Merhaba,

Geçtiğimiz haftadan güncellemeler şu şekilde:
- MAC fonu 576.253 adet hisseyi ortalama 4.0669 fiyattan portföylerine ekleyerek GSDHO'nun portföyündeki ağırlığını %5,05'e çıkarttı.
- Şirketin yatırımcı ilişkileri müdür olarak Aynur Zorer atandı.
- Farklı kaynaklardan Zeyno Maritime'ın satış fiyatının 21,5m ile 22,5m arasında olduğu şeklinde haberler geldi.
- GSD Denizcilik tarafında genel müdür Eyup Murat Gezgin'in istifası sebebiyle genel müdür yardımcısı Hakan Yılmaz, genel müdür olarak atandı.
- Bilanço tarihi ile ilgili şirkete bir mail daha gönderdim fakat herhangi bir cevap alamadım, muhtemelen yatırımcı ilişkilerindeki değişim sebebiyle cevap gelmemiş olabilir diye düşünüyorum.

Benim açımdan bu gelişmeler şu şekilde yorumlanabilir:
- MAC fonu kafa yapısı olarak Türkiye'de en beğendiğim fon olabilir. Haydar Acun'un yaptığı yatırımcı toplantılarını biraz izlerseniz berkshire hataway'in annual shareholder meeting'lerinden anlayış olarak neredeyse hiç fark olmadığını görebilirsiniz. Dolayısıyla MAC fonunun deep value hisseleri buluyor olması süpriz değil. Hisse oranlarını arttırmaları ise her türlü olumlu.
- Şirketin yatırımcı ilişkilerine bildiğim kadarıyla 1 sene için SPK lisanslı birisini atamak zorundaydılar. 1 seneliğine Tuğrul bey geçici olarak idare etti 1 sene sonunda yasal zorunluluk gereği SPK lisansı olan bir yatırımcı ilişkileri müdürü atandı. Ne olumlu ne olumsuz.
- Zeyno Maritime satış fiyatı beklenen aralıkta.
- Eyüp Murat Gezgin'in yerine gelen Hakan Yılmaz aileden birisi ve eğitimi tamamen denizcilik üzerine, kendisi sanırım 33 yaşında ve deneyimi çok az, umarım bu geçici bir atamadır ve yeni genel müdür gelene kadar geçici olarak vekaleten koltukta kalacağını umuyorum.