Sayfa 359/503 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. he he yatırım tavsiyesi değildir diyip allayıp pullayın yine. Kefen paranızı ne zaman yatırmıştınız. Bu ne özgüven anlayamıyorum sizleri. Elinizdeki malı 5 10 kademe yukardan satmak için canhıraş çırpınmalarınız komik gerçekten.

Bilançoyu nerenizle okuyonuz berbat üstü bilanço. A1 kapitalden bana ne ya artık diyorum.
    Şirketin esas faaliyetine bakın. Diğer şirketlerle kıyaslayın Angen le mesela Seykm ile Sadece RTA yı ve A1 Yaşam ı.
    Görünen o ki 4-5 kişi kene gibi yapışmış şirkete kanını emiyor malesef

Külyutmaz a gelince taa Malatya ya kadar gittiğini iddia ediyosun (bana göre şirketten aldığın fotoları buraya koydun) Ama şirketin Demirciler ve Çorlu daki satılmış arsalarından bi habermiş gibi yazıyosun.

Şaho sende A1 in bilançosunu açıp baktın mı hiç? Halka arz edileceği için bu kadar kar yazılmış olamaz mı? Komisyon geliri son üç ayda eksi yazmış. Bir aracı kurum komisyondan nasıl zarar yazabilir. 800 milyon kardan bahsediyosun. Haaaa dolar 40 olur o karı yapar. Ama bu dönemde 90 milyon hisse senedi karı yazmış.

RTA bilançosu da umarım 11 milyon lotu tahtacıya ucuz fiyattan devretmek için kötü gelmiştir dimi.
    Hayaller hayalller...........

Şirket kit olmadan hayvan sağlığında dürüst yöneticilerin elinde çalışmış olsa bundan daha iyi kar yazardı.

2. Fikrim, bu kadar bilinçli fakat talihsiz bir yatırımcı kitlesi bir burada var maalesef. Valla borsa hayatımda hiç paranoya aklımın ucundan geçmedi. Yani tabiki bazı platformlarda oluyor bu açık ve net. Ama burada hiç sanmıyorum. Yani kesin olmayan ithamlarla insanları üzüp günaha girmemek lazım.

herkesin kendi düşüncesi aklı fikri.. Altın altı vardır beterin beteri vardır deyip 20 TL iken satıp çıktım. gerçekten çok yerinde bir karar vermişim. Yani sadece kazanmak değil kaybetmemeyede dikkat etmek lazım. 1,5 yıldır trade yapan hemde düşüşe bir kağıt şu an inat edip bu kağıtta kalsaydım harbiden kötü durumda olurdum. % 100 den fazla kayıp..

Artık bilemem burada kimseye akıl verecek durumda değilim. İnattı inançtı herkesin kendi kararı. Yani her an dalabilirim diye bir fikirde aklımın bir köşesinde duruyordu rtalb için ama şu anda nötürüm. Umarım beklediğiniz hareketi yapar en azından zararlarınızı çıkartırsınız. YTD.

Aslında şu da var çoğu kağıt benzer hareket ediyor. genele bakıp ona göre hareket etmek dahamı mantıklı olur acaba? pandemi sonlarında ralli yapıp sonra dip yapıp yeniden yeni zirve yapan bir Kozal var aklımda. kağıt manya k oynak ama sonuçta yatırımcısını koruyor. Yani bu şekilde hareket eden başka bir kağıtta takbimdeki kağıtlarda akıma gelmiyor.. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. Şirketin sayfasında ki fotolar ile benim koyduğum fotoları karşılaştırın.

Yada Google lens programı ile burada yayinladigim fotonun daha önce internette yayınlanıp yayinlanmadigina bakın.

Nasipse açılışınada katılacağım fabrikanın.

Ciddi yatırım yaparım. Ortak olduğum şirketi derinlemesine inceledim.

Gazoz kapağı değil, alınteri yatırıyoruz

8.68 destek, 8.75 direnç olarak bugün karşımızda.

IVD ve MDR ürünleri bekliyoruz nasipse bu yıl bitmeden

Herşeyin hayırlısı

Ümit Fırat Bey'in geçen yıl ki röportajını dinliyordum, açtım foruma baktım, elinde hisse olmayan insanların hissenin düşmesi yönünde ki analizlerini okudum .

Dileyen kendi analizini yazar. Olumlu yada olumsuz. Fikir verir insana her analiz. Kırıcı ve suçlayıcı sözler kullanmadan olmak şartıyla.

Hisse düşer yada çıkar. Kazanmak için bu hissedeyim ve ona göre pozisyon alıyorum. Hisse düşerken para kazanmayı düşünen varsa, ona da saygı duyarım.

Bereketli kazançlar dilerim
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4. Olgunlaşmış borsacı laf dinleyen başkalarının da fikirlerine önem veren borsacıdır. Bende biraz paranoid düşünce var; hep kendi bildiğini yap başkasını pek dinleme.. gecmise bakınca bunu belirgin biçimde daha net görüyorum. Borsaya daha yeni girmişim zaten ralli var tahmin etmek çok kolay hangi kağıdın gidecegini ben kendimi bir şey sanıyorum hadi, millette bir şey sanıyor. Para teklif ediliyor.

Sonu fazla oynamaktan dolayı hüsran! O zaman en ünlü nadir yerlerden biri Superonline yatırımcı köşesi ki neredeyse broker ekranı gibi anlık veri veriyor. Forumu da var bir tane epey yüklü portföyü olan biri vardı. Fikrini yazar geçer ve öyle fazlada yazmazdı. O zamanki ismiyle parktekstili aylarca tüyo olarak verilmişti. Ama dinleyecek insan nerede! Ve 9 ayda % 3000 gitti.

Adam artık zenginliğini anlatıyordu . Oğluma kızıma Mercedes aldım falan. Bizde hava gazı almış olarak yutkuna yutkuna okuyorduk.

Yani iyi niyetli tecrübeli insanı dinlemek insanın hayatını değistirebilir. YTD.

5. Şirketin koyduğu fotolar ile sizinkini karşılaştırarak bu sonuca vardım zaten. Aynı noktadan aynı boydaki kisi tarafindan ayni Açilar ile cekilmiş fotolar. Aynı kişinin elinden çekilmiş fotoğraflar olduğu besbelli. Birisine desek ki git şuranin fotolarıni çek . Aynı noktada aynı acı ile çekmesi imkansız. Sadece 1 fotoda değil bu şekilde 3-5 fotoda aynı noktada cekilmis.

Hisse ne zaman zirve yapsa ultra pozitif yorumlar.
    Bu saatten sonrada kazandığınız paranın alınteri olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Oradan bakildiğinda paronayak olarak gözükebilirim. Daha önceden de yazdım öküz altında buzağı ararım. Dun gece Ezel beyin yazdıklarına bi cevap yazmıştım gönderip gondermemekte kararsız kaldım. Akşam eve geçtiğimde oynamadan atacağım.

Hisse yukselse de dünkü yazdıklarımla beni utandirsa diyorum o da olmuyor.

Ezel bey siz Orta vadeli mi yoksa Günlük trade mi yapıyorsunuz. Bi PRKAB yapıcısı ile RTA yapıcısı aynı kişi. Nasıl oldu da PRKAB e bulaştıniz merak ettim 500 hisse arasında aynı dala binmişsiniz.

.

6.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Şirketin koyduğu fotolar ile sizinkini karşılaştırarak bu sonuca vardım zaten. Aynı noktadan aynı boydaki kisi tarafindan ayni Açilar ile cekilmiş fotolar. Aynı kişinin elinden çekilmiş fotoğraflar olduğu besbelli. Birisine desek ki git şuranin fotolarıni çek . Aynı noktada aynı acı ile çekmesi imkansız. Sadece 1 fotoda değil bu şekilde 3-5 fotoda aynı noktada cekilmis.

Bu saatten sonrada kazandığınız paranın alınteri olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Oradan bakildiğinda paronayak olarak gözükebilirim. Daha önceden de yazdım öküz altında buzağı ararım. Dun gece Ezel beyin yazdıklarına bi cevap yazmıştım gönderip gondermemekte kararsız kaldım. Akşam eve geçtiğimde oynamadan atacağım.

Ezel bey siz Orta vadeli mi yoksa Günlük trade mi yapıyorsunuz. Bi PRKAB yapıcısı ile RTA yapıcısı aynı kişi. Nasıl oldu da PRKAB e bulaştıniz merak ettim 500 hisse arasında aynı dala binmişsiniz.

.
    Güldür Güldür show da eşofmanlı Şevket hoca psikolojisi var bende. Ama bunları hep anlattık yav.. Gerçekten nedense geleceğe delil gibi yazarım ben. Tekrar yazayım; durum olarak sıkışınca speklerle dansa kalkıştım. Bunun peki iyi bir şey olmadığını da söyledim. Prkab tan sonra vazgeçtim. Yani tavsiye olarak yazmıyorum ama bir kaç gündür de DMSAS tayım. ) YTD. ))

Ha unuttum kazandıracak kağıt neyse ona göre pozisyon alırım.

7.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Şirketin koyduğu fotolar ile sizinkini karşılaştırarak bu sonuca vardım zaten. Aynı noktadan aynı boydaki kisi tarafindan ayni Açilar ile cekilmiş fotolar. Aynı kişinin elinden çekilmiş fotoğraflar olduğu besbelli. Birisine desek ki git şuranin fotolarıni çek . Aynı noktada aynı acı ile çekmesi imkansız. Sadece 1 fotoda değil bu şekilde 3-5 fotoda aynı noktada cekilmis.

.
    Dış cephe tuğla halinde şirketin fotolarinda

Cam cepheli foto yok , içerde ki su deposu yok
    Steril ortam üretim alanı deposu ve yönetim asma kat yok

Neyse

Dilediginize inanmak sizin hurriyetinizdir

Hayırlı kazançlar dilerim cümleten
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

8. Yarın hissenin cezası bitiyor . Brüt takas cezasından çıkıyor hisse. Artık Takasbank gün sonu netleştirme işlemine tabi olacak

Nakiti olmayan da alabilecek hisseyi teminat gösterip , elinde hissesi olmayan moda satabilecek

Yani hacim artacak.

Çok dikkat çekiyor 3 kurumun günde toplamda 6 milyon adet hisseyi alıp satması. Hele ki hergun aynı kurumlar bunu alenen yapıyor ise. Bu arada vakifyatirim 'a virman edilen hisse el mi degistirdi bursa dışı satış ile, yoksa sağ cepten sol cebe mi girdi. Yada Satış için mi istiflendi?
    Çok amatör trade yapılıyor son 1 aydır.

Ha bu arada BIST 100 de olmamız gerekiyor önümüzde ki aylarda , işlem hacmimiz sonbahar da artmalı.
    Bugünkü direnç 8.90, destek ise 8.68 gözüküyor.

Genz ve A1 life dan gelen kar yada Zarar ne kadar , bilanço da gören var mı?

Sayfa 359/503 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •