Sayfa 64/411 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 505 - 512 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Sektörden biri olarak endeksteki düşüşü biraz da mevsimsel olarak görüyorum. Kış genelde navlunlarin en düşük olduğu mevsim. Ama hoş olmadı tabii. Başka hisselerim de olduğu için rahatça bekleyebiliyorum. Kasadaki döviz kadar PD var. Beklerim ben. Hatta maaş gelince ekleme de yapmayı düşünüyorum.
    Beklerken fırsat maliyeti çok artmış gibi dursa da hisseler ani patlama yapıp beklemeyi telafi edebiliyor. Tofaş, krdma ve şişede bunu gördük. Tofaş ve şişede bekleme maliyeti çok diye başka hisselere geçtim. Pişman etti. O yüzden hisse satma sebebim karlılık ve faaliyet odaklı.

2. Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Sektörden biri olarak endeksteki düşüşü biraz da mevsimsel olarak görüyorum. Kış genelde navlunlarin en düşük olduğu mevsim. Ama hoş olmadı tabii. Başka hisselerim de olduğu için rahatça bekleyebiliyorum. Kasadaki döviz kadar PD var. Beklerim ben. Hatta maaş gelince ekleme de yapmayı düşünüyorum.
    Beklerken fırsat maliyeti çok artmış gibi dursa da hisseler ani patlama yapıp beklemeyi telafi edebiliyor. Tofaş, krdma ve şişede bunu gördük. Tofaş ve şişede bekleme maliyeti çok diye başka hisselere geçtim. Pişman etti. O yüzden hisse satma sebebim karlılık ve faaliyet odaklı.
    Temettü vermeyen ya da patron kontrollü hiçbir şirkete, alınteri ile çalışıp kazandığınız maaş ile yatırım yapmayın. Bu şirketlerde kâr patronun, zarar yatırımcınındır ve bedelli ile zararını ödetir patron tayfası.

Beni sorarsan bende de var bu musibet, borsada kazandığım para ile aldım vadem yok.Rahatım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Sektörden biri olarak endeksteki düşüşü biraz da mevsimsel olarak görüyorum. Kış genelde navlunlarin en düşük olduğu mevsim. Ama hoş olmadı tabii. Başka hisselerim de olduğu için rahatça bekleyebiliyorum. Kasadaki döviz kadar PD var. Beklerim ben. Hatta maaş gelince ekleme de yapmayı düşünüyorum.
    Diğerlerini bilmiyorum ama Capesize için future’larda sorun yokmuş. Zaten Baltic Dry’daki asıl düşüşün nedeni o.

https://twitter.com/joeriwestland/st...508921345?s=21

5.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Temettü vermeyen ya da patron kontrollü hiçbir şirkete, alınteri ile çalışıp kazandığınız maaş ile yatırım yapmayın. Bu şirketlerde kâr patronun, zarar yatırımcınındır ve bedelli ile zararını ödetir patron tayfası.

Beni sorarsan bende de var bu musibet, borsada kazandığım para ile aldım vadem yok.Rahatım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yanlış ithamlarda bulunuyorsunuz. Bu şirket ieyho,glryh veya 3 senede 3 kere bedelli açıklayan bucim değil. Böyle yamuklari olmadı. Halka açıklık belli, bedelli geçmişi belli. O ligde bir şirket değil. Sıkıntı, temettü vermemesi ve önceki yillarda faaliyetlerden düzensiz kar elde etmesi. Şu an bu durum değişmiş görünüyor. Şirketteki hikaye de budur. Haa baktık 2 fk'da da talep yok. 3 ay o şekilde kaldı. Ucuz şirket çok. Zararı veya bekleme maliyetini çöpe atıp degistirilir başka ucuz şirketle. Benim şu an için içim rahat. Buyrun bakın Kardemir topigine. 2 ay önce neler yazılıyordu şimdi neler yazılıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Yanlış ithamlarda bulunuyorsunuz. Bu şirket ieyho,glryh veya 3 senede 3 kere bedelli açıklayan bucim değil. Böyle yamuklari olmadı. Halka açıklık belli, bedelli geçmişi belli. O ligde bir şirket değil. Sıkıntı, temettü vermemesi ve önceki yillarda faaliyetlerden düzensiz kar elde etmesi. Şu an bu durum değişmiş görünüyor. Şirketteki hikaye de budur. Haa baktık 2 fk'da da talep yok. 3 ay o şekilde kaldı. Ucuz şirket çok. Zararı veya bekleme maliyetini çöpe atıp degistirilir başka ucuz şirketle. Benim şu an için içim rahat. Buyrun bakın Kardemir topigine. 2 ay önce neler yazılıyordu şimdi neler yazılıyor.
    Ben özellikle dolar ile ilişkisi nedeniyle Gsdho’nun yerini doldurabilecek bir hisse pek bilmiyorum. Tüm bunlara rağmen bence portföydeki ağırlığı %20-25’i geçmemeli çünkü bu kadar artı özelliğe sahip olup bu kadar kötü fiyatlanma gerçekten garip ve sinir bozucu.

1. Denizcilik ve finans iş kolları, Gsdho’nun piyasa değerine oranla çok yüksek faaliyet karı üretiyor.

2. Kambiyo karına etki eden döviz pozisyonu ile piyasa değeri neredeyse aynı. Ayrıca elinde her zaman nakde çevrilebilecek 5+2 gemisi var. (Türkiye’de çakılı varlıkların değeri, dolardaki artışla az veya çok erozyona uğrarken gemiler için böyle bir risk de yok.)

3. Gyo veya girişim sermayesi şirketleri hariç prospektif olarak 2 F/K altı fiyatlanan hisse var mı bilmiyorum. Varsa gerçekten bilmek isterim. (Bunlar ve bankalar dışında en ucuz olarak bildiğim Sahol o da yavaş yavaş 3 F/K’ya gidiyor.)

4. Ülke ekonomik krize girse denizcilik iş kolu bu krizden belki de hiç etkilenmez. Yani neredeyse uluslararası bir şirket ve bu nedenle ülke riski nedeniyle düşük fiyatlanma gibi bir durum da çok olmamalı.

7. Şirket bence uzun vade hissesi değil. Nedeni ise tamamen sahibi ile alakalı. güven vermiyor. Kısa orta vade kademeli alislar ile ve satışlar ile belki ekmek yenebilir. Onun dışında kazanmak gerçekten zor. Hep düşüsleri için bir bahane bulunuyor. Yok dövizdeki düşüş yada navlun fiyatlarındaki düşüş .... Ama olumlu haberleri kesinlikle yeterince fiyatlamiyor ( cılız tepkiler). Dövizdeki artış, navlun fiyatlarındaki artış, endexde artış. Hiçbirine yeterince tepki vermedi. Bu kadar ciddi satışı n olduğu yerde hisse toplanacak ve bilancoyu fiyatlayacak... Sacma sapan yerlerde ve kısa orta vade olumlu birşey beklemiyorum. Belki bilanço açıklanacağı hafta tepki verebilir. Navlun fiyatlarında artış ve dolar da en azından buralarda seyrederse tekrar yükselebilir.

Burada bir arkadas yazmıştı. Siz ne hesap yaparsanız yapın. Anca Patronun cebine girecek parayi hesaplarınız demişti. Arkadaş haklı çıktı şimdilik.

Ben hikayesi olup da bunun gibi davranan bir hisse görmedim. Hele ki endex böyle iken

8. Mevcut kur ve navlun fiyatları devam etse bile bu sene de patronun cebine girecek para çok olur gibi. Faaliyet karı olarak 25-30 milyon dolar yani 340-400 milyon TL gibi.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...617318402?s=21

Sayfa 64/411 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •