Sayfa 55/503 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 433 - 440 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sabah 09.30-10.00 arası %2 yukarıda başlıyoruz.

tabiki artık iş coin piyasasına döndü bugün al yarın sat. güzel para ? her gün viop penceresinden 100 kontrat açtığında tertemiz 10 bin lira bırakıyor.

MB'nin eli zayıf, tek faiz silahı var, gerçi artık o da işe yararmı bilmiyorum ! ama reis ona da izin vermiyor, bu işin sonu sıkıntı.

yarın 100 baz puan daha düşürürse 17 lira bandında soluğu alırız.
    Bilgi için teşekkür ederim. Sanırım Dolar ı yükseltmek şık olmayacağı için FED kararından sonra altına yüklenecekler. Ceyrek altın 13.77 idi 13.84e doğru bir anda yükseldi. Dolar ise sabit duruyor. YTD.

EDİT: İmla düzeltme.
    Son düzenleme : ezelbayraktar; 16-12-2021 saat: 00:03.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    yarın 100 baz puan daha düşürürse 17 lira bandında soluğu alırız.
    Biraz önce okudum.O malum hep kazanan çete her %10 luk yukarı harekette kasaya 5 milyar TL koyuyormuş. Sonra bu parayı kriptoya çevirip sistemden çıkarmaca. Şu hani herkesle fotosu olup kaçan ve bir türlü yakalanmayan kriptocu meğersem erkanın kokodan istifleyip kriptoya çevirdiği paraları hüpletmiş Yani adam bulamayınca kendilerini düdüklemece durumları. Şey pardon bademleme...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Biraz önce okudum.O malum hep kazanan çete her %10 luk yukarı harekette kasaya 5 milyar TL koyuyormuş.
    Artık her gün fix yaptığımız iş viop tarafında usd long yapmak. pozisyonu aç kapa artema gibi olduk.

4. 5 Nisan 2020"de yani yaklaşık 20 ay önce forumda yazdığım ilk mesaja baktım şimdi. Şöyle bir paragraf yazmışım (hisse fiyatı sanırım 4-5 tl civarındaydı o sıralar);

"Hisse fiyatına gelince. Güzel yönetilip herşeyin mecrasında gittiğini varsayarsak şirketi çok güzel bir geleceğin beklediğini düşünüyorum. Hisse fiyatı da hakeza güzel seviyelere gelecektir. Güzel yönetme demişken, güler holdingten ziyade yukarıda bahsettiğim Boğaziçili yönetici ve ekibine güvendiğimi vurgulamak isterim. Güler holdingi pek tanımıyorum, haberlerden ve yorumlardan okuduğumuz kadarıyla piyasa kendilerine çok güvenmiyor. Hissenin son dönemdeki hareketleri ve bu hareket karşısındaki suskunlukları bunu doğruluyor sanki. Ama ben yine de iyimser taraftayım bu mızrak bu çuvala sığmaz, sığdıramazlar. Önünde sonunda güler holding de satın aldığı bu şirketin faaliyetlerinden ve değerinden azami şekilde istifade etmek isteyecektir diye düşünüyorum."

Daha ilk mesajda patrona ve dolayısıyla güler holdinge piyasanın güvenmediğini not düşmüşüm. Ama şirketteki bilim insanlarına güvendiğimi eklemişim. İtiraf etmeliyim ki benim için esas hayal kırıklığı bilim insanları diyerek güvendiğimiz insanların yaptıkları veya yapması gerekirken yapmadıkları oldu. Patron başka yollara tevessül etse de bunlar bilim insanı, bunlar önüne bakıp işini yapar, rta"yı dünya ölçeğinde bir biyoteknoloji markası yaparlar diye düşündüm. Malesef patron gibi akılları başka yerlere kaymaz dediğimiz kişiler bizi yanılttı.

Bilim adamı titrine sahip ve aynı zamanda rta veya a1 yaşamda yönetici olan kişilerin kendi namlarına biyogirişimci olarak iş yaptıklarını ve dönemi değerlendirmeye çalıştıklarını tahmin ettiğimi söylemiştim. Maalesef biraz araştırınca bunun doğru olduğunu görüyoruz.

A1 yaşam bilimleri ortağı ümit fırat geçenlerde paylaşmış olduğum https://www.youtube.com/watch?v=0Hmb3aOSopc bu videoda açık olarak kendi firmam var, gelecek gördüğüm biyoteknoloji start-up"larına yatırım yapıyorum diyor.

Rta yk üyesi ve genel müdürü şaban orçun kalkan, soyadını taşıyan kalkan biyoteknoloji firmasına linkedin üzerinden eleman arıyor.

Covid başlangıcında gazetelere röportaj veren ve güvenilir insan intibaı uyandıran a1 yaşam genel müdürü onur bilenoğlu linkedin hesabına göre universal biotechnology diye bir IVD üreticisine danışmanlık yapıyor.

Kısaca bilim insanı diyerek -patrona rağmen- kendilerine güvendiğimiz kişilerin biyogirişimci veya danışman şapkası takarak şahsi işlerine odaklandıkları ve rta/a1 yaşam ile çıkar çatışması doğurabilecek işlere girdikleri anlaşılıyor.

Zaten bunun farkında oldukları için, daha sonra başlarının ağrımamasını sağlamak üzere genel kurullarda buna yönelik kararlar aldırdılar. Haziranda yapılan rta genel kurulunun gündem maddelerinden biri "Şirketimizin TTK 395 ve 396'ncı maddelerine göre Yönetim Kurulu üyelerine, şirketle kendisi veya başkası adına işlem yapabilmeleri, şirketin faaliyet konusuna giren işleri yapan şirketlere ortak sıfatıyla girebilmeleri hususunda onay verilmesi" idi ve oy çokluğu ile kabul edildi. Tutanaklardan da kontrol edebilirsiniz, madde 13.
    Son düzenleme : Soranoglu; 16-12-2021 saat: 06:17.

5. Teşhisim şu şekilde; finans dehası patron 2019 yılında her zaman olduğu gibi şirketlerle top misali oynuyordu. Onu diğerine doluyor, öbürünü berikine ortak ediyor, halka açıklık oranlarını artırıyordu. 30 senedir yaptığı gibi kıyıda köşede sessizce servetine servet katmayı planlıyordu.

2020 yılı başlarında covid"in ortaya çıkmasıyla bütün planlar bozuldu. Ortada büyük bir pasta vardı, ama şirketin tamamına yakını da halka açılmıştı. Dahası aracı kurumların işlem hacimleri patladı, fakat o da ne? A1 capital"in de büyük bölümüne vatandaş (dolaylı olarak) ortak yapılmıştı bile.

Zor zamanda yoğun tempoda çalışan şirketlerin karı bir tarafta, tek tuşla bu şirketlere ortak olan borsacı vatandaşlar diğer tarafta. Sayın patron kar ve vatandaş ikilisini bir türlü eşleştiremedi kafasında. Halbuki kendisi tüm servetini borsadan kazanan biri. Büyük ihtimalle borsacılığı uzun vadeli kar/zarar ortaklığından ziyade kısa dönemli al/sat platformu olarak algıladığından dolayı herkesin al/sat yapmasını bekledi, şirketin geleceğine yatırım yapılması ve kara ortak olunması fikri aklına yatmadı. Genel kurulda neden bilanço okumayı öğrenin dediği ise muamma.

Beyefendiler şirketlerin neredeyse tamamına halkı ortak etmişler ama pastayı halkla paylaşmak istemiyorlar. Öyle ya, gece gündüz çalışıp şirketleri karlı hale getiren kendileri. Eminim ki şirketlerin bu kadar yüksek oranda halka açık olmasına kahroluyorlardır. O yüzden çalışan bizler kardan pay alamıyorsak hissedarlar neden alsın ki düşüncesinde olduklarını tahmin ediyorum.

Sayın patron ve yöneticiler (artık bilim insanları demiyorum); çok çalışıyor olabilirsiniz, iyi niyetiyle çalışandan Allah razı olsun. Bu şirketin bu hale düşmesinin sebebi yüzde 30 küfürbaz yatırımcıysa yüzde 70 de sizlersiniz. Şirketi düştüğü yerden kaldıracak olanlar da yine sizlersiniz.

Kendi karınızı maksimize etmeye çalıştığınız gibi halka açık rta ve onun iştiraki A1 yaşam bilimlerinin karını maksimize etmeniz iş ahlakını geçtim binlerce yatırımcıya karşı yasal bir sorumluluktur. Şeffaf olmayan işler yapmaktan vazgeçin, şirketleri ve yatırımcınızı sahiplenin, yatırımcı dostu bir yaklaşım takip edin. Emin olun böyle yapmanız başta siz yöneticiler olmak üzere şirketler, şirket çalışanları ve hissedarlar kısacası tüm paydaşların yararına olacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by Soranoglu Yazıyı Oku
    Teşhisim şu şekilde; finans dehası patron 2019 yılında her zaman olduğu gibi şirketlerle top misali oynuyordu. Onu diğerine doluyor, öbürünü berikine ortak ediyor, halka açıklık oranlarını artırıyordu. 30 senedir yaptığı gibi kıyıda köşede sessizce servetine servet katmayı planlıyordu.

2020 yılı başlarında covid"in ortaya çıkmasıyla bütün planlar bozuldu. Ortada büyük bir pasta vardı, ama şirketin tamamına yakını da halka açılmıştı. Dahası aracı kurumların işlem hacimleri patladı, fakat o da ne? A1 capital"in de büyük bölümüne vatandaş (dolaylı olarak) ortak yapılmıştı bile.

Zor zamanda yoğun tempoda çalışan şirketlerin karı bir tarafta, tek tuşla bu şirketlere ortak olan borsacı vatandaşlar diğer tarafta. Sayın patron kar ve vatandaş ikilisini bir türlü eşleştiremedi kafasında. Halbuki kendisi tüm servetini borsadan kazanan biri. Büyük ihtimalle borsacılığı uzun vadeli kar/zarar ortaklığından ziyade kısa dönemli al/sat platformu olarak algıladığından dolayı herkesin al/sat yapmasını bekledi, şirketin geleceğine yatırım yapılması ve kara ortak olunması fikri aklına yatmadı. Genel kurulda neden bilanço okumayı öğrenin dediği ise muamma.

Beyefendiler şirketlerin neredeyse tamamına halkı ortak etmişler ama pastayı halkla paylaşmak istemiyorlar. Öyle ya, gece gündüz çalışıp şirketleri karlı hale getiren kendileri. Eminim ki şirketlerin bu kadar yüksek oranda halka açık olmasına kahroluyorlardır. O yüzden çalışan bizler kardan pay alamıyorsak hissedarlar neden alsın ki düşüncesinde olduklarını tahmin ediyorum.

Sayın patron ve yöneticiler (artık bilim insanları demiyorum); çok çalışıyor olabilirsiniz, iyi niyetiyle çalışandan Allah razı olsun. Bu şirketin bu hale düşmesinin sebebi yüzde 30 küfürbaz yatırımcıysa yüzde 70 de sizlersiniz. Şirketi düştüğü yerden kaldıracak olanlar da yine sizlersiniz.

Kendi karınızı maksimize etmeye çalıştığınız gibi halka açık rta ve onun iştiraki A1 yaşam bilimlerinin karını maksimize etmeniz iş ahlakını geçtim binlerce yatırımcıya karşı yasal bir sorumluluktur. Şeffaf olmayan işler yapmaktan vazgeçin, şirketleri ve yatırımcınızı sahiplenin, yatırımcı dostu bir yaklaşım takip edin. Emin olun böyle yapmanız başta siz yöneticiler olmak üzere şirketler, şirket çalışanları ve hissedarlar kısacası tüm paydaşların yararına olacaktır.
    10 Numara tespit, 10 numara açık mektup! Altına imza atmayacak forum üyesi yoktur heralde ama asıl mesele, bu mesaj ilgili kişilere ulaşır mı? Ulaştı diyelim, etkisi olur mu? Umut var mı?

(Bu arada saçma sapan, karşılıklı sataşma, kendini tatmin içeren, kimseye 1 gram faydası olmayan mesajlardan sonra böyle aklı selim, amacına uygun mesajlar, forumda düşen seviyeyi bir nebze olsun yukarı taşıyor. Teşekkürler. Sürekli aynı şeyleri zırvalayıp duran, yazdığı mesajın kendinden başka hiçkimseye bir anlam ifade etmeyen, burayı kendi çöplüğü gibi kullananlara da bir bir vizyon katar inşallah... Saygılar...)

7. Günaydın Ortaklar. Bu gece rüyamda gömü buldum. Hayır olur inşallah.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by allaturcha Yazıyı Oku
    10 Numara tespit, 10 numara açık mektup! Altına imza atmayacak forum üyesi yoktur heralde ama ....
    Günaydın
    Ben atmam, fazla hayalci.

Hâlâ çok fazla anlam yükleniyor. Girişimci bilim insanlarının kapital cazibesi karşısında durabilmesi ancak rekabet ve uygun ortamla sağlanabilir. Bunlar Türkiye için ileri safhalar...

1 çeyrek furyasını hayallerinden hiç bir sinyal uyandıramadı.
    -Patron kendi hissesini sattı bunu da ertesi gün ilan etti.
    -Kârı paylaşacaklarını resmi olarak ilan ettiler.
    -Adamın kendi müdürü senetlerin ederini bizzat açıkladı 🙂
    - Hepsini geç acı gerçek var herkesin öğrenmesi gereken çünkü sistem bunun üzerine kurulu = Burası borsa kimkime sorsa

Temel analizler sorunlu...

Sayfa 55/503 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •