Sayfa 343/503 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon
Arama sonucu : 4019 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Bu arada başka bir platform da yazdım. Spekler k.y. işi öğrendikçe ona karşı formasyon üretiyorlar. Dediğim gibi birde broker ekranı var. Sadece bir kez görmüştüm. Şimdi değiştimi bilmiyorum talimatı ve kimin verdiğini bile görebiliyorsun.. spek buradada avantajlı. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Benim 24 yılda denemediğim yol kalmadı. Spekle beraber hatta speki avlamak için Düşüşe Trade bile denedim. Ki bu kolay kolay k.y. nın aklına bile gelecek bir yöntem değildir. Bunda bile kazanamadım. Niye çünkü ipler spekin elinde ve talimatları görüyor yapacağı tek şey k.y. yı terse düşürmek ve gördüğüm genelde düz mantık çömez k.y. tarzı var speğin karşısında. Kaldıki hiç bir tarz olmasa bile spek düşüşe trade uygulayıp düşeni yiyor.

BIST 30 da en son bir hisseye girmiştim baya oldu. Düşüşe tradede ne deyip kızdılar topiktekiler ve yeminle o kadar hacmi olan hissede dahi bariz önce biraz yükseltip sonra düşüşe trade yaptılar.

Ha bir kaç tane BIST 30 hissesi olabilir. Onlarda yavaş hareket ediyor. Kazandırsa bile enflasyonu karşılamıyor..

Burvada yuzde 1300 aldım. Zamanında satma spek bir yüzde 50 asansör düşüşü yaparsa yarısı gitti işte karın.. sen nasıl kazanıyorsun ne öğrendin bizede öğrette bilelim. Öğrenmeye her zaman açık zihniyetteyiz çok şükür..
    Çok basit. Belli hisselere bağlı kalmadan sektorel olarak o dönemde hangi sektör öne cikiyorsa o sektörün hisselerini alıyorum. Şu dönemde enerji, tekstil havayollari mesela.

Aldiktan sonra sektorel gelişmeleri takip ederek, islerin yavaslamaya basladigini gorursem satıyorum.

Çok uçuk getiriler pesinde koşmuyorum. Yiilik %50 getiri hedefliyorum ve çoğu zaman bu hedefi aşiyorum. Böyle olunca bileşik getiri mucuzesi ile portföy katlanarak gidiyor.

Mesala bundan 5 sene onceki portföy miktarimın 3-4-5 kati kadar bugun 1 gunde degisim oluyor portföyümde.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Çok basit. Belli hisselere bağlı kalmadan sektorel olarak o dönemde hangi sektör öne cikiyorsa o sektörün hisselerini alıyorum. Şu dönemde enerji, tekstil havayollari mesela.

Aldiktan sonra sektorel gelişmeleri takip ederek, islerin yavaslamaya basladigini gorursem satıyorum.

Çok uçuk getiriler pesinde koşmuyorum. Yiilik %50 getiri hedefliyorum ve çoğu zaman bu hedefi aşiyorum. Böyle olunca bileşik getiri mucuzesi ile portföy katlanarak gidiyor.

Mesala bundan 5 sene onceki portföy miktarimın 3-4-5 kati kadar bugun 1 gunde degisim oluyor portföyümde.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sağlık zamanı geldi mi , geçti mi acaba?

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Global Yatırım Holdıngın iştiraki PEGYO Şirketının 29.07.2022 de Genel kurulu olmuş, Genel kurulda mevcut yönetim, hissedarların birlik olması nedeni ile yönetim hakkını kaybetmiş, yani inanabiliyormusunuz mevcut yönetım yonetım kuruluna kimi sunmuş ise red olmuş ve mevcut hissedarlar kendi önerdıklerı ısımlerı yonetıme seçmişler. Bu bile başlı başına olay ama asıl daha büyüğü şu, tabi yenı yonetım yanı kucuk hıssedarlardan oluşan yönetım eskı yönetımın önerdıgı bagımsız denetim şirketını red etmiş, peki kim eskı yonetımın onerdıgı denetım şirketı PKF ADAY BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş., bunu yerıne kpmg bagımsız denetım sırketını onermısler ve kabul edılmış..pekı Global yatırımın vekılen toplantıya katılan avukat ne yapmış, çıldırmış ve bu durumu itiraz etmiş hemde 3. tane ek dılekçe ıle, bu ıtırazları; yok yenı yonetım kurulu secılemez yok, bır ay sonra vs.. adamlar delirmiş. yanı 150 mılyonluk degerleme yapılmamıs, bırde degerleme yapılsa öz kaynagı ne olur, boyle bır sırketın yonetımını kaybettıler. artık gerı almalarıda neredeyse ımkansız.. cok fazla toplayacakalr. olaganustu genel kurul ısteyecekler vs..INANABILIYORMUSUNU NELER OLMUS.. asıl bomba daha gelmedı.. şimdi eskı yönetım yanı borsa cambazı global holdıngın sahıpı kutmanın şirketı pegyoda artık global holdıng yonetımde söz sahıbı degıl.. pekı daha dur.. bu yönetım devredılınce global holdıngın avukatı ne demıs bılıyormusunuz İNANILMAZ.. genel kurul tutanagının tamamını okuyun ama ozellık ıle ek 3 dılekceyı ıtırazı okuyun. demıs kı . pegyonun denızlıde bulunan ve aktıfde yer alan asra userındekı avm nın degerlemesı yanlış yapmıs denetım sırketı demış.. bu denetım sırketını siz secmedınız mı bayım ??? bu kımın suçu ?? adamalrdakı piskınlıge bakın. yahu hıssedarın aklına gelmez mı ? sız baska nelerı saklıyorsunuz dıye..? bakalım denetım şirketı bu haytasını kabul mu edecek yoksa ıtıraz mı edecek ? bu ıtıraz ne olur daha ne kırlı camısrlar cıkar ortaya.. pekı bu PKF ADAY BAG. denetım baska kımın denetım sırketı ??? RTALB ve Gulerın. yanı bızım yatırımcı olarak sahıp oldugumuz şirketın bagımsız denetım şirketı..pekı bu tarz bır hesaplama ve degerleme hatası yapmış ve onları seçen yonetım tarafından, bu suçlamaya maruz kalmış bır denetım şirketı, acaba bızım denetım şirketlerımızde hata yapmışmıdır ? spk ve kgk bu duruma ne dıyecek ? yenı yonetım bakalım başka ne gıbı problemler bulacak, bunun sorumlulugunu eskı yonetım mı alacak yoksa eskı yonetım bagımzsısz denetım sırketıne mı atacak ?? hepsını görecegız. AMA UNUTMAYIN BU PEGYO OLAYII ıyı okuyun hem kuslu hemde sosyal medyada. çok ama cok canlar yakacak.. bu arada toplantı tutangını okuyun oldukca keyflı bır tutanak. ozelık ıle ek 3 tutanagın sonundakı ek 3 u okuyun.. işler kotu gıdınce herkesın bırbırını suclayacagının resmıdır bu ek 3-- 29.07.2022 tarıhlı kap pegyoda saat 21:07 de atılan bu kap bılgısının ıcındekı tutanak ekının 3 ekı ve tutanagın tamamını okuyun. ALLAH BIZI kotulerden korusun..
    Bu paylaşımı görmezden gelmeniz sizin yatırımcı olduğunuz, patronun adamı olmadığınızın göstergesi , bravo.. sözüm ona birda yazan yatırımcılar.

5.  Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Bu paylaşımı görmezden gelmeniz sizin yatırımcı olduğunuz, patronun adamı olmadığınızın göstergesi , bravo.. sözüm ona birda yazan yatırımcılar.
    İyide bizim iki firmada da tüm lotları tek kalemde aldıgını farzedelim , gectim kurulunda yonetim degisikliği ni selam yetkin bile yok , imtiyazlı hisse sebebiyle o olay oldu o firmada , bistte baska firma yok zaten , ya avukatlar atladı o olayı firmada yada baska bırsey var o işte , onuda kutman dusunsun firma onun , bizde o iş imkansız anlayacagın

6. ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs testinin yeniden pozitif çıktığı açıklandı.

Biden'ın tekrardan koronavirüs nedeniyle karantinaya alınacağı aktarıldı.

2 gün önce negatif çıkmıştı test ve karantinası sona ermişti
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

7. Dünya Sağlık Örgütü, Japonya'nın geçen hafta 969 binden fazla vakayla "dünyanın en fazla yeni Kovid-19 vakasına sahip ülkesi" olduğunu bildirdi
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

8. Tayvan çin olayı vuku bulursa dünyanın umrunda olmaz covid miş vakaymış , örnek : Ukrayna - Rusya olayları .

Sayfa 343/503 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •