Sayfa 361/412 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411 ... SonSon
Arama sonucu : 3293 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Demin inceledim dolar 5 lira iken kağıt 0.65 0.70 civarıymış,şimdi dolar 25 olsa beş kat artış bu da beş kat gitse 3.5 olmalı,dolar tl paritesindeki artış dümdük şirkete yansımış,ucuz pahalı demek o matematikle manalı değil.Ama iki gemi eklenince yüzde otuz ciro artırımı ve kapasite artırımı gerçekleşince aslına bakılırsa ben bunu direk olarak dolar bazında fiyatlara artış olarak yansımasını beklerim.Elbet bunlar uzun vadeli hesaplar.Holdingin içindeki diğer iştiraklere gelince maşallah onlar da hep ama hep para bırakıyor,onların karlarını hesap dışı bırakmama rağmen tablo çok güzel.Silopi işi ise halka arz olursa bildiğin piyango.Olmazsa da orda işte 35 milyon dolarımız var yıllık olarak gelir geliyor falan.Ha o işten kazık yedik mi elbet yedik,ama borsada oluyor böyle şeyler fazla da kafaya takmamak lazım,incelesek hemen hemen tüm kağıtlarda benzeri hikayeler vardır.

Temel analiz bunda işlemez trade ile para bırakır diyen forumdaşlara cidden saygım sonsuz.Onlar borsada ekmeklerini taştan çıkarıyorlar.Ama bu mantıkla bu kağıt şart değil ki 400 tane şirket var,yoğunlaşsalar dinamiklerine aşina olduğu her hissede aynı parayı kazanırlar.Onların borsacılığı temel analizle kağıtla alakalı değil ki,onlar deklarasyonu bilmeden masa oyununu çok iyi bilen kahvehane briççileri gibiler.Para kazanırlar kağıdı üç sanzatuya bağlayıp oyunu alırlar.İlla şilem yapmaları gerekmez.Nerden mi biliyorum babam öyleydi de ondan ben gorene günlerce kafa patlatırken o oyunda hep kazanabilecek garantili minimum anlaşmaya bağlayıp oyunu kazanırdı.O ayrı bir dünya,becerenlere de saygım çok büyük,ben yapamam.Ha ben de 20 yıldır borsadayım ,hep temel analizle yatırım yaptım,ilk bir kaç yıl dışında borsada hiç para kaybetmedim,ama az ama çok hep kazandım.İnsan bildiği yoldan gitmeli.En kısa yol en iyi bildiğin yoldur.

3. Haftalık ve aylık rsi değerleri gayet iyi... hisse gitmeye niyetli...
    tek ihtiyaç endeksin bir an önce yukarı yönlü atak yapması...
    Bayramdan sonra inşallah güzel olur...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4. Aslında demek istedigim borsada trade ederek para kazanin degil.
    Ben GSD ozelinde yazdim onu. Gsd bist kadar gider. Ama bistteki cogu hisseden geri kalir. En buyuk hikayelerde dahi x5 yapmasi gerekirken asla yapmaz. Cunku Patronu Trade hissesine cevirmistir. Hep ucuzdur.
    Sahsen Portfoyumde
    1- bist 30 hissesi olur
    2- Potansiyeli, Beklentim olan yildiz pazar hissesi olur
    3- Trade yapmayi sevdigim aşina oldugum hergun islem yaptigim hisse olur (GSD yazdigim sebeplerden bu kategoride)
    4- Çok Çok Az miktar Alt Pazar hissesi olur (alt coin mantigi sifira insede dokunmaz 1e50 yaparsa piyango olsun)

Bunlardan 1 ve 2 de cogu zaman islem yapmam. Keskin duzeltme bekledigim zamanlarda yada Kotu haber kaynakli dususlerde anca satarim daha asagidan almak icin onun harici al sat yapmam.

Neden bunlari yazdim bazi arkadaslar tarafindan biraz yanlis anlasildigini dusundum. GsD asla 1ve2 numarali sikka giremez benim icin cunku ana hisse olarak secilirse totalde geri kalacaktir.
    Patron bununla sadece trade eder.
    Son 5 seneye baktiginizda x8 yapmistir diye gorursunuz ama diger cogu hisse veya araba,ev,peynir vb x10 x15 x20 yapmistir.

SN. HKM umarim sizin sansiniza GSD zincirlerini kirarak baska bir levela gecer.
    Iyi gunler.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Temel analiz bunda işlemez trade ile para bırakır diyen forumdaşlara cidden saygım sonsuz.Onlar borsada ekmeklerini taştan çıkarıyorlar.Ama bu mantıkla bu kağıt şart değil ki 400 tane şirket var,yoğunlaşsalar dinamiklerine aşina olduğu her hissede aynı parayı kazanırlar.Onların borsacılığı temel analizle kağıtla alakalı değil ki,onlar deklarasyonu bilmeden masa oyununu çok iyi bilen kahvehane briççileri gibiler.Para kazanırlar kağıdı üç sanzatuya bağlayıp oyunu alırlar.İlla şilem yapmaları gerekmez.Nerden mi biliyorum babam öyleydi de ondan ben gorene günlerce kafa patlatırken o oyunda hep kazanabilecek garantili minimum anlaşmaya bağlayıp oyunu kazanırdı.O ayrı bir dünya,becerenlere de saygım çok büyük,ben yapamam.Ha ben de 20 yıldır borsadayım ,hep temel analizle yatırım yaptım,ilk bir kaç yıl dışında borsada hiç para kaybetmedim,ama az ama çok hep kazandım.İnsan bildiği yoldan gitmeli.En kısa yol en iyi bildiğin yoldur.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayın memo kedinin rengi önemli değildir,önemli olan fare yakalaması.Totalde sizin portföy yıllık olarak eurobondu yeniyorsa mesele yok.Emlak araba falan ayrı işler likit yatırımlar arasında benim kıyas olarak en sevdiğim yatırım enstrumanı birinci eurobond ikincisi altındır.Bu ikisini yeniyorsanız mesle yok.Herkesin borsa anlayısına saygım vardır elbet insan kendi aklına uygun olanı yapmalı.Ben bir yıldır klgyo da idim o baya para bıraktı,emlak sektörünün geleceğini iyi görmediğimden paranın baya yüklü bir kısmını buna kaydırdım.Bu dediğim enstrumanlara kıyasen zarar yazmasın yeter.Alım mantığımı daha önce anlattım,zaten kağıdın eski yatırımcısıyım bu kağıtda zarar etsem de asla canım sıkılmaz,bu şirket bir ara benim paramı nasılsa bana geri verir.Borsada bekleme sürem genelde sonsuzdur,zarara satış hiç yapmam.

Ben birden fazla kağıda yoğunlaşamıyorum,temel analiz açısından kağıdın tüm dinamiklerini takip etmek,tahtayı takip etmek falan baya yorucu ve stresli oluyor,bir en fazla iki kağıtdan fazlası beni çok yorar

7. Ozamam Sen Kirmizi hapı seçtin.
    GSD cukuruna hosgeldin.
    Zincirleri beraber kirariz ins.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben birden fazla kağıda yoğunlaşamıyorum,temel analiz açısından kağıdın tüm dinamiklerini takip etmek,tahtayı takip etmek falan baya yorucu ve stresli oluyor,bir en fazla iki kağıtdan fazlası beni çok yorar
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bazı aracı kurumlarda da potansiyeli iyi görülen bir holding...
    ihtiyacım olmayan bir parayla bir miktar alımı tamamladım...
    portföyümde uzun süre tutacağım... Gün ola harman ola...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

Sayfa 361/412 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •