Sayfa 206/411 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by gselman Yazıyı Oku
    Her iki yoruma da saygılıyım ama ben görüş olarak sn memo arkadaşıma daha yakınım.Ttahtayı saniyesine izliyorum ve şu ana dek 865.000 lot 4.10 aortla satmış info.Burada babanız (deyim yerindeyse) benim diyo.Gerek büyük müşterileri portföyü üzerinden (başka deyimle speğin info bacağı) gerekse de info yatırımın yatırım fonu hesaplarından iyi spread yapıyor.Tahtadaki bofa zaten her senette(eskiden bist 30 dışına çıkmaz belki bist100 den büyüme odaklı karlı şirketlere kısa-orta vade yatırım yapardı) yahudi ticareti yapıyor ve gün sonunda bistten hergün en az 2-3 milyon USD çalıp götürüyor.
    .
    Sonuç olarak tahtada bıktırma ve sakal alma operasyonları devam ediyor.Burada trade yapabilen kazanıyor ve kazanır bence.
    .
    Syg
    Tahtacı(lar) açısından konuşuyorum. Trade yapılsın sıkıntı yok da hisse ralliye çıksın orada kademe bazlı trade yerine gerekirse %10-15 marjla trade yapılsın. Gsdho bu sene ne doları ne de endeksi adam gibi yenebilmiş. Gerçekten üzücü bir durum. Bugün İnfo sabahtan satıyor ya, sanki primliymiş gibi Cuma kapanışı diye akşama basar. Genç bir wonderkid’in PTT 1. lig rotasyon oyuncusu olması gibi bir şey bu. 😰

2.  Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    Kafanizi Şisirdim ama 09 satan Info 08 Alan Info.. calisanlarida youtubeda anlatsin yok navlun yok resesyon
    Ek 28743

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazmayacaktım ama dayanamadım…Demek ki neymiş, burada şöyle ucuz böyle ucuz yazan herkes kasıtlı veya kasıtsız yardım etmiş ahlaksız tahtacılara, ben değil yani..1 aydır info 5 liralara yakınken harika hisse bunun gibisi yok derken, burada twitterda aynı kişiler parlatırken senedi, bir bakmışsınız info bir aydır azar azar vermiş, sonra da 3 milyon lotu kucağa bırakmış bir günün içinde. Burada sizlere hayal kurdururken bazıları.

Kimmiş o zaman spek yancısı? Demek ki sizi uyarana küfretmek hissenizi yükseltmezmiş. Tek taraflı yazılara bakıp hareket etmek doğru değilmiş.

Bana küfürler de boşunaymış, gerçi yakında kimlerin burada küfür yiyeceğini de biliyorum, o zaman da yazacağım.

Yazmayacağım dedim ama içimde kalmış.

3.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Yazmayacaktım ama dayanamadım…Demek ki neymiş, burada şöyle ucuz böyle ucuz yazan herkes kasıtlı veya kasıtsız yardım etmiş ahlaksız tahtacılara, ben değil yani..1 aydır info 5 liralara yakınken harika hisse bunun gibisi yok derken, burada twitterda aynı kişiler parlatırken senedi, bir bakmışsınız info bir aydır azar azar vermiş, sonra da 3 milyon lotu kucağa bırakmış bir günün içinde. Burada sizlere hayal kurdururken bazıları.

Kimmiş o zaman spek yancısı? Demek ki sizi uyarana küfretmek hissenizi yükseltmezmiş. Tek taraflı yazılara bakıp hareket etmek doğru değilmiş.

Bana küfürler de boşunaymış, gerçi yakında kimlerin burada küfür yiyeceğini de biliyorum, o zaman da yazacağım.

Yazmayacağım dedim ama içimde kalmış.
    Bu hissenin tahtasının sıkıntı olduğu yeni anlaşılmadı. Yani baskıdır, garip satışlardır hep oldu. Ben kaç kez yazmışımdır. (En son 30 Mayıs’ta Tacirler mal boşalttı, dipten döndük ve 4.82’ye tepki yükselişi yaptık mesela. Tepki yükselişinde satmayan Gedik 9 Haziran’da malı boşalttı ve tahta 4.0X’li seviyelere düştü mesela. Özellikle sene başında tahtadaki saçma sapan hareketleri detaylı yazmıştım.) Size küfür edilmesini doğru bulmamakla beraber, olayı boş yere yanlış yere çektiğinizi belirtmek isterim. Ayrıca Spek tahtayı baskılamak isterse hisse için ısrarlı bir şekilde düşüş senaryosu yazmanız, bu fikrinizi ısrarla kabul ettirmeye çalışmanız kasıtlı veya kasıtsız olarak speke yardım etmeniz demektir. Burada bence fahiş mantık hatası yapmışsınız. Bir de şu bilgi vereyim hisseyi tavana çekip, ertesi gün %5 düşüren ve mal çıkan Citi idi. Bu da tahtadaki başka bir garip hareket ve İnfo olayın merkezinde değildi. (Ben özellikle yabancının fiyatı yukarı çekip satmasından memnunum ama tavanın ardından -5 gelmesi garip bir durum.) Benim bu tahtada gördüğüm Citi genelde çok doğru yerlerden satıyor. 20 Aralık sonrası Citi satışı veya 5.07 zirvesinden satış gibi. Trade edenler İnfo’nun pek terste kalmadığını söylüyor ama benim pek bilgim yok o konuda. Son olarak Gsdho’ya bu kadar takıntılı olmayın bence, salın gitsin. Benim pozisyonum var, artık ben bile saldım. 😅
    Son düzenleme : meteor78; 25-06-2022 saat: 01:47.

4. Zirveyi gördüğümüz 13 Mayıs sonrası takas değişimi ve son iki gün akd. Açıkça görüldüğü üzere başrol Citi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    "Su gibi olmalısın. Kırılmamak için bükül, düz olmak için eğril, dolmak için boşal, parçalan ki yenilen." Lao Tzu

5. son alınan kararlar ve doların düşüşü olumsuz mu etkiler acaba patronu

6.  Alıntı Originally Posted by spek of hell Yazıyı Oku
    son alınan kararlar ve doların düşüşü olumsuz mu etkiler acaba patronu
    Tahtacı(lar) ne yapar bilmem. Sadece olayı özetliyorum. Bu düzenleme çoğunlukla ihracatçı şirketler ile ilgili. İhracat yapmak için önce ithal edecek ve bunun için de ya kasasındaki dövizi kullanacak ya döviz borçlanacak ya da TL borçlanacak. Bu düzenleme TL borçlanma için belirli kısıtlama getiriyor. Bizimle ilgisi ancak Gsd Bank tarafında olur. Sonuçta yatırım bankası. O konuda etki ne olur nasıl olur bilmek zor. Denizcilik tarafı ülke riskinden uzak, global bir şirket. Yani mantık olarak bu düzenlemenin dolardaki etkisini izlemek yeterli olmalı. (Ben turizm gelirlerinin de etkisiyle 3. çeyrek sonuna kadar dolarda stabilizasyon sağlanabileceğini düşünüyorum. Sert bir düşüş beklemiyorum. Ekonomi yönetiminin de böyle bir düşüş istediğini düşünmüyorum.) Dolar 2. çeyrekte maksimum 17.40 gördü, 1. çeyrek kapanışı ise 14.6’larda. Yani dolar 16.10 olsa 1. çeyreğe göre %10 artmış olacak. Mantık bunu söyler ama borsada çoğu şey rasyonel değil maalesef.

https://twitter.com/foreksturkey/sta...6LHC_T4VOvEzYQ
    Son düzenleme : meteor78; 25-06-2022 saat: 16:07.

7. Teşekkürler,değerli bilgilendirmeniz için Sn.Meteor78

8. Sayın Meteor , herhal dikkatinizden kaçtı. Silopi Termik Santral geçen hafta 3 üniteyi de kapatarak şalter indirmiş. 2000 işçiyi ise izne göndermiş. Gerekçeleri is e çok haklı . Şöyle ki EPDK yerli kömürle üretilen termik santralin 1200 tl/MWh , ithal kömürle ise 3200tl/ MVh gibianormal bir fiat uygalaması olmuş. Hatta 2.500 imiş ithal kömür bunlar kendilerine fiat artırım beklerken ithale gelmiş. EÜDerneği EPDK nınkararlarının iptaliiçin Danıştay 13. dairesine dava açmış. Şirket üretim maliyetini bile karşılamıyordu diyor. Yani kızmışlar veryansın ediyorlar sob derece haklı olarak. Siz burdan ne kadarlık bir katkı bekliyordunuz ? CHP konuyu meclise taşımış. Bel ki de satış baskısının sebebi bu olabilir mi ? Halbuki geçen sene karlılıkta rekor kırmıştı bu santral.

Sayfa 206/411 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •