Sayfa 401/411 İlkİlk ... 301351391399400401402403 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Hesapladığım denizcilik karı son çeyrekte 345 milyon civarında.Bunu da burada yazmış olayım .İlerde alıntılarım.Çuvalladık mı deriz,sizlerin takdirlerini mi toplarım onu artık martda gene tartışırız

Özsermayede 7 milyarı nerden buldun derseniz.Şu anda 6.1 milyarız.230 milyon dolar gemilerin değerlemesinden ve kasasındaki dövizlerden kaynaklanan döviz yıl sonu gene değerlendirilecek.Kasadaki dövizleri boşverelim.Gemiler geçen bilançoda 5.2 milyar olarak değerlemeye konu oldu.Döviz şimdilik son çeyrekte yüzde 7 arttı.Daha da yıl kapanmadı her gün artıyor.Hadi biz yılı bugün kapatmış olalım salt bu yüzde 7 bile bilançoda minimum 350 milyon defter değerinde artışa neden olacak.son çeyrek denizcilik banka ve faktöring karı da eklenecek.7 milyar bence minimum defter değeri olacak.

3. TY abisine kavuşmadan bu şirket değerini bulmaz.
    TY fiyatı düşürür hisse toplar, yukseltir hissettirmeden nakte geçer, KY cıya gaz verir hisse aldırır onuyükler, Yönetim kurulunu toplar absürt karar aldırır, hisse düşmeye başlar, KY şaşkın elindeki hisseye bakar durur. Kurt TY toplamaya başlar ve piyasanın uygun zamanını bekler.
    Bu çevrimi 3 yılda bir yapar.
    Bu yıl yükseltme aşamasında uygun zamanda varsa elinizden çıkarın...

Kesinlikle YTD

4. GSD Holding Anonim Şirketi Yönetim Kurulu tarafından, kaynak kuruluşların alacakları ile diğer varlıklarının satın alınması, tahsili, yeniden yapılandırılması ve satılması amacına
    yönelik olarak faaliyet göstermek üzere GSD Holding A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olarak 100.000.000 TL sermayeli GSD Varlık Yönetim Anonim Şirketi unvanlı bir şirket
    kurulmasına karar vermiş olup, kuruluş için gerekli izinlerin alınabilmesini teminen ilgili kurumlar nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına başlanılmıştır.
    Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Faktoringden gelen borçları devralabilmek için bir varlık yönetim şirketi kurulmuş gibi gözüküyor. Eğer durum buysa yerinde bir karar. Bu yüksek faiz ortamında temerrüte düşen borçlu sayısı artacaktı. Temerrüt riskini azaltmak için atılmış bir adım gibi gözüküyor.

5. Temel analizci olarak takasların durumu ile ilgilenmesem bile, belki ilgilenen vardır diye paylaşıyorum. Aşağıda aylık ve haftalık takas durumlarını bulabilirsiniz.

Görüldüğü kadarıyla aralık ayı boyunca şirkete özellikle citibank tarafında yabancı ilgisi vardı. Geçtiğimiz hafta ise sadece citibank 7m lot alarak aralık ayı aldığı lotun 2 katını sadece 1 haftada piyasadan çekmiş. Diğer hisselerde bu şekilde bir alım yapmadığı için citibank üzerinden yapılan alımın, bistin genel yükselişi ile ilgilisi olmadığını varsayabiliriz. Muhtemelen Citi tekniğe göre alım yapıyor ve geçen hafta destekten alım yaptılar, aynı şekilde dirençten satım yapmadıklarını görmek ise biraz enteresandı.

GDJBfb7XsAE0N5B.jpg

GDPh1EPXAAA9nrS.jpg

Tüm bunlar gerçekleşirken baltic dry hala 2100 ile geçen senenin ortalamasının 1,7 katında, bunun gsdde tarafında denizcilik faaliyetlerine pozitif etkisi olması bekleniyor:

baltic dry.jpg

Bunun dışında şirket sağolsun bizimle muhteşem bir içsel bilgi olarak kap'da genel bilgi formunu vermiş, bu genel bilgi formunda ise yeni CEO'muz ENGİN KAM'ı yönetim kurulu başkan vekili olarak gördük.

Sonuç: Şirket finansallarını etkileyen dış faktörler iyi ilerliyor. Şirkete yabancı ilgisi geçtiğimiz hafta daha da arttı. Geçen hafta yeni yönetim şirketin risk yönetimi konusunda birkaç adım atmıştı, bu adımların gerçekten gerekli mi yoksa gereksiz mi olduğunu 2024'teki faizin yüksek veya düşük olması etkileyecek. Şirket hala defter değerinin 0,65'ine işlem görüyor, kötü yönetim sebebiyle bu seviyeye düşen defter değeri, yönetim değişikliği sonrası atılan iyi adımlar ve iyi bir ilk çeyrek sonrasında ciddi seviyede düzeltebilir.

Yabancı çaktırmadan topluyor demek ki.Genelde hiç sekmez bu şekilde uzun süreli toplamaların takibinde kağıtlar patlar.Bence seçime yakın borsamızdaki genel bir olumlu hava ile bizim kağıt 6 civarı bir yere gelebilir

Martın ilk haftası bilanço açıklanır.Çok iyi geleceği nerdeyse kesin.Seçim rallisi de olursa çok güzel şeyler olur.

8. bilançolar 10 hafta ertelendi
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Martın ilk haftası bilanço açıklanır.Çok iyi geleceği nerdeyse kesin.Seçim rallisi de olursa çok güzel şeyler olur.

Sayfa 401/411 İlkİlk ... 301351391399400401402403 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •