Sayfa 402/413 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon
Arama sonucu : 3298 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Bugün yabancı toplamadı, yalnızca ICBC'den bi alım gördük 314.000 lotluk. ICBC genelde şirketin ana yöneticilerinin hesaplarının olduğu banka olduğundan uzun zamandır ilk defa olumlu bi sinyal geldi diyebilirim ortalama alış fiyatı ise 3.977

Hep söylendiği gibi, şirket yöneticilri hisselerini birçok sebepten satabilirler, fakat tek bir sebepten dolayı geri alırlar.

Herkese mutlu yıllar.

Sn onurgrsn arada bir ilginç hareketler olduğunu düşündüğünüz günlerde takası buraya alıntılıyabilirmisiniz.Benim takasları gördüğüm bir yer yok.Benim gibi olan forumdaşlar için çok faydası olur.Takaslarda oynamaları ve istedikleri gibi algı yaratmaları çok kolay olsa da zaman zaman ilginç bilgiler yakalanabiliyor.Yabancı alımları ve patron veya üst düzey çalışan alımları gibi.

3. Merhaba, şirket geçen hafta GSD faktoringin özkaynaklarını 55 milyondan 400 milyona çıkarması ile ilgili sermaye arttırımına olan ödemesini yaptı, bu açıklama kasım ayı sonunda yapılan açıklamanın devamı olduğu için pek bir önemi yok.

Ak portföy değer odaklı 100 şirket hisse senedi fonu ve Ak portföy büyüyen şirketler hisse senedi fonlarında GSDHO ile ilgili yeni pozisyonlar görüyoruz, bu hissenin likiditesinin artması açısında olumlu bir haber. Aynı zamanda ahlatçı tarafından 3 haftadır model portföyde gösteriliyor. Fotoğraf boyutu limiti izin vermediği için onu buraya ekleyemedim.

GDaF-VKaQAA_iMi.jpg

GDaG-9QasAANFx4.jpg

Bunun dışında haftalık takasta ise geçen haftalarda sürekli alım yapan citi bu hafta satıcı durumunda yaklaşık 2m hisse satışı yapmış. Bu yabancı alımının sadece trading amaçlı olduğunu ve karı görünce satış yapacağını doğruluyor.
    En büyük alıcı info ve yatırım fonları iken en büyük satıcılar citi ve iş bankası olmuş.

Şirket faktoring tarafında gerçekten doğru zamanda doğru adımlar atıyor. Okuduğum tüm raporlarda faktoring karlarında çok yüksek artışlar beklenirken faktoringin öz sermayesinin arttırılması tam yerinde ve zamanında bir karar. Açıkçası ben de bu kadar güzel reaksiyonlar görmeyi beklemiyordum fakat yönetim ne yaptığını biliyor.

Herkese iyi haftasonları
    Son düzenleme : Onurgrsn; 14-01-2024 saat: 02:37.

4. Merhaba, şirket ile ilgili pazartesi akşamı yapılan GSD Shipping B.V.'ninadres değişimi ve yönetici olarak Cem Tolga Pulat'ın atanması dışında bu hafta çok bir bilgi akışı yok.

Baltic Dry sonunda düşüşe geçti ve senelik ortalamaya düştü, bu denizcilik için kötü haber fakat genel olarak 3 aylık ortalama zaten alışılmadık derecede yüksekti, dolayısıyla yıllık ortalamada düşülmüş olmasının bilançoya negatif etkisi olmayacak.

Bunun dışında son 2 haftada taşıt kredi faizleri roketlemesine yaklaşık %10 kadar arttı, ticari kredi faizleri %52,5'lerden 53'leri arttı. Buna karşılık ticari kredi faizlerinde ve konut kredi faizlerinde %0,5-1 arası düşüşler oldu. Geneln olarak yüksek faiz ortamının devam etmesi veya taşıt kredi faizlerinin artması faktoring için aşırı olumlu bir ortam yaratıyor.

Teknik açıdan bakmak gerekirse:
    Bugün Info tarafından yapılan çok yüksek hacimli alım sebebiyle hisse %4,5 artıda kapattı, bugünkü alımların takasları aşağıdan görülebilir:

Şimdilik hem temele hem tekniğe göre iyi giden bir şirket görüntüsü çiziyor.

Son çeyrekte handysize tepeden kapadı.Düşüş ocakta oldu.Bu düşüş bu yılın ilk üç ayını etkiler,o da şubat martda düşüş artışa dönmezse.Bizim beklediğimiz bilanço 4. çeyrek,onda hem dolar yüksek,hem navlunlar hem de 9 gemide seyirde idi ,bakımda falan yoktu.Denizcilik muhteşem gelecek faktöringte öyle bankacılık zaten banko kar.Ben iyi bilanço ile iki üç aya baya artış görürüz diyorum.

Bu info yabancı alımı ise ve gavurlara virmanlanırsa bu iş başka yöne evrilir.İnfo neden bu kadar yüklü alım yaptı ki.Diğer bir ayrıntı ise 600 milyon lot dolaşımda 9 milyon lotluk bir alım kağıdı yüzde 5 yukarı götürüyor.Demek 30 milyon alım olsa kafadan 5 üstü olur.

7. Infonun yabancı alımı olduğunu şöyle doğrulayabilirim, dün citinin 27,2m lotu varken bugün pozisyon 29,9m lota çıkmış, yani kesinlikle yabancı alımı oluyor. Infonun lot sayısı ise yerinde duruyor yani info citibank adına alım yapıyor gibi gözüküyor.
    Toplamda aylık 8,6m lot
    Haftalık 6,1m lot
    Günlük 2,6m lot citibank alım yapmış.

Sorun şu ki hiçbir yabancı hakkında 1 rapor bile yazılmamış şirkete adımını atmaz, fiyatı ucuz görünse bile şirket yapısı hakkında fikirleri bile olamaz rapor olmadıkça. Bu sebeple ben şahsen bu alımların yabancı alımı olduğunu düşünmüyorum.

Geçen aylarda tüm iş bankası paylarının Deutsche Bank'a aktarıldığını göz önüne alırsak ortada türk bankalarındaki paylara birşey olacağına dairbir korku olduğu ve bu sebeple alman bankalarına taşındığını düşünüyorum. Citibank üzerinden yapılan alımlarda ise 3 ihtimal olabileceğini düşünüyorum,
    - İlki şirket içindeki son tutanaklarda görülen çekişme sebebiyle bir ele geçirme mücadelesi olabilir ve bu sebeple yabancı bankalar üzerinden ve başka aracı kurumlar kullanılarak böyle çetrefelli yollardan alım yapılıyor olabilir.
    - İkincisi citi, türk fonlarının yaptığı alımları takip eden bir algoritma ile alım yapıyor olabilir. buna pek ihtimal vermiyorum çünkü başka aracı kurumlar kullanarak alım yapılıyor.
    - Üçüncüsü ise şirketteki ana pay sahibi citi üzerinden alım satım yapıyor olabilir ve alıma başlamış olabilir.

Her 3 ihtimali de olumlu görüyorum, kim alacak olursa olsun yabancı alımı her türlü şirket ortağının faydasınadır.

Bu bir toplama hareketi.Tek günde 9 milyon lot bu kağıt için muazzam bir rakam.Eğer bir iki güne geri verilmezse ve bu tarz alımlar devam ederse şirket hakkında ya bizim bilmediğimiz güzel bir haber var ya da sizin dediğiniz senaryolardan biri geçerli.Her ne olursa olsun zaten baya toplu bir kağıtda yüzer gezer lotlar toplanırsa yukarı doğru her rakam görülebilir.Temel olarak zaten şirket nerden bakarsan bak bedava.Acaba silopi milopi bir şey mi olacak diye düşünmüyor değilim

Sayfa 402/413 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •