Sayfa 186/1019 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bana aracı kurum bir iş günü önceden mail atıyor
    Dolar için gelen maillere göre:
    24 kasım 1,375 ₺
    6 aralık 1,375 ₺
    15 aralık 1,600 ₺
    20 aralık 1,850 ₺

Bunun haricinde twitterda bazı kişiler cuma günü olan düşüşten önce kurumun teminat tutarını aşırı miktarda(2.5 kat diyen var) arttırdığını yazmışlar. Düşüşü bu tetiklemiş olabilir diyorlar. Gün içinde bu kadar artış yapabilirler mi bilmiyorum
    Düşüşü bu tetiklemiş olamaz. Çünkü teminat oranları zaten enstrüman fiyatına yakın olur ve belli periyotlar ile güncellenir. Yani usdtry 16.50 civarı ike teminat oranınında bu civarda olması normal.

Endeks grafiğine bakarsanız yan tahta ya da çöp hisse diyen tabir edilen hisselerin grafiğine benzediğini (son 2-3 ay da) görebilirsiniz. Sonra ne olabileceğini de o tip hisselerin grafiklerinde yine görmek mümkün:-) YTD.

Herşeye rağmen endeks grafiğini çok bozmalarına müsaade edilmez diye düşünüyorum. YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2. VIOP arbitraj işlemi için bahsettiğim excel: https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=584291693
    İçerisinde açıklamalar mevcut

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...er-493780h.htm

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Düşüşü bu tetiklemiş olamaz. Çünkü teminat oranları zaten enstrüman fiyatına yakın olur ve belli periyotlar ile güncellenir. Yani usdtry 16.50 civarı ike teminat oranınında bu civarda olması normal.

Endeks grafiğine bakarsanız yan tahta ya da çöp hisse diyen tabir edilen hisselerin grafiğine benzediğini (son 2-3 ay da) görebilirsiniz. Sonra ne olabileceğini de o tip hisselerin grafiklerinde yine görmek mümkün:-) YTD.

Herşeye rağmen endeks grafiğini çok bozmalarına müsaade edilmez diye düşünüyorum. YTD.
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=52106

Burda da konuşuluyormuş. ilginç arttırımlar var

Bankaya yatırılan mevduatın ne kadarı devlet güvencesinde?

Sigortaya tabi mevduat ve katılım fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca tahsil olunacak primlere dair yönetmelikte değişiklik yapıldı. Değişikliğe göre, mudilerin bankada olan 150 bin liraya kadar mevduatı devlet güvencesi altına alındı. Daha önce 100 bin lira olarak uygulanıyordu.25.09.2019

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

150.000 TL. Çerez parası.!!!
    Üstü saldım çayıra.!!!
    10.000 dolardan daha az.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!

7. Bosporus kardeş, sürekli aynı şeyleri yazıyorsun, dolar çıktı haklı çıktın ancak neden sürekli kendini tekrarlıyorsun anlamıyorum.

Kendi adıma TLdeki çöküşten sonra BİSTteki ağılığımı arttırdım. Hatta bir önceki, 18 Kasımdaki PPK toplantısında bunlar faizi düşüremezler düşürürlerse felaket olur diyerek, 10,7 TLden dolar da sattım. Ekimde de ileride, gelirimde reel erime olur diyerek bunu telafi edebilmek için ihtiyaç kredisi çekip BİST fonlarına yatırmıştım.

Örneğin bu sıralar herkesin çok yükseldi dediği Şişecem. Bu şirketin yılda 800 milyon dolar ihracat geliri olan bir şirket, 7 milyar tlden fazla TL borcu var ve TL çöktükçe bu borcu eridi,nette döviz fazlası var, üretime yetişemediği için kapasite arttırıyor ama şu an değeri 3 milyar dolar bile etmiyor.

MB nin gücü TL mevduatlar oranında artar ya da azalır. MB kendi ayağına sıktı ve kontrolü büyük oranda kaybetti.

Bunları tavsiye olarak yazmadım, bu benim kendi portföyüm ve şu an dolar bazında doğal olarak zarardayım, yazmaktaki amacım şu, küçük yatırımcı olarak bence artık bittik çöktük demektense sakin olmalı ve bu durumdan nasıl fayda sağlarım diye düşünülmeliyiz. Önümüzde bir seçim dönemi var ve MB ekonomideki kontrolü kaybetti.

8.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bosporus kardeş, sürekli aynı şeyleri yazıyorsun, dolar çıktı haklı çıktın ancak neden sürekli kendini tekrarlıyorsun anlamıyorum.
    Ego tatmini...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 186/1019 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •