Sayfa 355/503 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    13.5 dan asuzu alıp 300 lira olur, 5.70 den tmsn alıp 50 TL olur dediğimde hayalperest diyenler

Şimdi rtalb 105 olur dediğimde yine hayalperest dediler

Elimin uzandığı eliot 5. Dalga kuramı grafiğine onların hayalî bile degğemez

By made Külyutar
    Asuzuyu 5.5 tan alıp 15 lerden satmıştım, beklentim çok yukarılardı ama kv iyi kazanınca yeter demiştim. Gördüğüm kadarıyla Siz benden sonraki yükselişte yerinizi almışsınız. Asuzu'da gelmeyen bir karlılık durumu vardı sürekli. O da tetikledi biraz ayrılığımı.

Burada iş inada bindi biraz, firma batana kadar sabredeceğim, arada ufak al/sat'lar yapıyorum portföyün %30'u kadarıyla ama. O da dayanma gücü için. YTD

Şirketin sektörü çok cazip. Yine de şirket yönetimi ile ilgili forumda yazılanlara daha fazla dikkat etseymişim dedirtti bana olan bitenler.

Hakkımızda hayırlısı artık bu saatten sonra...

2.  Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Kap Bilgi, Murat Güler guler holdingdeki paylarının 5.5 milyonunu icg finansal danışmanlığı satmış. Murat guler bu hisseleri kaç paradan almıştı 3. İle 3.20 fiyattan. Kaçtan satii 3.60 ile 3.67 den cuma günü. Kim aldı icg finansal, icg finansal kimin peki ? Yatırımcının. Bu yapılan hem suç hem ayıptır SPK UYUYORMU , bizim hakkımızı kim savunacak. Adam 1 ayda % 15 kar yazdı.3 lirada aldığı malı 3.60 dan yatırımcının sahip olduğu şirkete sattı. Lütfen herkes heryerde paylaşsın, spk be cimere yazsin.. YETER ARTIK, BU KADAR OLMAZ..
    ICG 0.93 maliyetli 10.5 milyon RTALB hissesinin 4 milyonunu Vakıf a virmanlandı. Baskının asıl sebebi bu olmalı. Bakalım ne yapacaklar

.

3. Borsada herkesin davranışı portföyündeki kâr/zarar durumuna ve borsa haricindeki finansal kaynaklarına görede şekillenir.

Örneğin benim 2 milyonum olsa bu günlük olarak insanı boğan hareketi olan rtalb ın enzim işine girip girmediğini araştırabilirdim.

Örneğin bu sabah itibariyle prkab satıp bir başka şirket kağıdına girdim Avrupa'da alanında 2. Şirketmiş. Hadi bakalım görelim marifetini. prkab sanki kötü şirketti. Ama o operasyon yemiş ve bu spek grup kağıtlarına zamanında girmeyen iflah olmuyormuş. Öyle demişlerdi krstl i almış bulunmuştum. Yani ben Allah'tan tam zamaninda cüzi karlada olsa çıkıyorum. Krstl i zirvesinden 5 kat altında iken acaba dedim fakat elim gidipte girmedim. Bakalım bu yeni aldığım da gitmezse ufak ufak BIST ten tüymem gerek.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    ICG 0.93 maliyetli 10.5 milyon RTALB hissesinin 4 milyonunu Vakıf a virmanlandı. Baskının asıl sebebi bu olmalı. Bakalım ne yapacaklar

.
    ICG Finansal bugün değerleme yapsa en az değeri 1 milyar.. neden mi ? A1 kapitalin direk % 10 na sahip, A1 kapitalin rtalb üzerinden % 7 sine sahip, erham enerjinin % 25 ne sahip, rtalbin % 17.5 ne sahip, guler holdingin % 5.5 na sahip.. rtalbin değeri yaklaşık 1 milyar. % 17 si 170 milyon yapar. A1 kapital en az 2 milyar değer sahip % 10 nu 200milyon yapar. Erham Enerji 600 milyon , % 25 i 150 milyon yapar. Guler holdin en az 2 milyar % 5.5 55 milyon yapar. Diğer küçük ortaklıkların a1 Life. Yapı radar, sehrizar yapıyı saymıyorum. Icg finansal en az 1 milyar eder ve bu şirketin % 90 i guler holdingin..bakalım ne yapacaklar..şimdiden spk ya yazdım bu pay demirlerinde emsal fiyata uygunluğunu inceleyin diye..sizde yazın.bu mesajları bilgileri kopyalayıp spk ya yazın. Emsal devir fiyat kontrolü istiyorum diye.. Hadi hep birlikte yazıyoruz..

5.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    Asuzuyu 5.5 tan alıp 15 lerden satmıştım, beklentim çok yukarılardı ama kv iyi kazanınca yeter demiştim. Gördüğüm kadarıyla Siz benden sonraki yükselişte yerinizi almışsınız. Asuzu'da gelmeyen bir karlılık durumu vardı sürekli. O da tetikledi biraz ayrılığımı.

Burada iş inada bindi biraz, firma batana kadar sabredeceğim, arada ufak al/sat'lar yapıyorum portföyün %30'u kadarıyla ama. O da dayanma gücü için. YTD

Şirketin sektörü çok cazip. Yine de şirket yönetimi ile ilgili forumda yazılanlara daha fazla dikkat etseymişim dedirtti bana olan bitenler.

Hakkımızda hayırlısı artık bu saatten sonra...
    Elektrikli araç yatırımı yaptığı için
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

6. Angen
    685 milyon -2021
    252 milyon -2022 6 aylık

Kârlar da düşüş devam ediyor normal olarak.... Rtanin durumu bundan kötü olması beklenir.
    Gözü toprağa bakıyor namıssız. Ölü sıçrayışı mümkün.

7. Bugün tahtayı izleyince, düşmek için bahane arıyor gibi bir hâl vardı hissede.

Angen 'in bizim gibi bir iştiraki yok.
    Angen kit satarak bence iyi bilanço açıklamış. %20 bir düşüş var kâr 'ında. Oysa ki zarar yazması bekleniyordu kit üreten firmaların.

Biz angen kadar aktif değiliz kit satışında. Bu sebeple %20 den daha fazla bir kâr düşüşü gormemiz normal sayılmalı. 75 milyon kar yazdık A1 kapitalden. Faaliyet zararımız ve kâr rakamimiz fifti fifti ise , 25 milyon liralık faailyet kar yazsak, 100 milyon lira kâr açıklarız. A1 life dan da bir kar gelir sanırım. Ve nemalanmak üzere borc verdigimiz paranın getirisi var ayrıca .

Bilemiyorum... 100 milyon kar yazarsa büyük sürpriz olur
    Fakat bu hissede hiç iyi suoriz olmuyor. Yani güvenmiyorum hayrlı birşey açıklamalarına. 2003 ki yıllarının ASELSAN'ı gibi hep tersine gidiyor tahtası.

Malatya fabrikası ne zaman faaliyete geçer. Ne üretir?

Çorlu fabrikamızı lastik fabrikasına vermiştik. O süreç ne alemde?
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

8.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Bugün tahtayı izleyince, düşmek için bahane arıyor gibi bir hâl vardı hissede.

Angen 'in bizim gibi bir iştiraki yok.
    Angen kit satarak bence iyi bilanço açıklamış. %20 bir düşüş var kâr 'ında. Oysa ki zarar yazması bekleniyordu kit üreten firmaların.

Biz angen kadar aktif değiliz kit satışında. Bu sebeple %20 den daha fazla bir kâr düşüşü gormemiz normal sayılmalı. 75 milyon kar yazdık A1 kapitalden. Faaliyet zararımız ve kâr rakamimiz fifti fifti ise , 25 milyon liralık faailyet kar yazsak, 100 milyon lira kâr açıklarız. A1 life dan da bir kar gelir sanırım. Ve nemalanmak üzere borc verdigimiz paranın getirisi var ayrıca .

Bilemiyorum... 100 milyon kar yazarsa büyük sürpriz olur
    Fakat bu hissede hiç iyi suoriz olmuyor. Yani güvenmiyorum hayrlı birşey açıklamalarına. 2003 ki yıllarının ASELSAN'ı gibi hep tersine gidiyor tahtası.

Malatya fabrikası ne zaman faaliyete geçer. Ne üretir?

Çorlu fabrikamızı lastik fabrikasına vermiştik. O süreç ne alemde?
    külyutar Yani kağıdın gidişini hala şirket verilerine bağlamakta ısrarlısın ha ? O zaman Bistin tamamına yakını batmış )) ha ha ha ha. nasıl bu sefer çok sağlam yerden yakaladım değilmi?

Sana bir örnek kağıt söyleyeyim bu günkü hareketlerini incele şirketi incele tüm grafiği incele ve dilersen niye böyle bir ma ny aklık yapmış ondan sonra yanıtlayıver bir zahmet; dmsas kağıdımız. bak yeni bir terim daha çıkardım; optimum Trade. Optimum trade nedir? spekler kağıdın aşırı alım ilgisini kullanarak defalarca aşağı yukarı yapar alttan toplar üstten verir kapanışa doğru topladığı tüm lotları sıfırlar ve yatırımcıya prim bırakmamak için son dk larda günlük karı sıfırlar.

Yani maalesef senin bilgine saygım var ama spekler adeta bizim gibi tecrübeli yatırımcılara bile zınnık koklatmıyor. Ve tam tersine bu hareketler en çok en elit aşırı alım ilgisine sahip kağıtlarda ve özel şirketlerde oluyor.

Yok o benim hala öğreneceğim şeyler vardı , yok o spek kağıdıydı yok operasyon yemişti yok çok sık kağıt değiştiriyorum.. Arkadaş hepsinde de ben yanılıyor olamam değilmi? ve maalesef akıldan çok sanki borsa mabed miş gibi borsayı kurtarıcı olarak gören sırf duygularıyla hareket eden bir kitle var. Kaldıki gün içinde elli kere taban tavan yapmasını sen ben yemeyiz ama demekki yiyen çokki bu kadar basit ve adi ce yöntem deniyorlar..! valla işte iş olacağına varacak gibi artık.. Bu dmsas ta normal seri yapmayıp alım ilgisinin üstüne yatarsa harbiden artık borsayı bırakıcam. çünkü benim yapacağım bir şey kalmadı!
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 355/503 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •