Sayfa 388/411 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon
Arama sonucu : 3288 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Gsdde de zarar yazdı .Onun da bilanço eksi,o yüzde 2 düştü bu yüzde 6.Gsdde kapanışa doğru nerdeyse artıya geçecekti son bir saatte bastılar.

2. para böyle kazanılır. öyle güzel para kazanıyor ki, sadece yatırımcıya faydası yok (gsdde bilançosu : 24)
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    2026 için daha yeni gemi siparişi verdiler.Bu holdingi yönetenler bizim bilmediğimiz neyi biliyorlar da hala denizcilikde büyümeye çalışıyorlar,anlıyamadım cidden.Navlunlar aslında normal seviyelerinde düşük veya fazla denemez tam ortalamalarda.Bu tarihi ortalamalarla kar yoksa nasıl olacak bu iş.
    Son düzenleme : Fogel; 11-11-2023 saat: 11:21.

Şimdi ben tabi şirket muhasebesi konusunu çok iyi bilen biri değilim.Bu amortisman gideri net olarak şirket bünyesi dışına çıkan harcanan bir para mı.Yoksa ne olur ne olmaz diye gemilerin olası değer kayıpları düşünülerek gider kaleminde gösterilen bir rakam mı.Eğer para şirket bünyesinde kalıyorsa muhasebesel olarak yapılmış bu iş az vergi vermeye neden olduğundan şirketin yararına bile olabilir.Doğru mu düşünüyorum doğrusu neyse yazabilecek bir forumdaş var mı.

Yoksa gsdde in topu topu üç gemisi var.V e bu gemilerin yüzde 38 i onun.Yüzde 62 si zaten holdinge ait diye biliyorum.Üç gemi için 51 milyon bir yılda harcanması bana çok aşırı geldi.Hem de bu sanırım yüzde 38 lik kısma tekabül eden rakam.

amortismanda gösterilen para gider olarak gösterilerek tek kuruş vergi çıkarılmıyor.

adam aslında yıpranma payı adı altında ciddi bir kar rakamını gizlemiş oluyor.

ama bu para şirkette kalıyor.

bir de gemiye yapılan masrafları anlarım da kiralanan gemiler için personel ücreti nedir yahu !! enteresan işler... kiralamayıp kendisi mi işletiyor acaba ?

ayrıca taşıtlar kalemi de amortisman nedeniyle daha az çıkıyor.

bende olsam sürekli gemi sipariş ederim, güzel iş

gsdde nin 3 gemisi + holdingin 6 gemisi var

bunlar gsdde altında konsolide edilmesini bekliyorum, sonra kottan çıkarılmasını ve yeni bir yatırımcıya bir kısmının ya da tamamının satılması gündeme gelebilir.

şu an bu bahsettiğim tamamen senaryo, bekleyip göreceğiz.

ama tamamı satılmaz, holdingin en büyük değeri bence
    Son düzenleme : hayek; 11-11-2023 saat: 15:07.

Bu gemi işinin doğası gereği farklı yurtdışı menşeili şirketler üzerinden yürütülmesi nedeniyle ;

her bir gemi yurtdışında bir şirket üzerinde

6 adedi holding konsolide ediyor

3 adedini gsdde konsolide ediyor

ama hepsini gsdde (marin) işletiyor

gemicilik işi o kadar kötü olsa arkas gibi şirketler bu işe yatırım yapmazdı.

gemiciliğin ölüsü para bence ! ama biz yatırımcı kar olayını göremediğimiz için problem

https://turkdeniz.com/ciner-denizcil...-gemi-siparisi

ciner'in planına bir bakarsak

ekürisi turgut niye londraya açılmasın dimi ! hemen şartları oluşturursa cinerden önce bile yapar

burdan gelecek para çok ciddi para olur

turgut açısından bakarsak

ekürisi ciner gemicilikte büyüyor

kuzeni desen zaten gemiciliğin kitabını yazmış adam

Turgut bankayı satınca ne yapsaydı ama vapur işi de kötü sayılmaz, iç hatlar ya da ido işine girseydi de olurdu

8. turgut bi işi beceremedin boyun devrilsin sevimsiz adam

Sayfa 388/411 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •