Sayfa 639/1019 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1. Bunlar da uckagitci olmus.
    Bir avm'de dönerciye gitmistim.
    "Doner ayran ve tatli fix fiyati x tl "diye pankart koymuslardı.
    Döneri getirdikten sonra "üzerine tereyagli sos istermisiniz " dediler "evet " dedim...
    Tatli geldiginde "uzerine kaymak istermisiniz" dediler..(normalde kaymak ile yenilen bir tatliydi)
    Hesabi odemeye gelince sos ve kaymak icin hatiri sayilir miktarda bir para odedim....
    Bana kaymislar megerse.....!!
    Bir daha gitmedim tabii....serefsiz uc kagitcilar....
    acimiyorum bunlara...hepsi musteri kaziklamak icin firsat yaratiyor, firsat kolluyorlar.....
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yeme içme yerlerinde ödediğiniz hesabın büyük kısmı kira, maaş, faturalar vb.dir, yediğiniz içtiğiniz ürünün malzeme fiyatı oran olarak küçük kısımdır. İnsanlar hala hatayla malzeme üzerinden hesap yapıyor, çayın kilosu şu kadar üstüne yüzde yirmi diğer masraflar deyip bir bardağın satış fiyatını hesaplıyor fahiş buluyor. Sürümden kazanan yerde bile öyle olmaz o iş.
    Buradaki dönerin kilosu 580 lira bana da çok yüksek geldi ben o kadar vermem ama o yükseklik etin fiyatından değil yazdığım diğer kalemlerdendir.
    Yeme içme sektörü rekabetin yoğun olduğu gelişmiş bir sektör, anormal fiyat çeken yer eninde sonunda batar kimse enayi değil, o fiyatı ya kaliteyle ya sağladığı ortamla haketmek zorunda.
    Benim yediğim güzel ve makul fiyatlı dönerler kilosu 200-250 lira arasında oluyor, onu bile çok buluyorum azalttım, üşenmezsem yarı fiyatına tas kebaplık et alıp kendim pişiriyorum, yerini tutmuyor elbette ama ne yapalım.

Bu arada sizin yazdığınız şekilde kilosu 100 liralık et kullandıklarını da sanmıyorum, dönerde yağlı et ve kıyma da kullanılıyor, toptan anlaşıp alınca da maks. 80 liraya olasılıkla daha ucuza malediyorlardır. Doğru düzgün iş yaptıklarını araya pis şeyler kaktırmadıklarını varsayıyorum.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    31.01.2022
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    brent 90 civarında.... 89,35....
    90 ı aşmış.... 92.3 te....
    üretimi mi kıstı üreticiler....neden çok çıkıyor bu....

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Buyuk miktara vermiyor vadeler cok kisa
    Buyuk miktara kaç gun veriyor bugun?
    Satış yaptirmamak nasil oluyor ki

Yatirim tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    120-135...
    Miktar kaç civari?
    Benim şuan 80 günlük var. Sms geldi bugun son gun diye. Ona gore satıp uzun vade bulmayi deneyecektim

5.  Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    31.01.2022

90 ı aşmış.... 92.3 te....
    üretimi mi kıstı üreticiler....neden çok çıkıyor bu....
    Suudlar Zam Yapmış

Alıntı Originally Posted by thekopekbaligi Yazıyı Oku
    Buyuk miktara kaç gun veriyor bugun?
    Satış yaptirmamak nasil oluyor ki

80 -94 gun veriyor.max....

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bloomberg HT tarafından görülen ve yabancı kurumlara gönderilen davetiyeye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 8 Şubat Londra saati 10:00 ve 14:30’da yabancı yatırımcılarla Londra'da iki ayrı toplantı gerçekleştirecek.

Bakan Nebati, Nikkei’ye verdiği röportajda Londra ziyaretiyle ilgili “(Yatırımcılara) izlediğimiz politikalardan geri dönüşün olmayacağını ve takvimimizde faiz artırımı olmadığını söyleceğiz. Bunu konuyla ilgili en yetkili otoriteden duyduklarından emin olacağız. Nasıl bir ekonomiyle karşılaşacaklarını şeffaf bir şekilde anlatacağız†demişti.
    https://www.bloomberght.com/bakan-ne...i-oldu-2298276
    Sorun şu, yurt dışında borçlanmaya çıkıldığında borç verme faizini borcu veren belirliyor.

Takvimde olmayan faiz arttırımı yurt içindeki TL bazlı işlemler için. Yurt dışından döviz borçlanmak istediğinizde o borçlanmanın faizini CDS+ ek faktörler belirliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Suudlar Zam Yapmış
    elektrikliler çıksın, o zaman ne yapacaklar bakalım....

Sayfa 639/1019 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •