Sayfa 161/411 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Vadeliler artıydı. Supramax Haziran vadelisi 32500 dolar iken Handysize Haziran vadelisi 30500 dolara çıktı. Spotta ise Supramax 22 dolar azalarak 30074 dolara inerken, Handysize 201 dolar artarak 28679 dolara çıktı.
    Vadeliler yatay sayılır. Spotta Supramax 16 dolar azalarak 30058 dolara inerken, Hanydsize 288 dolar artarak 28967 dolara çıktı. Özellikle Haziran vadelileri mevcut seviyelerden yukarı olduğundan navlunlarda yön yukarı gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by ssKaya Yazıyı Oku
    hocam, pacific basin grup'un gemi fiyatları endeksine baktım. 33.000 DWT handysize 10 yaşında 29 M $ a satılmış.

5 gemi 150 M $, 2 gemi 80 m $ toplam 230 M $ gemi varlığı var sadece.
    Doların artacağını durmayacağını düşündüğümüzde, gemicilikten kazanmasam bile kaldıraçlı $'ım varmış gibi takılabilirim GSDHO'da 6-7 TL hisse tutarına gelmediği sürece.
    Gemilerin önemli bir artısı nakde çevrilmesinin kolay olması. Yani yurt içinde çakılı fabrikanın bir benzerinin kurulum maliyeti arttı diyelim. Muhtemelen bu fabrikanın değerlemesini pek etkilemez, serbest nakit akışı vs ile değerleme olur ama gemiler istenildiğinde kolayca nakde çevrilebildiğinden dolayı buradaki değer artışını göz ardı etmek bence de doğru olmaz. Dolar olayına da katılıyorum, özellikle Gsdho canımı sıktığı zamanlarda öyle düşünüyorum. İnşallah bundan sonra canımızı pek sıkmadan endeksi de yenerek güzel bir yükseliş yapar.

3. Silopi termik santralin bilancoya bir katkısı olur mu bu çeyrek.yerli kaynakla üretim yapıyor. aslinda şirketin hem denizcilik hem bankacılık hem enerji hem döviz pozisyonu hepsi en iyi dönemini yaşıyor.ama göremiyoruz bir faydasini

4.  Alıntı Originally Posted by Drogo-89 Yazıyı Oku
    Silopi termik santralin bilancoya bir katkısı olur mu bu çeyrek.yerli kaynakla üretim yapıyor. aslinda şirketin hem denizcilik hem bankacılık hem enerji hem döviz pozisyonu hepsi en iyi dönemini yaşıyor.ama göremiyoruz bir faydasini
    Silopi Elektrik İndirgenmiş Nakit Akımları (İNA) bazlı olarak değerleniyor ve bu değerleme özkaynakları etkiliyor ama net karı etkilemiyor. Söylediğiniz gibi üç farklı faaliyet alanının üçünde de tarihi bir dönem yaşanıyor. Bu seneki karlılığıyla Silopi Elektrik gelecek sene içinde halka arz edilse şaşırmam. Zaten son tarih 31 Aralık 2024. Halka arz olmazsa Silopi Elektrik’teki payların 30 milyon dolara satılma opsiyonu var. Son bilançoya göre Silopi Elektrik’ten yaklaşık 35 milyon dolar alacak var. Benim anladığım bu alacak miktarı üzerinden minimum %3’lük yani minimum 1.05 milyon dolarlık yıllık temettü de alınıyor. Halka arz olsa da olmasa da minimum 65 milyon dolar kasaya girecek gibi düşünülebilir. Gsdho’nun piyasa değeri ise 129 milyon dolar.

5. Gemi fiyatlarını ve gsd holdingin gemilerinin ne kadar edeceği hususunda bir tahmin oluşturabilecek olan var mı?

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Gemi fiyatlarını ve gsd holdingin gemilerinin ne kadar edeceği hususunda bir tahmin oluşturabilecek olan var mı?
    bir önceki sayfaya bakarsanız orada yazdım.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

7. Yani arkadaşlar hisse fiyatı 10 lira olsa bu sermaye ile piyasa değeri 4.500 milyon olur ki yukarıdaki değerlere göre yine de ucuz deriz.Yalnızca beklenen karları düşünürsek 5 fk için zaten çift rakam değerine ulaşır.Holding iskontosu olsa bile en az katlaması gerek.Bakalım nerelere gider.Önce Fed belirsizliği gitsin sonra bilanço sonra yolumuza bakarız.

8.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Vadeliler yatay sayılır. Spotta Supramax 16 dolar azalarak 30058 dolara inerken, Hanydsize 288 dolar artarak 28967 dolara çıktı. Özellikle Haziran vadelileri mevcut seviyelerden yukarı olduğundan navlunlarda yön yukarı gibi.
    Özellikle Supramax’ta vadeliler güzel arttı. Spotta ise Supramax 4 dolar azalarak 30054 dolara düşerken, Handysize 191 dolar artarak 29158 dolara yükseldi. Mevcut durumda Spot-Haziran vadeli makasına göre Supramax’ta %10 civarı, Handysize’da ise %5 civarı yükselme payı var. Genel olarak ortam çok güzel ve denizcilik şirketlerinde coşku var. Darısı başımıza.

Sayfa 161/411 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •