Sayfa 659/1019 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    farklı isimde, özel bir kredi kartı....
    Pasabahce urunlerinde ve Is bankasi yayinlarinda indirim disinda pek bir isime yaramamisti..

Geri verdim..

Isbank'in sadece OGS lerini kullaniyorum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Hacı Dayı Gösterge Rasyosu

komşu dükkanlardan borç bulamıyorsa
    Banka findeks yerlerdeyse
    kredi kartı limiti dolmuşsa
    toplu taşıma kartı yetersiz bakiye diye bağırıyorsa
    birde üzerine gözü evdeki küpe , bilezikteyse
    konuyu iyi düşünmek lazım

3. Reuters: Bakan Nebati, Londra'da döviz kurunun sabit kalacağı taahhüdünde bulundu

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-60314301

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Reuters: Bakan Nebati, Londra'da döviz kurunun sabit kalacağı taahhüdünde bulundu

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-60314301
    Bir sure daha firsat penceresi aciliyor.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Madem sabit kalabilecekti niye 18'e çıkmasına izin verildi?

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Ne için fırsat? Ben anlamadım ki...

7. 35 yıllık ekonomi hayatımda hiper enflasyonu yaşadım. 1990lı yıllarda 12tl olan dolar 2001 yılında 1.700.000tl ye ulaşarak saadet zincirinin sonuna ulaştı. peki ne oldu?2001 yılından başlayarak 2015yılına kadar tam 15 uyuyarak, dolar tuzagına düşüdüklerini ögüttü.
    Aslında 2015 dan başlayarak gene aynı döngü başladı çalışmaya. bir grup kitle dövizde pozisyonlanmaya başladı. Israrla 2021 sonuna kadar döviz düşecek yıkılacak yok ABD batacak söylense de kimse tınlamadı. Bu süreçte döviz yükseldikçe kervana yeniler katılarak grubu kartopu gibi büyüttüler. Tam hiper enflasyon patikasına girilmişti ki,bu kez çarka bir çomak sokuldu. dövize endeksli hesap ortaya çıktı ve dünya tarihinde yaşanmamış bir şey oldu. 20 dakikada tl, dolara karşı %40 deger kazandı. Hani dolar çok ucuzdu? bütün bunlar hikaye. saadet zincirinin arasını çomak sokuldu ve bir anda zincire yeni balıkların gelmeyecegini herkes anlayınca, fırsat bu fırsat satabildiklerini sattılar ve yaklaşık 2 aydır da yeni balık geldikçe satmaya devam ediyorlar.Çünkü biliyorlar ki, eger şu anda gelenlere satmazlarsa sonunda biribirlerini madiklemek için fırsat arayacaklar. Bakın enflasyon %50 lere dayanmış, ama dolar yükselemiyor, Faizler ortalama %20 lerde seyrediyor, borsa yükselemiyor. Kısaca neredeyse tüm enstürmanlar enflasyona karşı ezilmiş durumda.Peki bu nasıl oluyor. Gayet basit. Dolar zapt edilip de, dolardaki para ile piyasada ki tl ler dövize endeksli hesaplara çekildikçe, piyasada para çekiliyor.Bu zincire katılmayan para ise 2021 yılında zaten araziye emlaga gömüldü. Şimdi herkes yeni para kazanacam diye faailiyetlerinde ürettiklerine zam üstüne zam yaparak tl yaratma derdinde. Bence bu zam furyası bir yerde patlayacak. Çünkü alım gücü düştükçe şatışlar düşecek. Türk halkı işine yatırım yapmaz. gider araziye faize gömer parayı. Ancak adım gibi eminim alınan arazilerden en az 5-6 yıl bekledikleri fiyatlara yeni alıcı bulamayacaklar. Çünkü yeni alıcılar önce para kazanmaları gerekecek ki, sonra istenilen fiyatlar ödenebilsin.
    Kısaca benim tezim, önümüzdeki süreçte bu yükseltilen fiyatlar ile alıcı bulunamaz ise, fiyatlar geri çekilecek. hatta bir çok iş sahibi ya batacak, ya da yatırım diye saga sola gömdüklerini tekrar piyasadaki fiyatlara razı olarak satıp işine sermaye olarak eklemek zorunda kalacaktır.
    Son düzenleme : emekli2; 09-02-2022 saat: 21:58.

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şu topiği 10 senedir okurum-yazarım..
    Yahu hiç mi değişmez bir insanın bakış açısı düşüncesi hayata bakışı..
    10 senedir aynı sözler..
    Bu evler o fiyatlara gitmez..
    Şirketler batak..
    Bankalar bitmiş..
    İnsanlar faturalarını ödeyemiyor..
    Bu sene Turizm sıfır çeker..
    Bu kış çok zor geçecek..
    Ekonomi bitik..

Herhalde mevduatçı adamın psikolojik yapısı ile alakalı..
    Bankada tuttuğu paralar ile kendini güvende hissedip dışarıda bir türlü gelmek bilmeyen fırtına beklentisi..
    Kendini güvene aldığını her türlü tehditten uzak olduğunu düşünüp hadi hadi diye fırtına beklemesi..
    Gelen her rüzgarı kasırga sanması..

Merak etmeyin..
    Ülke batmayacak..
    O evler satılacak..
    Kış geçecek..
    Turizm de millet yine yüzde 100 200 zamlanan otellerde kalmak için birbirini boğazlayacak ..
    O satılmaz dediğiniz evler satılacak..
    Borsadaki şirketler görmediğiniz ciro ve kar rakamlarına çıkacaklar..
    Bankalar batmayacak..
    Ev ve araba satışları yeni rekorlar kıracak..

Ama bundan 3 sene sonra ..
    o eve 10 milyon veren enayi çıkmaz 3 sene önce 3 milyon idi lafını YİNE okuyacaz..

1-2 de sağlam trol var..veriyor ara gazını..çekilip kıs kıs gülüyor sonra yazılanlara..

Tartış dur..elektrik için modem mi kapatalım..arabayı 1-2 hırlatma dışında hiç mi kullanmasak falan..
    Son zamanlarda forumda okuduğum en isabetli ve gerçekçi yazı.

Yatırım kararlarınızı uygularken, duygusal davranmayın, söylenenlerle hareket etmeyin, gerçeklerle istedikleriniz arasında farklılıklar olabilir.
    Doğrulardan, sayılardan ve matematikten hiçbir zaman uzaklaşmayın. Finansal piyasalarda duygularıyla hareket eden, hayallerle yaşayan mutlaka eninde sonunda kaybedecektir.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 659/1019 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •