Sayfa 22/1019 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bu memura yapan iki yıllık zammın toplamı, memura 2021 de 3+3, 2022 de ise 5+7 zam verilmiştir. Türkiye'de tek haneli zam sadece memur/işçi maaşlarına zam yapılacağı zaman akla geliyor. Bu zam oranı gerçek enflasyonun oldukça altında olduğu gibi TÜİK enflasyonunun bile altındadır. Memur son on yıldır her dönem ezilmistir. Çin tipi büyüme de ne yazık ki tam olarak budur. Toplumun yüzde%10u servetini katlarken %90'ı fakir olmak zorundadır.
    neden iki yıllık zammı söylüyorlar anlamadım. var mı bunun bi mantığı
    amaç yüksek algısı yaratmaksa elimizi korkak alıştırmayalım 10 yıllık zammı söyleyelim

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    neden iki yıllık zammı söylüyorlar anlamadım. var mı bunun bi mantığı
    amaç yüksek algısı yaratmaksa elimizi korkak alıştırmayalım 10 yıllık zammı söyleyelim
    Bunun tek mantığı algı yapmak. Yarın biz memuru enflasyona ezdirmedik demek için bu haberler servis ediliyor. işin garip kısmı muhalif basın da her seferinde bu haberlere araştırmadan atlıyor.Sokaktaki vatandaşta memur ve emekliye her gün zam yapılıyor diye düşünüyor. Velhasıl tebrik etmek lazım çalışanları birbirine düşman etme ve algı işini çok beceriyorlar.

Cem yilmaz gora da garebeli buldugunda yükle diyor karisik olsun.bizim ulkede ayni durumda
    https://youtu.be/2GSS6rSn5Gk
    Son düzenleme : blue70; 07-12-2021 saat: 08:29.

Evet, gelelim bu ayın en önemli sorusuna ? Bu fiyattan dolar alınır mı ?
    Malum ayın 15'i yaklaşıyor.
    Çevremdeki tüm-memursen konfederasyonu üyeleri maaşlarını dövize çevirmek için son derece istekli.
    Genç memurlar tedirgin.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Aldığın kedi mamaları.!!!
    Göbekten dövize endeksli mi??
    Sayın Dudu agabey.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    şu anda bu kriz en çok insanları değil sokak kedilerini vurdu. malesef sokaklarda besleme yapan insan sayısı azaldı sokak kedileri çöp kutuları kapalı halede geldiğinden çöptende beslenemiyor. kedilerin yiyebileceği ev yemekleriniz varsa suyuna ejmek doğrayın dışarıya bırakın bir kedi veya köpek muhakkak yiyecektir.
    benim gördüğüm şimdilik gratis firması kapı önüne kedi maması koyma alışkanlığından vazgeçmemiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.memurlar.net/haber/10042...ari-aldik.html

Seçim yaklaşıyor...

2022 de olacak...

Ancak MHP nin yüzde 7 si hala çıkmadı....

Bu ekonomi ne kadar dayanır...
    Seçim kanunundaki değişiklik bir yıl sonra uygulanabiliyor, yani yarın %7 çıksa gelecek seçimde kullanılması için seçim en erken seneye aralıkta olabilir, kışın seçim yapılmıyor doğuda ulaşım sorunu nedeniyle. 2023 baharını bekleyelim dersek de zaten hazirandaydı galiba normal seçim zamanı geliyor.
    Kısacası erken seçim olursa mevcut kanunla gidilecek, %7 falan yok. Ya da kanun değişirse geçerli olması için normal zamanında seçim yapılacak erken seçim yok.

kemıklı etler,kemıklı tavukları verebilirsiniz kedilere.kuru ekmeklere yamek suyuda olur ama sogan ve sarımsaksız olsun kanını bozuyor.

8. Avrupa'da benimle aynı kıdemdeki meslektaşlarım 4000-4500 Euro arası maaş alıyor. Bugünkü kurla 62-70 bin TL eder.
    Benim maaşımı yazmayayım ama haliyle bunun çok çok altında, zaten takdir edersiniz ki ülkede meslek farketmeksizin bu düzeyde maaş alan kimse yok (yöneticilerden bahsetmiyorum, maaşlı normal çalışanı kastediyorum).
    Maaş farkı böyle ama benden o adamlarla aynı düzeyde, aynı kalitede iş yapmam bekleniyor, ne kadar ekmek o kadar köfte değil yani.
    Gidişatı görüp birkaç yıl önce yurtdışındaki meslektaşlarla aramı soğutup görüşmeyi kesmiştim, bana ekstra üzüntü ve stres getiriyordu, iyi de yapmışım, şimdi karşılaştırmayı yapınca yine tadım kaçtı.
    Git o zaman diyeceksiniz, zamanında on yıl kadar önce çıktı bir fırsat hollandadan, gidemedim, bekar ve/veya işsiz insan için kolay da ailesi/işi/düzeni olan insan ölçüp biçiyor para her zaman ağır basmıyor.
    Neyse kendim için yazmadım bunu, bu maaş farkı iyi değil, nitelikli iş gücünü yurtdışına gönderecek doğrudan bir itici güçtür bu, zamanla ülkenin insan kaynaklarını kurutacaktır. En iyiler kaçıp gidecektir, bunların yeri dolmaz, bu kayıp parayla ölçülmez.
    Şu ara kur, borsa, işsizlik, faiz gibi sayısal veriler gündemde ama asıl kayıp riski başka alanlarda oluşuyor.

Sayfa 22/1019 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •