Sayfa 1009/1019 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 8,065 - 8,072 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,115
    Kim kime fiskirtti simdi??

Gidivan gelse de bi aciklayiverse

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kim kime fiskirtti simdi??

Gidivan gelse de bi aciklayiverse

Syg,

yalnız kkm lerin önemli bir kısmının doalr bozarak değil tl mevduatların kkm ye çevrilerek yapıldığını düşün
    yani tl mevduatçılardan 1.180.000 tl si olan bunu %20 den faize bağlasaydı 3 aylıkta alacağı faziz taş çatlasın 55.000 tl olacaktı
    onun yerine 1.180.000 tl sini %14+kur farkı ile kkm yaptı 294.000 tl faiz aldı
    yani tl ci havadan 240.000 tl götürdü. var mı aranızda tl sini benim gibi kkm yapan
    tabi ben 13.69 dan yaptım ve 3 ayımın dolmasına 40 günden fazla var
    kar mı yapcağım zarar mı belli değil

tl mevduatta duracağına kkm de dursun sigortası doalr olsun artarsa farkını alırım artmazsa bi zararım olmaz en fazla yıllık %7 faiz zararım olur 3 aylıkta %2
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Hisse senetleri yurtdışı borsalarda teminat olarak gösterilebiliyor. Bist henüz bu uygulamaya başlamamış.
    Yok hocam yapılabiliyor: https://www.qnbfi.com/viop-teminatlari

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.dunya.com/ekonomi/turkiy...-haberi-653272

Türkiye'de ciddi faiz artışı olmadan enflasyon düşmez

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) eski başekonomistlerinden olan, Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenneth Rogoff:

Türkiye ve dünya ekonomisi için önemli tespitleri var...

-"ABD, resesyon yaşanmadan enflasyonun 12-18 ayda düşürülebileceği noktayı geride bıraktı. "

Tamamiyle katıldığım tespiti,yukarıdaki ifade.6 ay önceye kadar Fed'in "yumuşak iniş" yaparak,ekonominin büyüme hızına bir zarar vermeden enflasyonu düşüş patikasına sokma imkanı vardı.Ama Fed gözünü kapattı ve realiteyi görmemeyi tercih etti.Şimdi gelinen noktada enflasyon yangınını söndürecek tedbirler ancak ekonomiye "sert fren" yaptırarak hayata geçirilebilir.
    Kişisel görüşüm;Fed üyelerinin bu azmi ve kararlılığı gösterebilecek profilden uzak oldukları.Bu nedenle ABD'de giderek ivme kazanan enflasyon yükselmeye devam edecek,gelecek ay da muhtemelen uzun yıllardır görülmeyen yükseklikte bir aylık enflasyon verisiyle(Mart 2022) yıllık enflasyonun %8'lere yükseldiğini göreceğiz.
    Hepimizin bildiği şeydir.Bakteri ve mikrop kaynaklı hastalıklarda antibiyotik tedavisi yeterli dozda ve sürede uygulanmaz ise,tedavi etmediği gibi mikroplar,bakteriler antibiyotiğe karşı direnç kazanırlar,bu durumda hastalığı tedavi etmek için,daha etkin antibiyotiklerin daha yüksek dozlu ve daha uzun süreli uygulanması gerekir.
    Fed'in şimdi yapmakta olduğu tam da budur.Bundan sonra faiz artırımlarını 0.25 mi 0.50 mi yapalım ,"işe yaramayacak boş konuşmalarla"düşük dozlu tedaviyi planlayarak gecikirken,enflasyon kontroldan çıkmış,almış başını gidiyor.Sonuçta Fed daha önce, çok daha düşük dozlarla ekonominin büyüme hızını fazla etkilemeyecek tedbirlerle ,enflasyonu kontrol alabilecek iken,bunu yapabilecek basireti gösteremediği için ,ileride çift hanelere çıkacak enflasyon ortamında çok daha sert tedbirlerle ABD ekonomisini resesyona sokarak enflasyonu önleyebilecek tedbirleri almaya mecbur kalacak.
    deniz hocamdan alıntıdır

https://www.hisse.net/topluluk/showt...74#post5859774
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,115
    Bence en tepedeki en gucluden asagi dogru bi fiskirtma hiyerarsisi var ve hep oldu...

En alttakiler fiskirtamayanlarin isi zor b sistemde...

Ben bosuna altta kalanin cani ciksin AKCC ekonomik modeli demiyorum bu sisteme...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Bahçede 150m2 lik alan var. Her sene ekiyorduk. Bu sene çocuk olunca ekmeyiz demiştik.
    Dün baktım eşim tohum bakıyor.
    Geçtiğimiz senelerde organik olsun, hobi olsun demiştik.
    Bu sene de işi başa düştü.
    Toprağı bağı bahçesi olan ekip biçecek evinin bahçesinde köyünde neresi olursa başka çare kalmadı.
    Toprak hele tarıma elverişli toprak önümüzdeki yıllarda çok çok kıymetli ve paha biçilmez olacak.
    Ekip biçilebilecek toprağınız olsun.Toprak olsun üstünde dikili bi zeytin ağacınız olsun yeter gün gelecek oralara kaçacağız.
    Büyükşehirlerde yaşayıp köyde arazisi tarlası olan ne bulursa ekip diksin fasulye,nohut,bugday,mısır,meyve sebze.
    Hatta kendine yetecek kadar bir iki tane inek köyde peynirini lorunu tereyağını yapsın.Tavuk yetiştirsin,hindi.Hatta becerebilen varsa (öğrenmesi çok zor değil) yıllık ihtiyacı için bi tarlanın tepesine 1-2 kovan koyup kendi balını kendisi üretsin.
    Gelip geçici bir süreç olduğunu düşünmüyorum gıda ve gıdaya erişim her geçen gün daha da zorlaşacak ve pahalı hale gelecek.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yok hocam yapılabiliyor: https://www.qnbfi.com/viop-teminatlari
    İşe yarayacak değerli bir bilgi. Teşekkür ederim...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. $50k burger 32 gün 2.55% devam

güncelleme: az dürttüm 2.6% verdi.

Sayfa 1009/1019 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •