Sayfa 387/411 İlkİlk ... 287337377385386387388389397 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Banka iştiraki olan holding Başkanı iken vapurcu holdinge düşen vapurcu turgut başkanımız sayesinde gsdhoo çöküşleri devam ediyor.acil bir kayyum atanmazsa bu vapurcu grup koskoca holdingi bitirecekler gibi .az kaldı .banka sat sen git vapur al dünyada kimin aklına gelirdi .komedi gibi .keşkem kadıköy üsküdar eminönü hatlı vapur alsaydı .

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bilanço iyi değil doğru

ama şu an bu holding 138 milyon usd'ye işlem görüyor

komik rakamlar burası için

(daha önce de yazdığım gibi) çok yakında gemicilik tarafında konsolidasyon bekliyorum. Bu hamle gelirse burada alım içim millet sıraya girer.

olurmu olmaz mı bakacağız ? 5-6 ay içinde netleşir
    konsadilasyon . ne fayda sağlayacak maddı anlamda ?

İlginç ortada 9 gemi var.3 ay boyunca mal taşıyor.Ve 3 ay zararına mal taşıyor,firmaya kar değil zarar yazıyor.Ben bu işi çözemedim cidden.Navlunlar fena değil,dolar arttı,bu zarar nasıl olabiliyor.

Allahtan faktöringi büyütüyorlar,banka ve faktöring çok iyi,denizcilik dümdük zarar yazmasa gene iyi diyeceğim de denizcilik işini çözemedim.

Demek ki navlunlar ve dolar artmazsa denizcilik işi tatsız.

2026 için daha yeni gemi siparişi verdiler.Bu holdingi yönetenler bizim bilmediğimiz neyi biliyorlar da hala denizcilikde büyümeye çalışıyorlar,anlıyamadım cidden.Navlunlar aslında normal seviyelerinde düşük veya fazla denemez tam ortalamalarda.Bu tarihi ortalamalarla kar yoksa nasıl olacak bu iş.

Gemileri komple yok kabul etsek bu holding sadece banka enerji ve faktöringten ibaret olsa özkaynağı 2 milyar falan olurdu.PD/DD 2 DESEK 4 milyarlık piyasa değerini hakederdi)))))))) Kimse de pahalı demezdi.Misal lidfa vs.Gemicilik işi resmen 9 gemiye rağmen tatsız bir durum yaratıyor ,denizcilik kısmı hiç olmasa komple gemileri satsalar şu andakinin çok dha üstünde fiyatlanırdı.Ama adamlar gemicilik sektörnünde büyümeye çalışıyorlar,elbet bir bildikleri vardır diye düşünmek istiyorum.

Sayfa 387/411 İlkİlk ... 287337377385386387388389397 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •