Special Days Image
Sayfa 3/411 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    https://www.ziraatyatirim.com.tr/Doc...21-pdf_180.pdf

http://img.euromsg.net/54165B4951BD4...03_12_2021.pdf

ziraat yatırım gsdho için 413 milyon kambiyo gelirine işaret etmiş mevcut kurlarla.
    Paylaşım için teşekkürler. Bazı şirketler dolardaki artışa bağlı olarak sert yükseliş yapmıştı. Tabloya göre içlerinde kambiyo zararı yazacaklar var. Gsdho ise hem piyasa değerine oranla en yüksek kambiyo karı getirmesi hem de denizcilikte 3. çeyreğe göre daha yüksek kar gelme ihtimali nedeniyle çok avantajlı bir konumda.

4. çeyrekte, 15 gün gecikmeli endeks değerlerine bakıldığında 3. çeyrek ile benzer navlun fiyatları ve daha yüksek ortalama dolar kuru var.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...978576387?s=21

bugünkü kur rakamı ile 400 milyon civarı kabataslak kambiyo karı yazacak. muazzam rakam !
    bu durumda 9 aylık karı 310 milyon olduğuna göre buna bir 360 (vergi sonrası kar diyelim) eklersek 670 milyon şu an itibari ile karı var diyebiliriz. 100 de faaliyetten gelse 770 milyon kar yazar.
    bu fiyattan 2 fk demektir ? şu an resmen bedava işlem görüyor.

3. Bu hissede zenginin malı züğürdün çenesini yorar arkadaşlar. İstediğiniz bilançoyu hesaplayın, hesapladığınız patronun cebine girecek paradır o da kendi hesabını yapar zaten merak etmeyin.

Bunu sadece bu hisse için değil diğer tüm temettü vermeyen şirketler için söylüyorum. Bundan daha kötüsü sürekli bedelli veren şirketlerdir onlar da yapılan hesap patronun boşalan cebinin hesabıdır çünkü boşaldıkça sizden cebinin dolmasını isteyecektir.

Kalın sağlıcakla

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Bu hissede zenginin malı züğürdün çenesini yorar arkadaşlar. İstediğiniz bilançoyu hesaplayın, hesapladığınız patronun cebine girecek paradır o da kendi hesabını yapar zaten merak etmeyin.
    Doğrudur sn. maximum ama 2 fk holding hissesi de olmaz. "yatırım tavsiyesi değildir"

5. Valla olmaz diyorsunuz da 2015 yılı bu şirket 220 milyon TL kar açıklamış. Ha 2015-2016 da bölünmeden önce 24 kuruş temettü vermiş 2 sene 2016 sonunda da yüzde 80 bedelsiz yapmış. Hesaplarsanis Mart 2016 da yıl sonu bilançosu açıklanmadan önce güzide sirketimizin fk si 1.2-1.3 perde . Defter değeri de 800 milyon TL imiş. PD/dd orani 0,30 larda olduğunu goreceksiniz. Yani sizin anlayacağınız ben Turgut a güveniyorum. Hedefim 3 basamaklilar. Gsd holding in piyasa değeri Koç holding i geçmeden satmayı düşünmüyorum.

Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Gsd holding in piyasa değeri Koç holding i geçmeden satmayı düşünmüyorum.
    bu ifadeniz ironimi , gerçek mi tam anlayamadım ?

ben en kötü bir holdingin 3.5 fk seviyesinin altında olacağını düşünmüyorum. bu hisse min. bilançoya kadar 5-6 lira seviyesinin altında olmaz. ama ciner ile ilişkileri netleşirse 2 basamaklı haneye hızlıca da gidebilir.

7. İroni ... 3,5 fk olması demek Mart başında bilanço aciklanmadan önce hissemisin 8-10 TL arasında olması demek.( Bu döviz kuru ile girersek.) . Burada hedef gösterme , yok şu kadar olacak ,yok bu kadar kar aciklayacak demek bana göre gsdholding yatırımcısınin menfaatine degil. Yüksek kambiyo karı yazacak tamam. Navlun fiyatları da yüksek. Ama hergun bunları açıklamak iyi niyetli gelmiyor bana. 3 ay daha sabredecegiz işte. Ondan sonra kim ne kadar bekliyorsa beklesin...kimin hedefi kaçsa buradaki arkadaşları ilgilendirmiyor. Kendisine kalsın hedefi ve oraya gelince satsın...

sn. dıpdıp sizi anlıyorum

ben bir hedef zaten göstermiyorum, navlun fiyatlatını da bilmiyorum.

ama 9 aylık 310 kar yazan nir şirketin + 400 milyon kambiyo karı yazması bence önemli. buna benzer doğan holding var mesela 1,5 milyar kambiyo karı yazacak. (ülker gibi 2 milyar zarar yazanlarda var) ama gsd çarpanlar açısından şu an daha uygun.

ama kur dönebilir de. bir bakmışsınız yıl sonu kapanış11.70 ! bu sefer kambiyo karı 200'e düşer. bunları hep dikkate almak lazım.

bu kadar kafa ütülediğim yeter herkesin kazancı bol olur inşallah
     Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    İroni ... 3,5 fk olması demek Mart başında bilanço aciklanmadan önce hissemisin 8-10 TL arasında olması demek.( Bu döviz kuru ile girersek.) . Burada hedef gösterme , yok şu kadar olacak ,yok bu kadar kar aciklayacak demek bana göre gsdholding yatırımcısınin menfaatine degil. Yüksek kambiyo karı yazacak tamam. Navlun fiyatları da yüksek. Ama hergun bunları açıklamak iyi niyetli gelmiyor bana. 3 ay daha sabredecegiz işte. Ondan sonra kim ne kadar bekliyorsa beklesin...kimin hedefi kaçsa buradaki arkadaşları ilgilendirmiyor. Kendisine kalsın hedefi ve oraya gelince satsın...

Sayfa 3/411 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •