Sayfa 381/411 İlkİlk ... 281331371379380381382383391 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Olur mu öyle hesap.O navlunların zirve yaptığında dolar 9 liralardaydı.Şimdi 28 üstelik baskılanmış kurla 28.Düşük demiyelim de az artacak diyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    denizcilik tarafının holding ile birleşmesi diye bir durumu ifade etmiyorum..
    denizcilik tarafının grift yapısının (ki bilançolarda net görülüyor) kosolidasyonundan bahsediyorum ayrıca düşünülen bir şeydi, yeni bir şeyden bahsetmiyorum yani. Konsolidasyon sonrası çok farklı bir durum olacaktır ve ciddi bir hikaye olur.
    zaten bana göre ilk adımı attılar, olacaksa zamanlama yakındır bekleyip görelim.
    gemı tarafı denızcılık kanunları nedneıyle her gemı farklı şirket uzerınden olmalı . ceza gemiye değil şirkete yazılır . o nendele bundan kurtulmanın tek yolu farklı şirketler . o da dedıgınzı grift yapıyı oluşturuyor . zor ama ımkansız değil

O navlunların zirve yaptığı zamanlar anomaliydi.Şu anki navlunlar genel ortalamaya uygun.Böyle gitse bize yeter.Dolar arttıkça dolarla kira geliri olan yurt içi dinamiklerle alakası sıfır bir sektör ağırlıklı bir holdinge ortak olmuş oluyoruz.Bu şirketin en sevdiğim yönü bu.Gerçi diğer iştirakleri de banka faktöring falan sürekli kar yapan sektörler,onların da krizle falan alakası yok.Kalıyor bir tek silopi olayı onu da 30 milyon dolar değerle ve yıllık temettüsü ile hesap etmek lazım o 80 milyon doları unutacağız artık yapacak bir şey yok.O konu da son genel kurulda baya anlatıldı,valla açıklamalar da çok mantıksız değildi,ama gene de bence katakulli dönmüş gibi.İşin iyi tarafı samet o kadar genel kurulda işi didikledi ki bir daha bu tarz katakulli çekerken on kere düşünürler

Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    faktorıng zaten para basıyor . bedellinin bir amacı olmalı . neden ihtiyaç duyuldu . eğer ıhtıyac varsa halka arz et . neden holdıngden kaynak aktarımı yapılıyor
    İyi de faktöringin işi para satmak.55 milyonla para basmak var 400 milyonla para basmak var,o nedenle o bedelli bence çok mantıklı.Ha halka arz da olabilirdi ama bence bedelli işi şu anki hissedarlar olarak bizim işimize daha çok gelir.Atıl bir para bize para kazandıracak bunun nesi kötü

Samet genel kurulda gemilerin seyir defterlerini bile istedi)))))) Şirket açıklama yaparken biz gemileri kiraya veriyoruz seyri falan bizi etkilemez ne alaka dedi.E elbet şirket haklı.Ama işi seyir defteri incelemeye kadar götüren samet varken bundan sonra öyle kolay kolay silopi gibi bir şey olmaz ,samet direk mahkemeye gider bu sefer .

6. gemici turgut bankaı satıp bana ne bana ne ben gemici olcam iştem napim deyip gemici oldu koskoca banka sahibi holdingi elindeki azınlık hissele ne hale getirdi. 4 tane gemi alp gemici oldu bankayı satıp 4 tane gemi alıp gemici oldu .para nerde hama ma hum hum .gemici turgutun maceraları holdingin d.d si 0,50 ere geliyo az kaldı nadir tek ghisse endeks 8 binlerde bu gemici holdingi d.d sinin yarısın agetirid. gemci turgutun maceraları .devam ediyo .vay be koskoca gsdh ne hale getşrşldi .

7.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    gemı tarafı denızcılık kanunları nedneıyle her gemı farklı şirket uzerınden olmalı . ceza gemiye değil şirkete yazılır . o nendele bundan kurtulmanın tek yolu farklı şirketler . o da dedıgınzı grift yapıyı oluşturuyor . zor ama ımkansız değil
    mevcut 6 gemiyi gsdde tarafına geçirip tek çatı altında toplar, sonra tahsisli sermaye artırımı yaparak piyasadaki hisse oranının iyice düşürür. zaten gsdde tarafında dönen hisse yok belliki toplamışlar. Sonra kottan çıkarırsın. %100'üne sahip olduğun tek çatı altında toplanmış bir şirketin olur aynı zamanda holdingin amiral gemisi olur burdan gelecek tüm parayı sorgusuz sualsiz işlersin
    bunun bir kaç farklı versionu daha olabilir
    ama yapılan hamle sanki gsdde tarafında olduğu için şimdilik bu yol daha mantıklı geldi bana

düşünce olarak güzel bir plan...

zaten denizcilik tarafının kottan çıkarılma hikayesi eski bir hikaye

Alıntı Originally Posted by Fogel Yazıyı Oku
    mevcut 6 gemiyi gsdde tarafına geçirip tek çatı altında toplar, sonra tahsisli sermaye artırımı yaparak piyasadaki hisse oranının iyice düşürür. zaten gsdde tarafında dönen hisse yok belliki toplamışlar. Sonra kottan çıkarırsın. %100'üne sahip olduğun tek çatı altında toplanmış bir şirketin olur aynı zamanda holdingin amiral gemisi olur

Sayfa 381/411 İlkİlk ... 281331371379380381382383391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •