Sayfa 332/412 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon
Arama sonucu : 3289 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    suprama ve handysıze endekslerı pandemı oncesı sevıyenın de altına geldı . artık işler karışık .

1-gemi geliri dramatik seviyelere inecektir .
    2- silopi işi tam bir kepazelik 75 mılyon dolar kayıp var ( bir tutam temettü ile bal çalma olayı )
    3- kasada duran nakıt tam bır sermaye kaybı enflasyon karşısında
    ve teknık olarak da işler pek iyi gitmiyor . bu hafta 9 ortalama 21 ortalmayı aşağı kesebilir . bu kesınleşirse zaman kaybı yasatır endekse karsı .

yukarıda kı maddelerde olan bır gelışme durumu değiştirebilir . bunu da unutmamak lazım .
    Gemi geliri TL.
    Bazlı aynı veya yukarda olabilir dolar bazlı. Diye düzelteyim

2. sup ve handy endekslerı düşmeye devam edşyor . hisse fiyatı ne olur bılınmez ama gemicilik geliri tarumar olur dolar bazlı . resesyonu resmen fıyatlıyor artık .

3. Kıstas nedir neye göre belirlenir taşımacılık borsası her yere demiryolu mu döşeniyor demiryolu vagon taşımacılığı destekleniyor son yıllarda sesli düşünüyorum bu ara iki yeni gemi noldu turgutttt sen metro galibi bile bu tahtada ters düz yaptın arkalarına bakmadan uzadılar holdingin diğer faaliyetlerinden gelirlerler artması lazım

4. Bu endexten cok dustuk. 4.50lerden 3.40 lara. Verdigimiz tepki sadece yuzde 2.5 (dun )
    Bugun bist +2 oldu yine hareket yok.
    Yabanci satisi vardi tahtada.
    Navlunlar 1 aydir felaket çoktü.
    Bunula ilgili olmali.
    Hergun yuzde 2-3 dusen navlunlar dun -6 yaptı.
    Pandemi oncesinden bile daha dusuk suan gemi kiralama ucretleri.
    Bizim ana gelirimiz gemi kirasi
    Dolar bazinda 1e4 dustu neredeyse.
    Ciddi bir durum.
    Gel gelelim holding hic kar etmese elindeki varliklariyla dibi 6 TL olmali suanki fiyatinin..
    Suan piyasa degeri 180 Milyon USD.
    Bu sene 9 adet gemisi olacak..
    Ve diger istirakleride dusunursek dedigimiz gibi zarar dahi etse gemiler ederi 6 olmali.
    Fakat bu hep boyleydi
    Bunun karakteri bu
    Hep ucuz oldu bugune kadar neden ucuzdu ve bundan sonrada hep ucuz kalabilir..
    Ben sahsen yatirimdan vazgecmeyecegim bu hissedefakat agirlik azalttim.
    Rasgele.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. şirket silopi payını daha alabilmiş değil . sanırım biz gözde büyütüyoruz bilançoyu . şirket ayır hisse fiyatı ayrı tabı değerlendirmemde .
    teknik olarak ise hisse 4.40 ustu hiç almaynalr için üstü alım yerı olmalı .
    maalese yıne endeks altı getırı ıle devam edıyor .
    bazen haddindne deger verdıgımız ınsanalr kafaya cıkartya gsdho da oyle ben 13 mart bılanco sonrası halen endeks altı getırıde ise cok fazla değil hiç beklemem .
    çok maıl attım sırkete ama silopi arzı var mı yok mu daha buna cevap vermıyor veya veremıyorlar . park elektrıge soruyoırum bizim değil diyor lar halıyle cınere yazıyorum silopi elektirk e yazıyorum cevap yok . asaş a yazdım alımlar la ılgılı cevap yok .

6. ve en ilginci silopi elektrik degerlemesı 3. ceyrekde 66 mılyon azaldı . ortalık yenıden degerleme3 ıle ıkı uc kat yaparken 66 zarar yazdı özetle şirket seffaf degıl ve yatımcı lehıne ıyı yonetılmıyor .

7. 1. ve 3 ceyrekler denedıme tabı degıldır . 2 ve 4 ıse denetımden gecer o nednele katakullı olmaz . silopi degerı yıllık da cok cok yukske gelecektır .
    holding ve banka tarafı da ıyı gelecektır . gemı ısı nanay 117 mılyon tl cıvarı beklentım var .

8. bu gidişle de eylül de teslım alınacak -belkı daha da erken olabılır . - gemının katkısı dusuk kalacak .

Sayfa 332/412 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •