Sayfa 38/411 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 297 - 304 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Toz duman içinde mantıklı fiyat oluşumu beklenmez.Bu günlerde fazla ekrana bakmamalıyız.Şu halde bile yüzde 40 döviz yükselişi var.Şu anda kur baskılandı ama enflasyon yine yüzde 30 Lara çıkacak gibi.o zaman dövizi tutamazlar.Dövizin yükselişini istediğimden değil.Olumsuz ortamda güvenli limanda kalmak amacımız.Çift rakamlı fiyatlar bekleniyordu Biraz aşağı olur belki ama yinede şimdikini katlar fiyatı.Bu arada Silopi birkaç gündür üretimini yükseltti.İyi fiyata elektrik satıyor.son ayda bir problem vardı galiba üretim düşüktü.Şimdi iyileşti.Umarım tam kapasiteye yakın çalışır da elektriğin yüksek fiyatlarından faydalanır ve santralın değeri artar.

2. Vay bu ülkenin haline vay… Ülkenin maliye bakanı çıkıyor insider trading itirafı yapıyor yarın da borsa düşer diyor… Nasıl bir dönemdir bu ben bu kadar yıllık yatırımcıyım hayatımda bu kadar rezalet görmedim… Türk şirketleri ne kadar kaliteli olursa olsun bu yönetim kaldığı sürece herhangi bir Türk varlığına yatırım yapmamaya karar verdim son gelişmeler sonrası

3. Hayırlısıyla aldık bakalım. Saçma sapan fiyatlamaya başladı sandi kur 3. çeyreğin altında, kur hala 3. çeyreğin %40 yukarısında şu yabancı ve fonların satışı bitsin bakalım ne olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by lapacı Yazıyı Oku
    Hayırlısıyla aldık bakalım. Saçma sapan fiyatlamaya başladı sandi kur 3. çeyreğin altında, kur hala 3. çeyreğin %40 yukarısında şu yabancı ve fonların satışı bitsin bakalım ne olacak.
    Kur 10 TL ile bile kapasa 500 milyon TL civarı gelecek yıllık kar ile mevcut fiyatla F/K 2.7. Cuma günü 4 görmüş iken bugün ikinci taban ile 3’e düştük. Muhtemelen son çeyrekte 9-10 milyon dolar civarı faaliyet karı da gelecek. Yani kur 12 ile kaparsa bu 500 milyon TL’ye 200 milyon TL daha eklenecek. O zaman F/K 2’nin bile altına iniyor.

5.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    kur 10 tl ile bile kapasa 500 milyon tl civarı gelecek yıllık kar ile mevcut fiyatla f/k 2.7. Cuma günü 4 görmüş iken bugün ikinci taban ile 3’e düştük. Muhtemelen son çeyrekte 9-10 milyon dolar civarı faaliyet karı da gelecek. Yani kur 12 ile kaparsa bu 500 milyon tl’ye 200 milyon tl daha eklenecek. O zaman f/k 2’nin bile altına iniyor.
    tebrikler süper tespit

12 seviyesinden bakılınca 750-800 en fazla kar yazıyor. piyasa değeri 1.4 milyar. yine de fk 1.5 olacak
     Alıntı Originally Posted by selçukoğlu Yazıyı Oku
    tebrikler süper tespit
    "yatırım tavsiyesi değildir"

7. Navlunun mevcut seviyesi için 25-26 cent seviyesinin altı ucuz diye düşünüyorum. Şu an 24 cent seviyesinde
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8. 26 Kasım USD: 12,40
    26 Kasım GSD: 3,06

Bugün USD: 12:55
    Bugün GSD: 3,01

Kura endekslenmiş gibi görünüyor şimdilik. Bilançoya yakın ya da bilanço zamanı bu dengenin
    GSD lehine bozulmasını beklemek pek mantıksız gelmiyor bana.

Sayfa 38/411 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •