Sayfa 12/1019 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Geçen hafta sanayide ustanın çırağı telefonuma ikinci elde 13bin lira teklif ettiler vermedim diyordu.
    30 yıldır ticaretle uğraşan babamın bu fiyata sıfır telefon aldığına denk gelmedim henüz.

Bu işte bir terslik var

Saygılar
    Babana bir sor. !!!
    30 yıl evvel 50.000 dolara çanta alan birini görmüş.!!
    Veya duymuş mu.???
    Vatandaşın parasıyla 8 özel uçağı olan biri varmıydı.???
    8-10 yerden maaş olan bürokrat varmıydı.???
    Geçmediği köprünün, yatmadığı hastanenin, gitmediği hava alanının
    Parasını ödüyor muydu???

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    O ürünler zamsız satılıyorsa yerine yenisi biraz zor gelir.

Satışlar hala zamsız devam ediyorsa o ürünü getiren ithalatçı parasını kurtarmanın derdine düşmüş demektir. Bir daha da o işe tövbe eder.

İşe devam etmeye niyeti olsaydı zammı çakardı anında. İthalarçı da yeni ürünü zamlı fiyattan alacak. Elindekini ucuzdan eritmesinin bir anlamı yok bu durumda. (tek bir senaryo hariç)

Eski malı güncel fiyattan satamazken, enayi mi bu adam yerine pahalı fiyattan yeni mal koysun? Onu da karsız satacak anlamına gelir çünkü.

Fiyat güncellemelerine atıp tutanların çoğu stok maliyetinin ne olduğundan bir haberler.
    Bu düşünce tarzı, turkish style :-)

Yabancı menşeili bir teknoloji mağazasından uzun süredir takip ettiğim ürünlerde cüzzi fiyat artışı ile satın aldım.

Bakkal da satılıyor olsaydı, %40-50 zammı yapıştırmıştı bile:-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bu düşünce tarzı, turkish style :-)

Yabancı menşeili bir teknoloji mağazasından uzun süredir takip ettiğim ürünlerde cüzzi fiyat artışı ile satın aldım.

Bakkal da satılıyor olsaydı, %40-50 zammı yapıştırmıştı bile:-)
    Matematiğin dini milliyeti olmaz. Pazar payı arttırnak için zararına bilerek satış yapan marketler yok değil ama buradaki olay bu mudur bilemem.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Aslında çok büyük terslik yok. Genç neslin zevkleri farklı. Dönem dönem bu tip farklılıklar yaşanacaktır.

Babanın da kendi zevki için para harcadığı bir hobisi vardır ya da genç iken para harcadığı bir şeyler vardır.
    eskiden telefon lansmanları heyecanlı olurdu. İphone 4’e kadar böyle devam etti. Şimdi makyajlı kasa otomobil gibi hep aynı şeyi satıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Aslında çok büyük terslik yok. Genç neslin zevkleri farklı. Dönem dönem bu tip farklılıklar yaşanacaktır.

Babanın da kendi zevki için para harcadığı bir hobisi vardır ya da genç iken para harcadığı bir şeyler vardır.
    Beş milyarlığ telefon tabirini güncelleyelim
    Şaka bir yana, geçimle ilgili belli bir aşamayı geçmeden yapılan böylesi harcamalar pek mantıklı gelmiyor bana.
    Ama tabi herkes kendi seçimini yapar

Saygılar
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Valla onu bunu bilmem. Kabaca dolar 8.50 den 14 e gitti. Her haftasonu gittiğimiz abd menşeli fast foodçular burger ve mc donalds halen ürünlerine zam yapmadı. Her hafta sonu artık gelmiştir diyorum. Dün yine gittik. Yine aynı fiyatlar. Herkesin politikası başka demek. Adamlar bizim yerli firmalardan milyon kat daha insancıl.

7. ürünlerine zam yapmayı geçiktirenler yılbaşı sonrası asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına zam sonrası fiyatlarını güncelleyeceklerine emin olabilirsiniz.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Beş milyarlığ telefon tabirini güncelleyelim
    Şaka bir yana, geçimle ilgili belli bir aşamayı geçmeden yapılan böylesi harcamalar pek mantıklı gelmiyor bana.
    Ama tabi herkes kendi seçimini yapar

Saygılar
    Ülkede yapılan işlerde mantık mı kaldı??
    Balık baştan kokarmış.!!
    Ata sözü.!!
    Üzüm baka baka kararır mış.!!
    Tüketim çılgınlgını yaratanlar.!!
    Faturayı yine her zaman olduğu gibi vatandaşa kesecek.!!
    Vatandaş 6 yeni delik açıp.!!!
    Sürünmeye devam edecek.!!!
    Durmak yok yola tam gaz devam.!!
    Venezuela otobanında.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 12/1019 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •