Sayfa 356/503 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Akşam kapanışta KAP VAR, 2022 yılının vergi dairesine verilen solo gelir tablosu, akşam belli olur rtalbin sadece kendisi olarak ne kar elde ettiği. 17.08.2022 Ergin dairesine verilen solo gelir Geçici beyanlarının son günü. Bakalım rtalb ne açıklayacak. Bu akşam belli olur.

2. Vakıf yatırım, A1 kapital den 4 milyon adet hisse virman almış

Vakıf üzerinden mi çakacak malı patron?

Vakıf yatırım satarsa biz uyanmıcaz mi satışı?
    Çok aptalca bir varsayım olur.

Vakıf yatırım bu malı satarsa, tahta belini doğrultamaz. Zaten hacim yerlerde.

Bütün fabrikayı taşı Malatya 'ya, Gebze 'yi ver kiraya , nereden baksan ayda 10 milyon lira getirir. ARGE işini kirala ufak bir ofis , orada yap 5 kişi ile

Pardus, turknet ile bir enerji şirketi ve un fabrikasına ,%5 ortak olmuş. Bir tane enerji şirketine ise %75 ortak olmuş.

Gebze fabrikamız boş durmasın eger kit de hayat yok ise. Gebze , sanayinin göbeği. Bulsun birşey üretsinler.

Patron baya bı girişimci ruhuna sahip. Bizim 200 milyon lira nakiti orada burada faize yatirmak yerine, bio kimyasal ürünler yada otomotiv sanayi için birşeyler yapsın

Ne bileyim işte. Kit bitti iş gitti diye bir anlayış olmaz .
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

3. Ters köşe yapar mı bilanço ?

%90 olumsuz bekleniyor bilanço...

Ne bileyim, devletten olan alacağımızı tahsil etmiş olabilir mi?

Üzerinden 6 ay geçmiş alacağın. USD kur ile ve irio tahsil edenler var, hammaddesi 'nin döviz ile alındığını kanitlarsa eğer.

Kit satışı en cafcaflı dönemde bile ihracatımız yoktu adam gibi. Şimdi niye olsun ki?

Hadi bae ile ihracatımız vardı , aramızda ki buzlar eridi diye biraz oraya sattı yine desem , ehh işte bir nebze

Bugün yarın gelsin bilanço... Olumsuz beklenti sona erdin artik

Gerçi bu düşüş bilanço değil. 100 milyon lira bekleyen tek kişi benim , 50 lira gelirse öp başına köy diyen çok kişi var profesyonel. Teknik bir düşüş gibi geldi bana..
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4. Rtalb , solo da muthiskar geldi 20milyon a yakın. Konsolide kar 100 milyon yakın gelecek. Bu çok iyi oldu . Ben sıfır satış zannediyordum. Boş durmamislar.cok guzel

5. İlk 3 ayda zarar yazmıştı solo tablosunda rtalb şimdi ilk 6 ayda zarardan 20 milyon kar a geçmiş.. harika oldu bu. A1 ile birlikte 93 milyon kar cepte şuan.. süper oldu..

6. Hayırlı olsun

Beklentilerin çok üzerinde bir kâr geldi
    Açık konuşmak gerekirse bir ters köşe bekliyordum,lakin bu kadar ters beklemiyordum.

Geçmiş yıl alacakları mi etki etkili?
    BAE ihracat mi oldu?
    Katma değerli yeni bir ürün mü sattılar?
    Stok mu erittiler?

Finansal varlık mı aldı yoksa bize ?

Adam adeta para sihirbazı bir girişimci , kasada var dünya para ...

Beynim durdu. Ağzımın kenarı ile söylediğim kâr geldi.

Şirket çok iyi yönetiliyor.. tahtası her ne kadar nane olsa da

7.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    külyutar Yani kağıdın gidişini hala şirket verilerine bağlamakta ısrarlısın ha ? O zaman Bistin tamamına yakını batmış )) ha ha ha ha. nasıl bu sefer çok sağlam yerden yakaladım değilmi?

Sana bir örnek kağıt söyleyeyim bu günkü hareketlerini incele şirketi incele tüm grafiği incele ve dilersen niye böyle bir ma ny aklık yapmış ondan sonra yanıtlayıver bir zahmet; dmsas kağıdımız. bak yeni bir terim daha çıkardım; optimum Trade. Optimum trade nedir? spekler kağıdın aşırı alım ilgisini kullanarak defalarca aşağı yukarı yapar alttan toplar üstten verir kapanışa doğru topladığı tüm lotları sıfırlar ve yatırımcıya prim bırakmamak için son dk larda günlük karı sıfırlar.

Yani maalesef senin bilgine saygım var ama spekler adeta bizim gibi tecrübeli yatırımcılara bile zınnık koklatmıyor. Ve tam tersine bu hareketler en çok en elit aşırı alım ilgisine sahip kağıtlarda ve özel şirketlerde oluyor.

Yok o benim hala öğreneceğim şeyler vardı , yok o spek kağıdıydı yok operasyon yemişti yok çok sık kağıt değiştiriyorum.. Arkadaş hepsinde de ben yanılıyor olamam değilmi? ve maalesef akıldan çok sanki borsa mabed miş gibi borsayı kurtarıcı olarak gören sırf duygularıyla hareket eden bir kitle var. Kaldıki gün içinde elli kere taban tavan yapmasını sen ben yemeyiz ama demekki yiyen çokki bu kadar basit ve adi ce yöntem deniyorlar..! valla işte iş olacağına varacak gibi artık.. Bu dmsas ta normal seri yapmayıp alım ilgisinin üstüne yatarsa harbiden artık borsayı bırakıcam. çünkü benim yapacağım bir şey kalmadı!
    Herşey er-geç aslına rücu eder

Esas olan, son sözü söyleyen her daim reel bilançodur

Yıllarca sürünen Tofaş, frtoto, THY, Tüpraş, Ereğli, Otokar, asuzu v.s gördük

Tekkeyi bekleyen , çorbayı içer.

Yeter ki yatırım olsun, yeter ki şirket büyüsün, yeter ki iyi yönetilsin, yeter ki yeniliklere ayak uydurulsun

İnovasyon, akılcı rekabet, katma değerli ürün, , stratejik ortaklık= kazanç

Marifet, iltifata tâbidir

Kader, gayrete aşıktır

8.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Herşey er-geç aslına rücu eder

Esas olan, son sözü söyleyen her daim reel bilançodur

Yıllarca sürünen Tofaş, frtoto, THY, Tüpraş, Ereğli, Otokar, asuzu v.s gördük

Tekkeyi bekleyen , çorbayı içer.

Yeter ki yatırım olsun, yeter ki şirket büyüsün, yeter ki iyi yönetilsin, yeter ki yeniliklere ayak uydurulsun

İnovasyon, akılcı rekabet, katma değerli ürün, , stratejik ortaklık= kazanç

Marifet, iltifata tâbidir

Kader, gayrete aşıktır
    Filozofluğa gerek yok. Kısada ben haklıyım uzunda sen haklısın. Yalnız fiili olarak ta sen haklısın. Çünkü zaman varken genelde tradeye oynadım. Spekler e kızıyorum hep ama ben onlardan çok tradecilik yapmışım zamanında. Yahu kafama bir şey takıldı özelden yazıcam yanit verirsen sevinirim.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 356/503 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •