Sayfa 204/412 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 3296 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Bizi ilgilendiren kısım supramax ve handysize.
    O kısım sağlam duruş gösteriyor.

Panamax, 60,000-79,999 dwt. panama kanalında geçebilecek standarttaki gemiler. Genellikle ABD limanlarından tahıl, kömür ve demir cevheri taşırlar.Bu emtiaların fiyatlarına duyarlı oluyorlar haliyle.

Capesize'lar 110,000-199,000 dwt. panama kanalından geçemeyecek kadar büyük gemiler. Atlantik ve ümit burnu civarında ticarete konu oluyorlar. Dünyada sadece birkaç liman onları tam yüklü durumda barındırabilyor. Süveyş kanalı 2009'da derinleştiğinden oradan geçebiliyorlar.

Brezilya'dan Çin'e, Avustralya'dan Çin'e, Güney Afrika'dan Çin'e ve Güney Afrika'dan Avrupa'ya olan rotaları izliyorlar.
    Bu gemilerle de ağırlıklı olarak demir cevheri - kömür daha az oranda da olsa tahılları daha uzun mesafe rotalarda taşımak için kulllanıyorlar.

https://www.gsdmarin.com.tr/
    32000 - 63104 DWT kapasite arası GSDHO filosundaki gemilere gelirsek;

Kendi güverte üstü vinci olan küçük/orta tonajlı gemiler uzunluk ve su çekimi kısıtlamaları olan küçük limanlar için idealdirler. Geminin yük donanımı, yük yükleme ve tahliyesine yönelik altyapı eksikliği bulunan limanlarda hizmet verebilmelerine imkân veriyor.

Demir cevheri, kömür, çimento, bitirimli çelik, gübre ve tahıl gibi kuru yük taşıma kapasiteleri yanında bu dökme yük gemileri küçük hacimli kuru yük nakliyesinde kullanılırlar ve hatta farklı ambarlarda farklı yük çeşitlerinin taşınmasına da imkân tanırlar.

Baltic Dry Index'deki cape ve panama size gemiler global ekonomiden daha çok etkilenirken, handy ve supra sınıfı ise daha fleksibl gözüken - kendi lehlerine gelişen statükoda- daha esnek ticaret avantajlarını yakalayabiliyor gibi duruyor?
    Nedeni bu olabilir, daha önceden paylaşmıştım. Geleneksel olarak büyük gemiler için navlun fiyatları küçük gemiler için navlun fiyatlarını destekler iken konteyner fiyatları küçük gemiler için navlun fiyatlarını desteklediğinden bu geleneksel yapı tersine dönmüş. (Sene başında paylaştığım bir analizde de bu ilişki anlatılmıştı.)

https://twitter.com/plmlindstroem/st...ZCQccNlZKFIKIA

2.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Nedeni bu olabilir, daha önceden paylaşmıştım. Geleneksel olarak büyük gemiler için navlun fiyatları küçük gemiler için navlun fiyatlarını destekler iken konteyner fiyatları küçük gemiler için navlun fiyatlarını desteklediğinden bu geleneksel yapı tersine dönmüş. (Sene başında paylaştığım bir analizde de bu ilişki anlatılmıştı.)

https://twitter.com/plmlindstroem/st...ZCQccNlZKFIKIA
    Emeğinize sağlık sayın Meteor. Paylaştığınız bilgilere çoğu aracı kurum ve araştırma departmanı sahip değil.

Alarko - yatırımcı zihniyetliler için kısa bir zaman önce diyebiliriz- 5 tl'nin altında fiyatlarda sürünürdü yüzüne bakılmazdı. Fonların ilgisini çekebildikten sonra Yunus Şahin'le ivme kazanmıştı. O günler aklıma geliyor.

O topiğin en eski ve kararlı takipçilerinden sn.tövbekar'ın söylediği gibi. 'Zinhar yatırım tavsiyesi değildir!'

Herkese huzur ve sağlıklı günler dilerim.
    Son düzenleme : aokan1973; 22-06-2022 saat: 23:28.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

3. kaynak: https://www.harperpetersen.com/#harpex

All time high container rates is positive for container owners, but also has a positive knock on effect on drybulk as some cargoes & containers has shifted into drybulk.

The strong container market has been one of several factors contributing to the high freight on smaller drybulk vessels. No sign of the container charter rates easing off currently. It looks like the container market will be supportive for Drybulk through Q3/Q4
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

4.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Emeğinize sağlık sayın Meteor. Paylaştığınız bilgilere çoğu aracı kurum ve araştırma departmanı sahip değil.

Alarko - yatırımcı zihniyetliler için kısa bir zaman önce diyebiliriz- 5 tl'nin altında fiyatlarda sürünürdü yüzüne bakılmazdı. Fonların ilgisini çekebildikten sonra Yunus Şahin'le ivme kazanmıştı. O günler aklıma geliyor.

O topiğin en eski ve kararlı takipçilerinden sn.tövbekar'ın söylediği gibi. 'Zinhar yatırım tavsiyesi değildir!'

Herkese huzur ve sağlıklı günler dilerim.
    Ben bildiğimi iddia etmiyorum çünkü tek yaptığım yabancı hesapları takip etmek ama aracı kurumlar muhtemelen bilmiyor ve bu nedenle hep belirli ve potansiyeli çok olmayan hisseler etrafında dönüyorlar. Benim bahsettiğim sene başındaki gönderim aşağıda. “Traditionally dry bulk” ile başlayan paragraf bizim kurtarıcımız olabilir. Şu anda kuru yük tarafında geçtiğimiz haftaki düşüş bitti artık dönüş görebiliriz havası pek kalmadı ama Handysize ve Supramax endeksleri spotta ilk üç gün diri durdu, vadeli tarafta ise düşüş var maalesef. Ama mevcut vadeli navlun fiyatlarına göre dolarda sene sonuna doğru muhtemel artış ile birlikte yine 1 milyar TL üstü kar gelir derim. Muhtemelen 500 milyon TL’yi ilk 6 ayda yakalarız ya da çok yaklaşırız. Yılın ikinci yarısında dolar kuru çok daha yukarıda olacağından navlunlar çökmediği sürece 1 milyar TL’yi geçmek zor değil.

https://www.hellenicshippingnews.com...-dry-bulk/amp/
    Son düzenleme : meteor78; 23-06-2022 saat: 01:09.

5. Sn Aokan ve Meteor
    Sizleri sanal ortamda tanimak ve izlemek guzel.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    Sn Aokan ve Meteor
    Sizleri sanal ortamda tanimak ve izlemek guzel.

Sn aokan 'ı Pnsüt ve ya petun dan da hatırlıyor gibiyim,donanımlı bir arkadaş.Sn Meteor78 kardeşim de kalitesini her açıdan belli ediyor.Bu gsdho sayfası gerçekten olumlu ya da olumsuz da yazan olsun gerçekten hisse nette örnek.Şirketim olsa daha önce de yazdığım gibi çoğu arkadaşı istihdam etmeye can atardım.
    .
    Syg
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

7. GSelman Sizin icinde ayni seyleri dusundugumu hem ozel mesaj hem burdan yazarak belirtmistim. Eksik olmayin.

8.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Geçen hafta perşembe durum yukarıdaki gibiydi. Bu hafta spotta navlunlardaki düzeltme devam etti ama bugün itibariyle spotta dönüşü görmüş olabiliriz. Vadeliler de yön yukarı diyor, inşallah haftaya bu şekilde olur.

Supramax,
    Temmuz vadeli 28325 dolar
    3. çeyrek vadeli 28038 dolar
    Spot 27139 dolar

Handysize,
    Temmuz vadeli 26313 dolar
    3. çeyrek vadeli 26404 dolar
    Spot 24169 dolar
    Öncelikle benim hakkımda güzel fikirleri olan herkese söylesin söylemesin teşekkür ederim. En yüksek pozisyonum burada olmasa da en çok sevdiğim / vakit geçirdiğim başlık Gsdho başlığı. Çünkü burada gerçekten kaliteli kişiler, kaliteli gönderiler paylaşıyor.

Geçen hafta Cuma durum yukarıdaki gibiydi bugün ise durum aşağıdaki gibi. Spot direniyor ama vadeliler aşağıya geldi. (Artan dolar kuru ile birlikte gemi başına günlük maliyet muhtemelen 7-8 bin dolar gibi bir seviyede olur. Benim açımdan hala inanılmaz bir net kar marjı var, yeter ki bu marjlar büyük oranda sürdürülebilir olsun. Bunun için de vadeli navlun fiyatlarını takip etmek lazım çünkü o tarafta bu işin profesyonelleri gelecek beklentilerine göre koruma (hedge) pozisyonu alıyorlar ya da spekülasyon yapıyorlar.) Geçen haftaki tahminim tutmadı, gelecek hafta için tahminim yok. İnşallah iyi olur diye umuyorum.

Supramax,
    Temmuz vadeli 26025 dolar
    3. çeyrek vadeli 26000 dolar
    Spot 27123 dolar

Handysize,
    Temmuz vadeli 25213
    3. çeyrek vadeli 25108
    Spot 24096 dolar

Sayfa 204/412 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları