Sayfa 265/411 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. ulan bistteki en cakal sirtlan yilan ekibi burdaymis yav tahtayi izlemeyin adami hasta eder burasi...tam firildak ekibi ...mecbur gideceksin evladim bokunu cikarma

2. 1 eylülde dip yapan Baltık Dry endeksi 25 günde %90 civarı(1816) yükseldi,dünya ticaretinde daralma beklenirken,düşen petrol,konteyner fiyatları maliyetleri de düşürürken,hem de dolar güçlenirken..Böyle giderse Gsdho denizcilik tarafında da karlılığnı artırmaya devam edecek gibi..

3. Sevgili ortaklarım,
    .
    Size bu tatil gününde memleketim Gayseri'den bir kıssa anlatacağım.Umarım kıssadan hepiniz hisseyi alırsınız.
    .
    ''Zamanın birinde İstanbul'da mükim bir gayrımüslim Kayserili bir tüccarla iş tutar.Gel zaman git zaman ahbap da olurlar ve hemşerim de kendisini memleketine davet eder.Şayia'ya göre her ne kadar Kayserili ile ticaretin zor olduğu,2 ile 2 nin toplamının (Kayseriliye göre) alırken 3 satarken 4 şeklinde tezahür ettirildiği söylense de bu zat teklifi kabul eder ve uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Kayseri'ye ulaşır.Burada hemşerilerim tarafından hoş bir şekilde karşılanıp ağırlanan Zat-ı muhterem şaşkınlığını da ifade ederek çok memnun olduğunu belirtip (bu ticaretten çok iyi kar ettiğinden) alış-verişlerinin daha da artarak devamı konusunda temennilerde bulunur. Hemşehrilerim de bunun memnunluğu içerisinde kendisine Kayseri'nin güzelliklerini ve değerlerini gezdirirler.Bir ara zat-ı muhterem siz işinizden olmayın giderayak ben de biraz gezeyim dolaşayım bu kadim kenti der.
    .
    Neyse lafın kısası eski mahalleleri ve yerleşim yerlerini gezer,yorulur ve bir mahalle çeşmesinden kana kana Erciyes'in suyunu içer ve sırtını çeşme duvarına dayayıp dinlenirken birden gözü faltaşı gibi açılır.Mahallenin çocukları bilya (yeni deyimle misket) oynamaktadır.Oynamaktadırlar da bir tanesinin bilyası diğerlerinden hem büyük,hem de sapsarı ve parlaktır.Bunun altın olduğunu anlayan zat,bunu nerde bulduğunu vs sorduktan sonra çocuğa ''sana bu bilya için arkadaşlarınınkinden 10 tane versem bana onu verir misin?'' der.Bizim afacan da 'tamam ama bir şartla der''.Adam da kabul eder,söyle bakalım der.
    .
    '' Amca şu beyaz örtülü dağı bilin mi?O Erciyes Dağı dır ve memleketimin yakışığıdır.Eğer ona doğru dönüp 3 kez affınla merkep gibi Aİ,Aİ,Aİ dersen sana bu bilyayı veririm.'' der.Adam kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyecek bir zat olduğundan sağa sola bakıp Erciyes'e dönüp 3 kez merkep gibi anırır ve çocuğa dönerek ''hadi ben şartını yerine getirdim sen de sözünü tut ve bilyanı bana ver deyince bizim bebe şu tarihi cümleyi kurar.
    .
    ''AMCA AMCA SEN MERKEP OLARAK BU BİLYANIN ALTIN OLDUĞUNU BİLİYON DA BİZ İNSAN OLARAK BİLMEYECEK MİYİZ?''
    .
    Evet sevgili dostlar ve benim kankim güççük durgut ''Altın yere düşmekle pis olmaz,mutlaka onun değerini bilen alır ve baştacı yapar.''
    O günleri acıyla ve cefayla beklemeye devam ediyoruz.
    .
    İyi pazarlar.
    Son düzenleme : gselman; 25-09-2022 saat: 16:56.
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

4. Bir Cisim Yaklasıyor..

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. sabahtan beri beynimizi dübür ettiniz amma yine de bir guzu parası çıktı.Şu kadar yıllık borsacılık geçmişim var (ya da kaldırım deyimiyle şu kadar yıllık or..pu yum böyle m.kiş görmedim.) böyle tahta görmedim diyebilirim.
    .
    Rastgele.
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

6. Aksam pazarinda tum gunlukcu satislarini karsiladi +2den..

BİR CİSİM ÇOK YAKLAŞİYOR..
     Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    Bir Cisim Yaklasıyor..

7. 9 ****** bir araya gelse boyle o cocugu doguramaz ....

8. Hadi biraz daha... Gıdı gıdı gıdı...

Kişisel görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 265/411 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •