Sayfa 539/1019 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Dönüş ne zaman hocam benim 28 Nisan.
    Eğer enflasyon oranların da bi ali cengiz oyunu yapılmazsa mart-nisan yıllık net % 45-50 Tüfe uzerinden mevduat ödemelerimiz yapılır diye düşünüyorum.
    Sadece bu ay %10 bekleniyor daha ilk aydan 46 ,senin 50 garanti gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    en dandik bira 22 lira olmuş mekanda bira içmek heralde en basit yerde 50 lira olmuştur
    Keyfimiz vardı arada bi Kadıköy'de rakı balık yapıyorduk çok zengin işi oldu artık vazgeçtik.İki kişi 35'lik,balığı,mezesi 600-700 tl den aşağı değildir.Gittiğimiz yerde öyle lüks bi mekan değil Nimet Balıkçısı (Balığı güzel,mekan güzel başka Ayda bi mutlaka gidiyorduk.Şimdi yılda bir oda belki.

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Odeabankta enflasyona endeksli mevduat hesabı açmıştım 400 günlük Nisan ayında dönüşüm var.Internet şubede hesap detayına girince sadece 1 yıl ve üzeri vadeli mevduat yazıyor ve o ana kadar birikmiş faiz geliri bilgisi var enflasyona endeksli şeklinde bi bilgi yok.Bunu mt 'ye de sormuştum ilk hesap açılışında bizde ürün kodları var sizin hesabı enflasyona endeksli olarak girdik tüfe321 koduyla açtık dedi.Sozlesme örneği almadım cüzdanımda yok.Acikca biraz kıllandım banka vade günü sorun çıkarır mı?Sadece normal başta belirlenmiş faizi ödeyip tüfee farkını odememezlik yapar mı?Forumda ki arkadaslardan Odeabankta benzer hesap açan arkadaşlar vardı onların hesap detayında ne yaziyor ve konuyla ilgili bilgileri paylaşırlarsa sevinirim.
    Müşteri temsilcinizden PDF formatında başvuru formunuzu talep edebilirsiniz. Orada hepsi yazar. Konuyla ilgili benim başvuru formumda şu yazıyor. Herhangi bir kelek atamazlar.

odea.jpg

4.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Yaf sorun çıkarmasalar ne yazar ki ? sansürlü enflasyon oranları ortada işte. sizi bu sahte rakamlarla avutup geçecekler. yukarıdaki ton balığı misali herşeye %90 zam gelirken %40 enflasyon farkı aldık diye sevineceksiniz. Zeytinyağlı tonu bilemem ama bence çoktan hamsi buğulama yaptılar sizin paraları.
    Peki ne yapalım hocam? %20'den bağlanan oran enflasyon oranı yüzünden %35-40'lara çıkıyorsa aradaki farkın peşinden koşmayalım mı? 1 milyon TL'de 150-200 bin TL fark demek.

5.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    ALINTI

150 gram dediği yağıyla, süzülmüş net ağırlık 100g, kilosu net 400 liraya geliyor.
    Hey maşallah..
    O fiyatın çok daha altına istediğin hayvanın (dana, kuzu, tavuk, balık..) en iyi yerini alırsın, kendin pişireceksin sadece.
    Konserve et için inanılmaz yüksek bir fiyat..

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Müşteri temsilcinizden PDF formatında başvuru formunuzu talep edebilirsiniz. Orada hepsi yazar. Konuyla ilgili benim başvuru formumda şu yazıyor. Herhangi bir kelek atamazlar.

odea.jpg
    Cüppeli kur farkının faiz sayılmadığını söylemişti. Sözleşmenin bir örneğini ona da göndermek lazım. Burada açık açık faizdir diye yazıyor.

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Cüppeli kur farkının faiz sayılmadığını söylemişti. Sözleşmenin bir örneğini ona da göndermek lazım. Burada açık açık faizdir diye yazıyor.
    Bu enflasyon endexli kur korumalı değil.
    Cübbeli faizsiz finans kuruluşlarından" kur korumali "yapılırsa olabilir demiş

Walla yapılacak en güzel şey bu düzeni protesto etmek hocam. Protestan mezhebine üye olacaksınız!
    Bakın bugün manşet haber vardı. İhtiyaç kredisi oranları yıllık %40 ı aşmış. Mevduat faizleri ne ? %19 !
    Üstelik hükümet mevduata yüksek faiz ödemeyeceksiniz diye serbest piyasayı iğfal edip bankalara tehdit mektupları yolluyor.
    Yani senden aldığı parayı 2 katından fazlasına satıp keyif sürüyorlar.
    Hani bi atasözü varya sen merkep olursan binen çok olur diye. Af buyrun incitmek için yazmıyorum sadece durumu özetlemesi açısından.
    Devletin her tür denetimle ve baskıyla mevduatçıyı dövdüğü ve dövdürdüğü bi düzende sen paranı hala bankada tutarak bunlara fırsat vermiş olmuyormusun ? Bakın bankalar her ay kendi aralarında toplantı yapıp karar ve aksiyon alıyorlar bankalar birliği kanalıyla.
    Peki siz mevduatçılar hiç birlik olup topyekün ne yapabiliriz diye arandınız mı ? Bu ülkede hep sermaye sınıfı torpilli ve ezen diğer taraf ezilmeye mahkum hakkını arayıp soramayan pısırık modda tutuluyor bilinçli olarak.
    Buna verilecek cevap ve bunların burnundan getirecek çözüm çok basit !
    Herkes parasını dövize park etsin yada bankadan çekmeye başlasın bakın bakalım ertesi gün ne oluyor ?
    Anında çark edip biz kandırıldık, mevduatçı vatandaşı TL ye güvenen milletimizi üzdük. Bizi affedin diyip olması gereken yere seve seve çıkarırlar. Ama burada bakıyorum herkes 1-2 puan fazla alayım derdinde hala oran paylaşmakla meşgul.
    yahu tren kaçmış, adamlar sizin paranızı beleşe kullanıyor. yapmayın etmeyin biraz BOSPOROS okuyun.
    Tavrınızı koyun ortaya ! yumruğunuzu vurun masaya....

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Peki ne yapalım hocam? %20'den bağlanan oran enflasyon oranı yüzünden %35-40'lara çıkıyorsa aradaki farkın peşinden koşmayalım mı? 1 milyon TL'de 150-200 bin TL fark demek.

Sayfa 539/1019 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •