Ülke ekonomisi kötü olsa da şirket özelinde çok iyi yönetilen şirketlerimiz var.Borsa uzun vadeli bir yatırım olduğu için yatırım yapan kişi yapacağı yatırımdan eminse ne dolara bakar ne faize bakar ne de enflasyona bakar.Örnekleyelim isterseniz.Egeen 1 liradan 1800 tl olmuş,ödediği temettüler hariç,sarkuysana bakın 30 kuruştan 20 lira olmuş ödediği temettüler hariç,doaş bakın 4 liradan 50 lira olmuş ödediği temettüler hariç,vestellere bakın 2 liradan 50 lira olmuş.Koç grubunu saymıyorum bile.Dolar bazında 2002 yılında 1.30 olan kur bugün 14 lira desek 12 kat gitmiş.Yani yabancı yatırımcı yok demek çok anlamlı değil.2 lira olan arçeliği 20 liradan yabancı tahtadan sildi süpürdü.Benim naçizane tavsiyem bu fiyatlar aşırı kelepir.Bu fiyatlardan alanlar 2 sene sonra akp gittiğinde 10 katına yabancıya iteler elindeki malı.Tarih hep tekerrür eder yanıltmaz.Türkiye ne arjantin olur nede venezuela.Ben bu söylediklerimi bizzat yaşayan biriyim.Alım fırsatı yine oluştu.TL değer kaybederken borsa neden rekor kırıyor.Biraz söylediklerimi düşünün derim.Hisse bazlı bakın.Çünkü her kuşun tadı farklı olur.
    Adam Lokantada yollardaki %2 yi Türkiye zannettiği gibi, bu topikte yazanları da Türkiye zannediyor, Tüm Türkiye vatandaşlarında hisse var zannediyor.
    Ya arkadaşım, burdakilerin tuzu kuru, burdakiler düşündüğü ülkenin geleceği kendi cebi değil b iş anlayıver emi. Ülkenin %50 den fazlası asgari ücretli yani 278 $ ile çalışıyor kabaca bir boyunca it gibi çalışıp çalıştığı ile sadece günde 7 bira içebiliyor. Başka hiç bir şeye harcamasına gerek yok 2 bira sabah 3 öğlen 2 3 akşam yat aşşaa.
    Hee çöpün başında 3 4 aç var. Her yer 3 tekerli bisiklet doldu. Sudanı haitiyi geçtik. Hoş yerlerini de bilmezsin ya.

Ne kadar çok çocuk.!!
    O kadar çok köfte demekmiş.!!
    Pardon.!!
    O kadar köle demekmiş.!!
    Meğer.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8. Pandemi de turizm bitti artık belini doğrultamaz dediklerinde 1.40 dan nthol alıp 1 senede 6 liradan satan birisi olarak her krizin fırsat olduğunu düşünenlerdenim.Günümüz koşullarında alınan dipomanında bir önemi yok o diplomaya harcanan paranında.Kötü söz söylediysek affola.

Sayfa 271/1004 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •