Sayfa 247/1019 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by Emre1976 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bakalım kur korumalı mevduat oranları kaç olacak, normal mevduatla aynı mı yoksa farklı mı? Yani normal mevduat 18 dedi. Kur korumalı 16 olursa ne anladım o işten
    Birebir olarak aynı şeyi düşünüyorum. Şuan %19 vadeli mevduat veren bankalar, gidip 'Kur Korumalı Vadeli Hesap" türüne %14, %15 veriyoruz derlerse, dövizin artmadığı senaryoda biz TL mevduatçıların getirisi yine düşecek. Hele önümüzdeki kısa vadede enflasyonun %30 civarına yükselebileceği bir senaryo gerçek olursa yine elde bir şey kalmayabilir.

Ben eskisi gibi enflasyona endeksli bir mevduat ürünü çıkarıp buna 3-6 ay vade tanımlasalar onu alırdım. Açıklanan mevduat türü 8.30 civarından buraya gelen kurdan sonra anlamını yitirmiş gibi hissettirdi bana. En azından TL olarak her gün eridiğim kötü günlere nazaran; bir tık daha iyi bir psikolojiye sahibim.

2. Mantık olarak 14 olanı verirler min.cinku üzerini hazine karsiliyor.misal yzide 20 gitti dolar 14+6
    Sana 17 verirse 17+3 ...özel bankalarda bu şekil yapabilir .devlet bankalari için farketmez..ama yinede tabi bankalar arası rekabet olabilir..
     Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku
    Birebir olarak aynı şeyi düşünüyorum. Şuan %19 vadeli mevduat veren bankalar, gidip 'Kur Korumalı Vadeli Hesap" türüne %14, %15 veriyoruz derlerse, dövizin artmadığı senaryoda biz TL mevduatçıların getirisi yine düşecek. Hele önümüzdeki kısa vadede enflasyonun %30 civarına yükselebileceği bir senaryo gerçek olursa yine elde bir şey kalmayabilir.

Ben eskisi gibi enflasyona endeksli bir mevduat ürünü çıkarıp buna 3-6 ay vade tanımlasalar onu alırdım. Açıklanan mevduat türü 8.30 civarından buraya gelen kurdan sonra anlamını yitirmiş gibi hissettirdi bana. En azından TL olarak her gün eridiğim kötü günlere nazaran; bir tık daha iyi bir psikolojiye sahibim.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku

Yarın oranlar çıkar ortaya millette hesabı yapar ona göre kararını verir

4. https://twitter.com/AnlikDoviz/statu...7MyGnhxoQ&s=19
    bu enstrümana teşvik için ilk başlarda rekabetçi bir oran verebilir özel bankalar müşteri kapmak için

5. Daha önce yazılmış, bence bu yeni ürünün en büyük dezavantajı erken çıkma durumunda anapara zararı ihtimali.
    Normalde mevduatta anapara zararı yoktur, bozarsanız sadece faizden olursunuz.
    Burada çıktığınızda kur düşükse anaparadan zarar edeceksiniz.
    Bunu güzelce araya sıkıştırmışlar ama bence çok önemli, normal mevduata göre dezavantaj, mevduatçılar neden mevduatta duruyor zarar etme ihtimali sıfır olduğu için, en kötü faizi yakarsınız, burada şimdi o risk artık sıfır değil, aynı eurobondlardaki gibi vadeden önce bozunca zarar riski mevcut.

Kur korumalı degilde enflasyon korumalı olmasını tercih ederdim ben .kurun bir daha oyle ucmasina izin vermezler yatay bir seyirde tutarlar 3ay sonra enflasyon 35 olursa - 20 zarar olur. Aralık sonu yapacakların vadesi min.mart sonu olur kur mart sonunda %20-25 yukarda olmaz basarlar yine aşağı kur farkı yem sadece .

7.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    3 aylık 100.000 TL ile kura endeksli mevduat yaptık dolar 10.00 iken

1 ay sonra acil 100.000 TL ye ihtiyaç oldu vadeyi bozuyoruz ve dolar o gün 9.00

Biz 90.000 TL alıyoruz yanlış anlamadıysam
    Ben de ekleyeyim bi tane mesela kur 10tl 3 ay sonunda da 10 tl, 14 faizi aldin diyelim ama vade ortasinda kur 5tl oldu..

min 25 olursa belki.

Sayfa 247/1019 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •