Sayfa 522/1019 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1. Geçmişte bir vegan videosu izlemiştim. Süt için canlının yavrusu hızlı büyüsün diye ürettiğini bu nedenle insan için belli bir yaş üstünde yararlı olmadığını belirtmişti. Benzer mantıkla yumurtada aslında bizim yememiz için değil, içindeki yavru büyüsün diye üretiliyor. Bu nedenle belli bir yaş üstüne sağlıklı olmaması muhtemel.
    Yinede video sonrasında yumurta yemeye devam ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Diğerleri tamam da stresten kurtulmak zor, en etkilisi de odur sanırım.
    Çalışan insan ister istemez tüm gün iş nedeniyle strese giriyor, stressiz rahat işi olan kesim çok azdır.
    Maddi stres zaten nüfusun büyük bölümünde var, işsizlik parasızlık geçinememek insanı yiyip bitiriyor.
    Parası olanın da ayrı derdi var aha burada her gün yazılıyor parayı ne yapsak da eritmesek diye..
    Hadi diyelim para sorunun yok, emeklisin veya çalışmıyorsun iş stresin de yok, aç iki haber izle ülkenin durumu nedeniyle yine strese giriyorsun.
    Bu ülke insanının pek şansı yok bu konuda, böyle yaşayacağız mecburen.
    Stresten kurtulmak mümkün. En azından kontrol edilebilir. Bunun için çeşitli yöntemler var.
    Örneğin;
    Nefes tekniği.
    Yoga.
    vb. gibi çalışmalar var.
    TV de haber izlemeyin... 10 senedir tv yi hemen hemen hiç açmıyorum... Bu forumda zaten gerekli haberler hemen aktarılıyor.
    Başkasına gerek yok. Keza twitter da bazı kişileri takip ederek haberdar olabiliyorum.
    İnternetde dizi film gibi siteler var . Bazen oldukça güzel dizi ve film yakalayabiliyorum. Akşamları 2 bölüm dizi veya bir film izlemek kafayı dağıtıyor. Ücretsiz...
    Belki hatalı davranıyor olabilirim. Bir nevi korsanlık gibi... Ama başka çare de yok. Emekli adam ne yapsın, parası yok ki.

Teşekkürler ve Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Excel de doz bitis tarihlerine gore cizelge yaptim, bir ayda defalarca gitmek yerine bari hafta da bir gun gidip toplayim diyorum, raporu bilemem ama bitis gunune gore takip ediyorum eger 15gun kurali bunlarda olsa hepsini toplarim ayda iki kez gider isleri hallederim. Eczane malesef eve servis yok bana da abicim diyo kizlar, ehh bende iki sohbet ediyorum ama surekli ard ardina gitmek, hele ki ilacim bitti diye tel acilmasi cok yoruyo beni, defalarca su ilaclarini kontrol et bitmeden soyle diyoruz ama kadin TIN TIN
    yasini soyluyor bize hehe

NOT: ilaclari kendi kutusundan cikariyo blaster icinde tutuyo, kullanim kolayligi ama ilaclari birbirine karistirabilir, renk yada blaster arkasindaki yazi filan karisabilir, ilaclari bile gunluk alip almadigini dedim ya takip etmesi icin bir liste yap diyoruz umursamiyor, bu kisi ogretmen meslegini yapmis emekli olmus hala kendini ogretmen olarak tanitan biri dusunun, ya hic bisi olmasa idi. belki bikti yazi yazmaktan olabilir mi...
    Yazdıklarınızdan ilaçları içmediğini anlıyorum.
    Başımdan geçti aynısı oradan biliyorum.
    Bizim eczacı ilaç günü whatsapp tan mesaj atıyor...Bütün müşterilerine böyle bir hizmet sunuyor. Raporlu ilaçlar 15 gün önceden alınabildiği için bir kaç gün içinde almak veya şu gün geleceğim diye mesaj atmak yeterli. O zaten hazırlıyor...
    Kayınvalidenizi düzenli Dr. muayenesine götürüp oluşan sorunları Dr. ile konşmakta yarar var...
    Böyel bir olayda kayınvalideme Demans teşhisi konmuştu. Yanlız kalmaması gerekiyor ve ilaçlarını içip içmediğini kontrol altında tutmak gerekiyor.
    Zor bir durumdur.. Kolay gelsin...

Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Geçmişte bir vegan videosu izlemiştim. Süt için canlının yavrusu hızlı büyüsün diye ürettiğini bu nedenle insan için belli bir yaş üstünde yararlı olmadığını belirtmişti. Benzer mantıkla yumurtada aslında bizim yememiz için değil, içindeki yavru büyüsün diye üretiliyor. Bu nedenle belli bir yaş üstüne sağlıklı olmaması muhtemel.

Süt bu başlıkta daha önce tartışılmıştı. Süt ve süt ürünleri, hatta tüm hayvansal ürünlerin içeriğindeki östrojen ve benzeri diğer hormonlar insan vücuduna geçip bir takım olmaması gereken şeylere sebep olabiliyorlar diye okumuştum.

Benim anlamadığım ya da en son okuduğumdan beridir unuttuğum şey ise, sütün mayalanması ile elde edilen yoğurt veya yüksek ısıda pişirilmiş etlerde aynı sıkıntının olup olmadığı. Yani içeriğinde hormon olsa bile o yüksek ısıya maruz kaldıktan sonra onun etkinliği kalmaz ki bence...

Bu tip şeyleri insan kafaya takarsa ottan başka hiçbir şey yiyemez. Sırf otla beslenenlerin de ne kadar sağlıklı olduğu ortada.

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Geçmişte bir vegan videosu izlemiştim. Süt için canlının yavrusu hızlı büyüsün diye ürettiğini bu nedenle insan için belli bir yaş üstünde yararlı olmadığını belirtmişti. Benzer mantıkla yumurtada aslında bizim yememiz için değil, içindeki yavru büyüsün diye üretiliyor. Bu nedenle belli bir yaş üstüne sağlıklı olmaması muhtemel.

Doğru bir teşhis....
    İnek sütünü yavrusu için üretiyor.. Ama teknoloji yavruya yetecek kadar sütü genetikle oynayarak kilolarca süt alıyorlar.
    Keza tavuklarda öyle.. Bir kaç günde bir soyun devamı için yumurtlayan tavuk günde 2 sefer yumurtlar hale geldi.
    Civciv hormonla bir ayda kesilecek hale geldi...
    Çok gerekmedikçe yemiyorum...
    İnsanlar vahşileşti sanki...
    Saygılar

6. Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Doğru bir teşhis....
    İnek sütünü yavrusu için üretiyor.. Ama teknoloji yavruya yetecek kadar sütü genetikle oynayarak kilolarca süt alıyorlar.
    Keza tavuklarda öyle.. Bir kaç günde bir soyun devamı için yumurtlayan tavuk günde 2 sefer yumurtlar hale geldi.
    Civciv hormonla bir ayda kesilecek hale geldi...
    Çok gerekmedikçe yemiyorum...
    İnsanlar vahşileşti sanki...
    Saygılar
    Vahşi kapitalizm. bir belgeselde izlemiştim. Şirket civciv ve yem veriyor. En az yem ile en çok kilo aldırana daha çok prim veriyor. Amerika’daydı sanırım. Çifti kafayı sıyırmış gibi hayvanlara bakıyordu. Böyle bir düzende her şey mümkün.

Zeytinyağlı yiyemem aman basmada fistan giyemem aman

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    tv den haber izlemek bana zor geliyor artık....

Dogru bu.... 30 yillik emekli ama kendini ogretmen olarak tanitiyor aslinda emekli ogretmen demeli

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Çoğu insan yaşlanınca köydeki babannesi/anneannesi ne ise ona dönüşüyor. O zamana kadar ne olduğu, ne yaptığı, hangi eğitimleri aldığı vs hepsi siliniyor sanki

Yaşayıp göreceğiz bakalım bize ne olacak. Arkamızdan neler denecek.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 522/1019 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •