Sayfa 23/1019 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Avrupa'da benimle aynı kıdemdeki meslektaşlarım 4000-4500 Euro arası maaş alıyor. Bugünkü kurla 62-70 bin TL eder.
    Benim maaşımı yazmayayım ama haliyle bunun çok çok altında, zaten takdir edersiniz ki ülkede meslek farketmeksizin bu düzeyde maaş alan kimse yok (yöneticilerden bahsetmiyorum, maaşlı normal çalışanı kastediyorum).
    Maaş farkı böyle ama benden o adamlarla aynı düzeyde, aynı kalitede iş yapmam bekleniyor, ne kadar ekmek o kadar köfte değil yani.
    Gidişatı görüp birkaç yıl önce yurtdışındaki meslektaşlarla aramı soğutup görüşmeyi kesmiştim, bana ekstra üzüntü ve stres getiriyordu, iyi de yapmışım, şimdi karşılaştırmayı yapınca yine tadım kaçtı.
    Git o zaman diyeceksiniz, zamanında on yıl kadar önce çıktı bir fırsat hollandadan, gidemedim, bekar ve/veya işsiz insan için kolay da ailesi/işi/düzeni olan insan ölçüp biçiyor para her zaman ağır basmıyor.
    Neyse kendim için yazmadım bunu, bu maaş farkı iyi değil, nitelikli iş gücünü yurtdışına gönderecek doğrudan bir itici güçtür bu, zamanla ülkenin insan kaynaklarını kurutacaktır. En iyiler kaçıp gidecektir, bunların yeri dolmaz, bu kayıp parayla ölçülmez.
    Şu ara kur, borsa, işsizlik, faiz gibi sayısal veriler gündemde ama asıl kayıp riski başka alanlarda oluşuyor.
    Kesinlikle katılıyorum. Bir taraftan dünya standartlarında insan yetiştirdiğimiz için seviniyorum. Bir yandan gelecek için üzülüyorum. Laf kalabalığını bilgiye tercih ediyoruz. Okuyan, araştıran insanları sen ne anlarsın diye tersliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,129
    Dun etli nohut yemegi vardi menude...

Benim evde baktigim kedi benden habersiz gitmis benim tabagi yalamaya baslamis..

Hayvan bikti tabii her gun ayni kurumamayi yemekten...

Onlara gusel salcali bir ev yemegi yapayim ayda bir defa...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Bende hindi ve barbunya pilaki verdim.cok sevdiler.gercek yemek seviyorlar.
    Bencede ayni isi yapanlar Turkiyede az ucret aliyor.bence patronlar sapkayi onune almali.iyi personele iyi maas vermeli.en az 10000 TL.

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ani degisikliklere gebe .milletvekilleri istifa ederse.secime gitmek zorundalar.piyasalarda ani donus olabilir.
    Zor şimdiye kadar neden edilmedi 19 mv lazım galiba kimse yapmaz her şey anlaşmalı bu ülkede

3 parca haslama misir biraktim copun yanina ama yememislerdi. bugun gene kontrol edeyim bari, bir de yerde vefat etmis fare vardi onu yediler mi bilmiyorum alip kedilerin yanina birakacaktim da avci kedi filan varsa ortamda yer artik onu

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şu anda bu kriz en çok insanları değil sokak kedilerini vurdu. malesef sokaklarda besleme yapan insan sayısı azaldı sokak kedileri çöp kutuları kapalı halede geldiğinden çöptende beslenemiyor. kedilerin yiyebileceği ev yemekleriniz varsa suyuna ejmek doğrayın dışarıya bırakın bir kedi veya köpek muhakkak yiyecektir.
    benim gördüğüm şimdilik gratis firması kapı önüne kedi maması koyma alışkanlığından vazgeçmemiş
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dardanel ton vb kutu malzeme veriyor musunuz. guya kediler bile yemez der bazi tuhaf insanlar

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bende hindi ve barbunya pilaki verdim.cok sevdiler.gercek yemek seviyorlar.
    Bencede ayni isi yapanlar Turkiyede az ucret aliyor.bence patronlar sapkayi onune almali.iyi personele iyi maas vermeli.en az 10000 TL.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dun migrosta akciğer verelim dediler ucuzmus.yslniz akcigerde dusunceliyim.kanserliyse bulasir.tavuk cigeri vardi onu aldim.en iyisi tavuk ciger.

8.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dun migrosta akciğer verelim dediler ucuzmus.yslniz akcigerde dusunceliyim.kanserliyse bulasir.tavuk cigeri vardi onu aldim.en iyisi tavuk ciger.
    Bulaşmaz. Kanser türler arasında da aynı tür içinde de kesinlikle bulaşmaz, sadece o bireye özgüdür.

Sayfa 23/1019 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •