Sayfa 373/411 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Hersey niyet ile ilgili.
    80 milyon dolara satın alınan silopi ekektrik hissesinin 30 milyon dolara iade edilme olasılklı hilkat garibesi bir anlaşmayla adamların niyeti nedir acaba!!??:
    büyük oranda borsada halka açık Gsdho nun 50 milyon dolarını cuka mı yapmak,, yoksa bu 80 milyon dolardan gsdho ye artı değer mi oluşturmak?

Bu anlaşma bittiğinde gsdho nun kasasına girecek “80 milyar dolar + 4 yıllık bileşik faizi†altındaki bütün rakamlar gsdho nun uğratıldığı zarar demektir. Bir başka deyişle, bu fark, ince ayar marifetletle Gsdho nun kasasından alınıp Park holfig veya birilerinin kasasına aktarılmış demektir.
    Tekrar Ciner'e satılacak mı?Satılmayacak mı? Benim bir duyumum yok,sadece beyin jimnastiği yapmıştım.Eğer bu ortaklıktan çıkmak istiyorlarsa,80 mio$ aşağı olmamalı..Kim 8 mio aldığı evini 3 mio satar..Eğer yaparlarsa,ki yapacaklarını zannetmiyorum,Allah belalarını versin..böyle bir soygun olmaz..Burada en fazla hisseye sahip Samet bey ne diyor bu işe..60 mio lotu olduğuna göre,yakından takip ediyordur bu konuyu..

Şirket bu güne kadar 100 mio lot geri alım yapmış durumda..Hisseye sahip çıkması için 100 mio daha alıp,daha sonra bu 200 mio lotu kurumsal firmalara satmayı düşünmez mi acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Tekrar Ciner'e satılacak mı?Satılmayacak mı? Benim bir duyumum yok,sadece beyin jimnastiği yapmıştım.Eğer bu ortaklıktan çıkmak istiyorlarsa,80 mio$ aşağı olmamalı..Kim 8 mio aldığı evini 3 mio satar..Eğer yaparlarsa,ki yapacaklarını zannetmiyorum,Allah belalarını versin..böyle bir soygun olmaz..Burada en fazla hisseye sahip Samet bey ne diyor bu işe..60 mio lotu olduğuna göre,yakından takip ediyordur bu konuyu..

Şirket bu güne kadar 100 mio lot geri alım yapmış durumda..Hisseye sahip çıkması için 100 mio daha alıp,daha sonra bu 200 mio lotu kurumsal firmalara satmayı düşünmez mi acaba?
    Cinere geri verilmese de şirket borsaya kote edilse, hisseletin değeri ne kadar edece veya hisseler borsada satılırsa kaça satılabilme olanağı olur? 80 milyon dolar + 4 yılık bileşik faizi kadar gsdho bir artı değer kazanscak mı? Her durumda gsdho nun varlığı Park holdinge aktarılmış demektir. Bir başka bakışla; Park holding 80 milyon dolar kredi alsaydı 4 yıllık faiziyle park holdinge maliyeti ksç olurdu.

3.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Cinere geri verilmese de şirket borsaya kote edilse, hisseletin değeri ne kadar edece veya hisseler borsada satılırsa kaça satılabilme olanağı olur? 80 milyon dolar + 4 yılık bileşik faizi kadar gsdho bir artı değer kazanscak mı? Her durumda gsdho nun varlığı Park holdinge aktarılmış demektir. Bir başka bakışla; Park holding 80 milyon dolar kredi alsaydı 4 yıllık faiziyle park holdinge maliyeti ksç olurdu.
    Silopi enerji 405 mwe kapasiteli asfaltit denilen maden ile enerji üreten bir santral.Yılda ne kadar kar a,ediyor,gsdho ne kadar temettü ödedi bilmiyorum..Olaya yüksek perdeden bakınca ben bu paraya ortak olmazdım..Ortak olurken kazık mı yediler ki?5 yıl sonra niye %5.40 sattılar..Sonuçta 125 mio$ çok büyük miktar..Tamamı 834 mio $ geliyor.Bugün 125 mio 110 mw ges kuruluyor,yılda da net fk 7 bunlarda 15 mio $ ana ortak olarak kar ederdi..Silopi işi yanlış olmuş bence..Evet,gsdho park holdingi ihya etmiş bu yatırımıyla..

4. Yanlış olmuş demek masunane bir yaklaşım. Niyet sorgulanması gereken bir anlaşma.
    Önce “125 milyonun dört yıllık bileşik faiziyle” ana para kaç milyon dolar” olurdu,
    Sonra “80 milyon dolar dört yıllık bileşik faiziyle” ana para bu gün ne kadar olurdu,
    Bunlar hesaplanırsa gsdho nun uğratıldığı zarar açığa çıkar.

Hele hele 80 milyon dolara alınan hisselerin 30 milyon dolara iade edilmesi veya maliyetin altında bir fiyata satılması zararı daha büyütecektir. Ama bu hisseler 80 milyon doların çok üstünde satılırsa anca gsdho bu işten artı çıkabilir. Zaten 8 yılda pek bir temettü de alınmadı sanırım, yoksa temetülerde hesaba katılabilinir.

5.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Yanlış olmuş demek masunane bir yaklaşım. Niyet sorgulanması gereken bir anlaşma.
    Önce “125 milyonun dört yıllık bileşik faiziyle†ana para kaç milyon dolar†olurdu,
    Sonra “80 milyon dolar dört yıllık bileşik faiziyle†ana para bu gün ne kadar olurdu,
    Bunlar hesaplanırsa gsdho nun uğratıldığı zarar açığa çıkar.

Hele hele 80 milyon dolara alınan hisselerin 30 milyon dolara iade edilmesi veya maliyetin altında bir fiyata satılması zararı daha büyütecektir. Ama bu hisseler 80 milyon doların çok üstünde satılırsa anca gsdho bu işten artı çıkabilir. Zaten 8 yılda pek bir temettü de alınmadı sanırım, yoksa temetülerde hesaba katılabilinir.
    P.tesi yatırımcı ilişkililerini arayıp,cevap alırsam,herşeyi soracağım..İnşaallah akıllı karlı bir şeyler düşünüyorlardır.

6.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    P.tesi yatırımcı ilişkililerini arayıp,cevap alırsam,herşeyi soracağım..İnşaallah akıllı karlı bir şeyler düşünüyorlardır.
    2, genel kurulu okursanız sorunuza cevap bulursunuz . samet alı yavuz bunları sordu ve cevap verıldı .
    tatmın eder veya etmez bılemem tabı .ama farklı bır vevap vermıyceklerdir
    kasada olan dovız olayını acmak lazım
    bende ılk basda var sandım ama aslında yok . gemıler dolar bazlı hesaba katılıgı ıcın varmıs gıbı duruyor . o nedenle yabancı para cevrım farkları adı altında goruluyor ve özsermye artıyor. kambıyo karı yazılmıyor .
    halıyle duz mantıkla yapılan hesap gercekge yansımıyor .

7.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    2, genel kurulu okursanız sorunuza cevap bulursunuz . samet alı yavuz bunları sordu ve cevap verıldı .
    tatmın eder veya etmez bılemem tabı .ama farklı bır vevap vermıyceklerdir
    kasada olan dovız olayını acmak lazım
    bende ılk basda var sandım ama aslında yok . gemıler dolar bazlı hesaba katılıgı ıcın varmıs gıbı duruyor . o nedenle yabancı para cevrım farkları adı altında goruluyor ve özsermye artıyor. kambıyo karı yazılmıyor .
    halıyle duz mantıkla yapılan hesap gercekge yansımıyor .
    Teşekkür ederim..

8. japonyadan iki gemi teslim edilecekti.. nedir son gelişmeler

Sayfa 373/411 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •