Sayfa 410/411 İlkİlk ... 310360400408409410411 SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Merhaba,

Geçtiğimiz haftadan güncellemeler şu şekilde:
    - MAC fonu 576.253 adet hisseyi ortalama 4.0669 fiyattan portföylerine ekleyerek GSDHO'nun portföyündeki ağırlığını %5,05'e çıkarttı.
    - Şirketin yatırımcı ilişkileri müdür olarak Aynur Zorer atandı.
    - Farklı kaynaklardan Zeyno Maritime'ın satış fiyatının 21,5m ile 22,5m arasında olduğu şeklinde haberler geldi.
    - GSD Denizcilik tarafında genel müdür Eyup Murat Gezgin'in istifası sebebiyle genel müdür yardımcısı Hakan Yılmaz, genel müdür olarak atandı.
    - Bilanço tarihi ile ilgili şirkete bir mail daha gönderdim fakat herhangi bir cevap alamadım, muhtemelen yatırımcı ilişkilerindeki değişim sebebiyle cevap gelmemiş olabilir diye düşünüyorum.

Benim açımdan bu gelişmeler şu şekilde yorumlanabilir:
    - MAC fonu kafa yapısı olarak Türkiye'de en beğendiğim fon olabilir. Haydar Acun'un yaptığı yatırımcı toplantılarını biraz izlerseniz berkshire hataway'in annual shareholder meeting'lerinden anlayış olarak neredeyse hiç fark olmadığını görebilirsiniz. Dolayısıyla MAC fonunun deep value hisseleri buluyor olması süpriz değil. Hisse oranlarını arttırmaları ise her türlü olumlu.
    - Şirketin yatırımcı ilişkilerine bildiğim kadarıyla 1 sene için SPK lisanslı birisini atamak zorundaydılar. 1 seneliğine Tuğrul bey geçici olarak idare etti 1 sene sonunda yasal zorunluluk gereği SPK lisansı olan bir yatırımcı ilişkileri müdürü atandı. Ne olumlu ne olumsuz.
    - Zeyno Maritime satış fiyatı beklenen aralıkta.
    - Eyüp Murat Gezgin'in yerine gelen Hakan Yılmaz aileden birisi ve eğitimi tamamen denizcilik üzerine, kendisi sanırım 33 yaşında ve deneyimi çok az, umarım bu geçici bir atamadır ve yeni genel müdür gelene kadar geçici olarak vekaleten koltukta kalacağını umuyorum.

Eh haydar acun la aynı zamanda alımlara gene başlamışız,benim maliyetim ondan daha iyi ben 4.02 den aldım alımlara da devam edeceğim.

Acun da totalde kaç lot var acaba

Yüzde 9 gavurlarda vardı ,yüzde 10 samet ve oğlunda ,acun da yüzde 5 olsa yüzde 24 toplanmış sağlam ellerde demektir ))))))Acunla samet in maliyetini hatırlıyorum iki yıl önce ben aldığımda 3.75 civarında maliyetleri vardı.Aradan iki yıl geçti külliyen zarardalar satmadıkları gibi yeni alım yapıyorlar,ilginç))))))) Bakalım bilanço nasıl gelecek

5. Valla açıkçası ben MAC fonu yeni alım yapana kadar Haydar Acun'un bu şirketin ortağı olduğunu farkında değildim. Ardından sırf neden alım yaptığını merak ettiğimden ilk alım yaptığı tarihteki yatırımcı toplantılarının videosunu açtım. Videonun tam 26.00 ıncı dakikasında bu soru soruluyor. Ayrıca soru soran da şöyle ekliyor " Samet Ali bey ile birşeyler deniyorsunuz diye düşünüyorum, ne olduğunu anlayamadım". Cevap olarak ise çok yuvarlak bir cevap veriliyor.

Bir önceki genel kurul notlarını okuduğumuzda da Samet Ali'nin şirkete telefon ederek %10 üzeri ortaklığı olduğunu söylediğini fakat mkk'da görülen payının %7lerde olduğunu dolayısıyla başka prtak hareket ettiği birisinin olup olmadığı sorulmuştu. Tüm bunlar birleşince ben Samet Ali ile Haydar Acunun bu konuda ortak hareket ettiği ve aktif yatırımcı olarak davrandıklarını anlıyorum. Bir sonraki genel kuruluerteletir veya şerh koyarlarsa hiç şaşırmam. Silopi elektrik komusunda park holdinge paylarınopsiyon fiyatından geri satılmaması için ellerinden geleni yapacaklardır ve Haydar bey alıma devam ediyorsa bu konuda sonuna kadar gider

Aşağıya mac fonu yatırımcı toplantısı videosunu koyuyorum. İlgili soru tam 25.45'te
    https://youtu.be/JZ0XTDKYT0w?si=g0Vk97b81_gJIsYm

Toplantıda şirket avukatı Samet payları ile ilgili bir yerde oglu ile beraber toplam yüzde onu geçtiklerini de soyluyor

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Toplantıda şirket avukatı Samet payları ile ilgili bir yerde oglu ile beraber toplam yüzde onu geçtiklerini de soyluyor
    Hocam oglu ile beraber %10'u gecebilmeleri icin en az birisinin %5 uzerinde payi olmasi gerekir. 2'si de %5'i gectiklerine dair herhangi bir bildirimde bulunmadiklarina gore ya ortada 3. bir ortak bulunmali ya da bu ifade bastan sona uydurma.

Samet zaten yuzde 6 değil mi.o zaten yuzde 5 i geçince bildirdi diye biliyorum.avukat bu yuzde 6 üstüne oglu tarafından alımlara devam ettiğini söylemişti.yoksa Samet zaten şirket ortaklık yapısında yuzde 6 olarak gözüküyor diye biliyorum

Sayfa 410/411 İlkİlk ... 310360400408409410411 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •