Sayfa 356/1019 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1. Dün 11.45 bugün 11.90 civarında saat 11 kuru. Toplantı sonrası açıklama ile düşedebilir...
    - Düz vadeli mevduat, haftaya enflasyon açıklanınca, oran olarak bankalar daha yüksek verebilir belki. Bunun eksi yanı döviz sert tepki verirse yine 'Kur korumalı daha uygun mu?' diye düşündürüyor.
    - Kur korumalıda 24 saat içinde TCMB alış kuru böyle volatil olursa; şansına doğru günü yakalamak çok zor. 1 gün önce bağlayanla 1 gün sonra bağlayanın getiri farkı uçuk olabilir. Gireyim deyip karar verip; sonra cayıyorum şahsen.

TL yatırımda olanlar her gün neredeyse 2-3 aylık mevduat faizi kadar paranın değer kaybettiğimi görüp; "hareket halindeki trene atlamaya çalışırken, trene çarparsam bu sefer 1-2 yıl geriye düşmekte var." deyip kendini benim gibi uzak tutmaya çalıştı. Fakat sürekli olarak enflasyonun bu derece altında kalan getiri ve öngörümün kalmaması beni çok geriyor.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    teorik fiili makasının yüksek olduğu anda almışsınız sanırım
    7.80 alış-8.10 satış

3. vadeye kalan gün sayısı 34

Soyle bir hesaplama yaptim. Ilgilenecek dostlar icin..

Sol basta tarihler ve o tarihlerdeki MB nin saat 11 deki usd kur degerleri, sonra 92gun sonunda usd da olmasi gereken fark (yuzde11e gore) USD VADE sutun altinda usd in olmasi gerekli degeri, 100bin tl nin ilk gundeki usd karsiligi ve yuzde11e gore olmasi gereken tl degeri verilmistir.

Hesaplamalarda yuzde11 faiz baz alinmistir, buradaki degerlerin uzerinde usd getiri verilir altinda ise yuzde11 e tabi olunur.

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    MB saat 11 usd kuru 11,8966...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. şüpheyle yaklaşan arkadaşlar bugünkü bankalardaki aralık vade, spot fiyat farkına baksınlar bakalım. Gerçi Vadeye 11 gün kala spot fiyatlar, aralık vadeli fiyatların üzerine çıktığı için aralık vadeleri 20-21 aralık günleri kapatmıştık.

6.  Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku
    Dün 11.45 bugün 11.90 civarında saat 11 kuru. Toplantı sonrası açıklama ile düşedebilir...
    - Düz vadeli mevduat, haftaya enflasyon açıklanınca, oran olarak bankalar daha yüksek verebilir belki. Bunun eksi yanı döviz sert tepki verirse yine 'Kur korumalı daha uygun mu?' diye düşündürüyor.
    - Kur korumalıda 24 saat içinde TCMB alış kuru böyle volatil olursa; şansına doğru günü yakalamak çok zor. 1 gün önce bağlayanla 1 gün sonra bağlayanın getiri farkı uçuk olabilir. Gireyim deyip karar verip; sonra cayıyorum şahsen.

TL yatırımda olanlar her gün neredeyse 2-3 aylık mevduat faizi kadar paranın değer kaybettiğimi görüp; "hareket halindeki trene atlamaya çalışırken, trene çarparsam bu sefer 1-2 yıl geriye düşmekte var." deyip kendini benim gibi uzak tutmaya çalıştı. Fakat sürekli olarak enflasyonun bu derece altında kalan getiri ve öngörümün kalmaması beni çok geriyor.
    Direk dolar altın almanında riski var artık yarın bir kur atağında tavan faizin politika faizi +8 yapılmayacağının bir garantisi yok çünkü ucu açık bırakıldı gerekirse güncellenecek denildi açıkçası doları direk almak yerine kur korumalı almak daha mantıklı gibi ben mevduatı böleceğim bir kısmı 32 gün bir kısmı kkm olarak devam edecek

7.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    isc spot alım, ocak vadeli satış. mk 43.46%
    Çok dalgalı bugün, yazdığınız şekilde getiriler sabah %40 üstündeydi, %33-35 dolaylarında şu an.
    Akbankta bir ara %25, garanti ve işc'de %35 dolayındaydı, eşit olması beklenir, karmaşık bir pozisyon alıp o farkı kara çevireyim dedim eşitlenince kapatmak üzere ama teminat sıkıntım vardı giremedim, bir saate de fark kapandı kaçırdım fırsatı.

8. Dolar kuru hala oturmamış, dalgalanma marjları hala büyük, ben de çekiniyorum işlem yapmaya.
    Bir de şu var, yılsonu kur değeri önemli şirket bilançoları ve başka hesaplarda kullanılacak o nedenle düşük olması istenir diye biliniyor, ama geçe cuma kapanışa (10.6) göre epeyce artıda kur, düşüş falan yok.
    Cuma günü yine sert bir operasyonla kur aşağı çekilir mi? Geçen cuma olmuştu, hatta geceyarısı kapanış kuru baz alınacaksa yine cuma piyasalar kapandıktan sonra sığ ortamda on lira altına bile çekilir belki. Pazartesi açılışta yerine gelir ama hesaplarda düşük görünür.

Sayfa 356/1019 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •