Sayfa 216/411 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Sn. Meteor
    Bugun kuslu sitede Resesyon ve Navlun fiyati cok konusulur oldu..
    Bazi internet sitelerinde gemi fiyatlarinin dahi yari yariya dusecegi konusuluyor..
    Gerek Bidenin aciklamalari
    Gerekse Navlun ve Gemi fiyatlarina yapilan yorumlar dogrudan GSD yi ilgilendiriyor..
    Ben 4.90lardan baslayan dususude bu aciklamalara bagliyorum.. Tarihler tam tutuyor..

(Tum bunlara ragmen GSD tutuyorum)
     Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Geçen hafta perşembe durum yukarıdaki gibiydi bugün ise aşağıdaki gibi.

Supramax,
    Ağustos vadeli 21875 dolar
    3. çeyrek vadeli 22100 dolar
    Spot 24234 dolar

Handysize,
    Ağustos vadeli 21988 dolar
    3. çeyrek vadeli 21734 dolar
    Spot 21602 dolar
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    Sn. Meteor
    Bugun kuslu sitede Resesyon ve Navlun fiyati cok konusulur oldu..
    Bazi internet sitelerinde gemi fiyatlarinin dahi yari yariya dusecegi konusuluyor..
    Gerek Bidenin aciklamalari
    Gerekse Navlun ve Gemi fiyatlarina yapilan yorumlar dogrudan GSD yi ilgilendiriyor..
    Ben 4.90lardan baslayan dususude bu aciklamalara bagliyorum.. Tarihler tam tutuyor..

(Tum bunlara ragmen GSD tutuyorum)

Benchmark olarak Egle’yi alalım. 7 Haziran’daki ikinci tepeden sonraki düşüş, Egle’deki düşüş ile uyumlu. Uyumsuz olan ise 8 Haziran’a kadar Egle’nin temiz ralli yapması. 🙃 Navlunlar sabit dursa yeter aslında, hala inanılmaz bir marj var. Ayrıca Gsdho benchamark olarak aldığım Egle’ye göre de çok ucuz. Onun prospektif F/K’sı 2.34’e düştü, bizimkisi temettü ve geri alınmış payları da düşününce 1.5 civarında. (Onda temettü nasıl olur bilmiyorum.) Ayrıca vadeli navlunlarda dönüş emaresi görülürse bu tür hisseler sağlam tepki hareketi yapacak gibi.
    Son düzenleme : meteor78; 07-07-2022 saat: 18:53.

3. Resesyonun ilk dalga sinyali denizden geldi

Küresel ekonomideki daralma ve resesyon beklentileri taşımacılığı vurdu. Pandemide tarihi rekorlar kıran küresel navlun endekslerinde düşüş hızlandı. Sektör uzmanları, yatırımcıları temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

https://www.dunya.com/ekonomi/resesy...-haberi-663141
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

4. Işte bütün mesele bu..
     Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    Resesyonun ilk dalga sinyali denizden geldi

Küresel ekonomideki daralma ve resesyon beklentileri taşımacılığı vurdu. Pandemide tarihi rekorlar kıran küresel navlun endekslerinde düşüş hızlandı. Sektör uzmanları, yatırımcıları temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    Resesyonun ilk dalga sinyali denizden geldi

Talep tarafında iş büyük oranda Çin’e bağlı.

https://twitter.com/drybulketf/statu...Q2LGe4b8R8s1FQ

Arz tarafında da sıkıntı var.

https://twitter.com/ed_fin/status/15...Q2LGe4b8R8s1FQ

Bu söylediklerim Gsdho ile ilgili değil, o kendi dünyasında takılıyor. Gerçi biraz Bist de böyle. BİST’te hak ettiğinden çok düşük fiyatlamalar ve fomo nedeni ile hak ettiğinden çok yüksek fiyatlamalar var. Para kazanmak için teknik veya temel analiz değil de sürüyü takip etmek lazım.

6. 1 ay önce bir çok analist yıl boyu navlun ücretlerinin düşme ihtimalini düşük görüyordu şimdi çoğu çakılacak diyor. Ben çok anlamam ama baltıc dry index çok düşmeyecek gibi duruyor. Grafiksel olarak düşüşünü tamamladı gibi gemi üretim maliyetleri de dolar bazında neredeyse 2 ye katladı. Şuan nasıl ev fiyatlarından dolayı kiralar düşmeyecekse gemi fiyatların dolayı 1500 dolar altını zor görüyorum.
    ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    1 ay önce bir çok analist yıl boyu navlun ücretlerinin düşme ihtimalini düşük görüyordu şimdi çoğu çakılacak diyor. Ben çok anlamam ama baltıc dry index çok düşmeyecek gibi duruyor. Grafiksel olarak düşüşünü tamamladı gibi gemi üretim maliyetleri de dolar bazında neredeyse 2 ye katladı. Şuan nasıl ev fiyatlarından dolayı kiralar düşmeyecekse gemi fiyatların dolayı 1500 dolar altını zor görüyorum.
    ytd.
    Çok mantıkli ve dogru bir bakış açısi ve analiz. Size katiliyorum...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Dün 3.61 Ort Aldigi Malla bugun 64 ve 65ten satarak dususe devam ettirdi Info. Kendi Lotlarina cok dokunmadan piyasadan mal alarak ayni gun veya ertesi gun satisini yapiyor. Madem satmak istiyorsun kendi ana lotlarini versene.. Nitekim nereye kadar dusurecegini kimse bilemez. Teknik taktik yok.. burdanda dondurur 2.80de yapar. Cunku tek hakimi tahtanin..
    Bugun yine satista 800bin lotla info. Zaten 500binino dun aksam kapanista almisti.. Bugun satmak icin...
    Bakalim ewe okadar lot eksiyle mi donecek.. Aksam kapanista en alttan yerine koyar Sattiklarini bu.. Fiyati dusursede Cok lot kaybetmek istemiyor.. 4.80den beri tabiki ana lotundanda verdi ama onemi yok onunda. Satis ortalamasi 4liralar civari. Cok daha asadan onuda yerine koyacak..
    Sonuc.. Tahtanin sahibi.. Inat olmaz.. Gurur Olmaz. O ne derse O olacak..
    Bedelsiz verdi Temettu verdi ama misli misli aldi geri yakti milleti..
    Dedigim gibi. Istedigi kadar dusurur ama kendi asla zarar etmez..

Sayfa 216/411 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •