Sayfa 325/503 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Borsa İstanbul A.Ş.'nin 01.07.2022 tarih ve 18454353-100.06-9807 sayılı yazısı ile Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunda açıklama talep edilmiştir.

Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği kapsamında, Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

2.  Alıntı Originally Posted by oisac Yazıyı Oku
    fabrikanın en son hali parsel sorgu da görünüyor. Malatya / yeşilyurt/ fatih / 246 / 25
    Cidden görünüyor imiş

Bilseydim, onca yolu tepmezdim

Gerçi yatırımımı gözümle görmek istedim. İyi de oldu. İçim rahatladı. Elle tutulur bir yatırımımız daha oldu RTA nezdinde
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

3. Hala iki gundur neden tavan diye dusunen var.
    Hisse bolunmus ruchanlar yatmamis fiyat 6 liraya dusmus piyasa saldirdi iki gun ekmek yediler altinda baska birsey aramaya gerek yok. Simdi iki gundur verdikleri mali toplama.surecine gireriz kanser gunler yukleniyor... Bilancoya kadar yataya sarariz diye dusunuyorum ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by magduryatirimci Yazıyı Oku
    Hala iki gundur neden tavan diye dusunen var.
    Hisse bolunmus ruchanlar yatmamis fiyat 6 liraya dusmus piyasa saldirdi iki gun ekmek yediler altinda baska birsey aramaya gerek yok. Simdi iki gundur verdikleri mali toplama.surecine gireriz kanser gunler yukleniyor... Bilancoya kadar yataya sarariz diye dusunuyorum ytd.
    Bilanço beklentisi sanmam ki olsun. Kit satışı yok çünkü. Bilanço gevşersede şaşırmam.

A1 kapital arz onaylanır mi?
    Yeni bir pandemi söz konusu olur mu?
    Yeni fabrikamız da ne üretilir?
    Yabancı ortak gelir mi ?
    Devasal nakit gücümüz ile aşı ve enzim yatırımı yapılır mı ?

Olumsuzlari sayarsak eğer, ; bilanço Göçer mi?
    A1 kapital arz iptal olur mu?
    Kasamuzda ki paralar banka faizi üzerinden şirketler arasında vasat burç verme ile kullandırılır mi?
    ARGE gelişmelerinin kof çıkar mı?

5.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Bilanço beklentisi sanmam ki olsun. Kit satışı yok çünkü. Bilanço gevşersede şaşırmam.

A1 kapital arz onaylanır mi?
    Yeni bir pandemi söz konusu olur mu?
    Yeni fabrikamız da ne üretilir?
    Yabancı ortak gelir mi ?
    Devasal nakit gücümüz ile aşı ve enzim yatırımı yapılır mı ?

Olumsuzlari sayarsak eğer, ; bilanço Göçer mi?
    A1 kapital arz iptal olur mu?
    Kasamuzda ki paralar banka faizi üzerinden şirketler arasında vasat burç verme ile kullandırılır mi?
    ARGE gelişmelerinin kof çıkar mı?
    A1 arzını ya kasım aralık da görecez yada 2023 ilk 3 ayda büyük ihtimal.
    Yeni bir pandemi olur mu? Olur illaki hastalık geri gelecek kış ayları grip vs.. Bir fiyatlama yapar ama büyük bir etkisi olmaz borsa bir haber 2 kere fiyatlamaz.
    Yeni fabrika muamma herşeyi acıklayabilir arge bekliyoruz.
    Yabancı ortak gelecegini sanmıyorum ama bazı firmalara mal üretsek iyi olacak.
    Nakiti büyük ihtimal fabrikanın içine kullanacak. Tl bazlı büyük paramız olsada bu makinalar yurt dışından gelecek. Kaç paradır nedir bilmiyorum ama paranın bir çoğu makinalara gidecek diye düşünüyorum.

A1 arzının iptal olacaıgını düşünmüyorum.

ytd.

6. A1 arzini eksik evrak ile sürüncemede bıraktı, bence 2023 seçimlerden sonraya bırakacak. Asla ytd.

7. Bir sürü ayrıntıyı beklenti yapıyorsunuz. Speklerin istediğide tam olarak bu zaten. Yahu o kadar aktif durumda bile kağıt düşüşe tradeye oynadı ve siz hala gösterge ayrıntı peşindesiniz. 2020 martta bu kağıda girenler iyi ihya olmuştur. 64 zirvesinden sonra ise hep hüsran.. Bu kadar basit yani durum. Şunu unutuyorsunuz; Borsa nın tümü bazında ralli çeyrek asırda falan bir olur yada oluyor. Bir 1998 yılında oldu birde 2020 pandemide.. Siz hala bu ralli devam ediyor yanılgılı algı içindesiniz. 98 de ben ilk defa borsaya girdim. Külyutar gerçekten beni eleştirirken güzel bir kuralı ortaya koymuş ; kağıt düşerken trade edilir kağıt toplanır yükselirken beklenir.. ve işte 98 de çömezliğin vermiş olduğu özgüvenle tam tersini yaptım ve hep kaybettim. Yani daha yeni girmişim borsaya spek gibi trade ile bir kaç ayda köşeyi dönme hülyalarındayım. oysa sadece bekleseydim en son batmadan önceki kağıtlarda bile % 400 kazanma şansım vardı.

Ama işte 2020 rallisinde bu sefer bu hatayı yapmadım aldım ve 9-10 ay hiç işlem yapmadım. Aslında tabi ilk alışta ralli olacak diye bir bilgi hatta düşüncem bile yoktu. Sadece hayal ettim inandım ve gerçekleşti.

Bakın en büyük delilde şu gösterge 2020 deki rallide kaç kağıt kısa zamanda % 100 prim yapmış araştırdımmı yada tesadüfenmi denk geldim ama gördüm yani, Başlık şöyle atılmış "şu kadar kısa sürede 70 kağıt % yüz prim yaptı" Sonra ne olmuş biliyormusunuz o 70 şirket bakıyorum aşağı doğru yüzde yüz yaptıkça eklenmiş 187 tanesini gördüm sonrasına zaten bakmaya gerek duymadım! Yani demek istiyorumki açık ve net şekilde "2020 yılı ralli yılı." ve bu hep devam etmezzzz.. Şimdi adrenalin tutukunu ve çömez yada bilgisi az olanlar bunu kabul etmek istemeyecek. İşi bilene zaten lafım olmaz, Ha işini bilen için ralli varmış gibi fırsatlar yakalanırmı ? neden olmasın.. Sadece kendi görüşüm ve zırvalamalarımdır.. Yanlış anlaşılmasın yorduysam kusura bakmayın.. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Gülerde bir geri alım süreci devam etmekte buna bağlı olarak rta tahtasında da bir mal alma ihtimali bu fiyatlarda vardır.Yüksek işlem hacmi ve ağırlıklı ortalamanın altında nerdeyse dip kapanış bu izlenimi bana veriyor. Hissedeki umut kırıcı hareketler bunun bir göstergesi. Eğer öyle ise 6-8 arası işlemler bir süre devam edebilir.
    Hissede hareket yapanlar destek ve dirençlere de riayet ediyorlar.
    Hissede olumlu haberler için 8 ve özellikle 10 ana direncinin geçilmesi gerekebilir.10 lu yani bölünme öncesi 20 -25 li fiyatlarda uzun süreli yoğun işlemler olmuştu.

Sayfa 325/503 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •