Sayfa 221/503 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1. Son 3 aydan daha kısa bir zamanda , uzun vadeli yatırımcı olarak bildiğimiz emeklilik fonları ve yatırım fonları, toplamda 630 bin lot civarı RTA hissesi aldı

Ve deustche nin son bir haftada 160 bin lot aldığını gördük

İlginç bir durum. İşte bu alım sürecinde hisse düştü her gün... Citibank 526 bin lot sattı çünkü. Hemde zararına sattı malını

Demek ki citibank yabancı değilmiş,, bıyıklı yerli yatırımcı imiş

Speküle edemeyince defolup gitti.

Ve kimse de o satışı karşılığı para kalmayınca, tahta %35
    Düştü

Yatırım ve emeklilik fonları alım yapmasa, herhalde 10 lira idik şimdi. Bu iki uzun vadeli fonların az da olsa bir miktar alım yapması, hissenin uzun vade de yükseleceği kanaatidir.

Peki kimin fonu bunlar? A1 kapital'in fonu alım yaptı mi hiç?

Kademelere bakıyorum çok boş. İlgi sıfır bu bilanço arefesinde. . Her gelen yatirimci carpilirsa olacağı budur zaten...

Takasta elinde 10 milyon kit RTA olmalı sadece bir kurumun olur mu bilmiyorum , olursa ne zaman olur onu da bilmiyorum.

Bu kadar başıboş ve yatırımcı ilgisi olmayan hissede , sadece bir kurumda 10 milyon lot mal birikmesi i bekliyorum
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

2. A1 in kurulu bir fon çeşidi yok. A1 portföy ün SPK tarafından onay verilmiş bir fon tipi de yok.

3. Geçen perşembe yayınlanan SPK bülteninde ilginç bir husus dikkatimi çekti.

2016 yılında Kayyum atanan Nakıpoğlu Holding e ait Royal Halının eski sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar vermişler.
    Şirket’in karının/mal varlığının ilişkili tarafları lehine azaltılması. vs. vs.
    SPK iyi çalışıyor 6 yıl sonra gelen adalet adalet değildir. Resmen çalabildiğiniz kadar çalın biz ses çıkarmayız diyor kurumlar. 6 yıl sonra biz suç duyurusunda bulunuruz Savcıyı Hakimi de ayarlamak size kalmış yırtmak için. Benim anladığım bu.

Bu arada Aracı kuruma kesilen ceza normal bence. Aracı kurumların riskleri bunlar her kuruma ceza yazılıyor. Yapıkredi Osmanlı Gedik ....... ceza almıştı önceden .

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Son 2 gündür yazılanlardan da umutlanmadıysan işin zor. Kit bizim tamam onda sıkıntı yok da, bakalım o mallar RTALB tarafından mı yoksa kendi kurdukları şirketler tarafından mı ihraç edilmiş çok yakında anlayacağız.
    Bakalım bu konşimentocu arkadaşın yazdıkları da geçirme harekâtının bir parçası mı ? En merak ettiğim konu bu...Bilanço tahminimde bir değişiklik yok. 200 milyon Tl (+ , 10 milyon Tl) kâr beklentim var.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

5.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    A1 in kurulu bir fon çeşidi yok. A1 portföy ün SPK tarafından onay verilmiş bir fon tipi de yok.
    Geride bir yerde yazmıştım bunu, Re-Pie fonlarından birine atmışlardır. GSYH tarafında parayı veren de onlardı çünkü. Bir çeşit TRİ gibi bence. Karşılığı nedir bakmak lazım ona göre fiyat çekecekler bana kalırsa.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

6. Fark ettiğim bir hususu sistemi paylaştım öğrendiğim şeyleri paylaşmayı severim Rta dan güzel para kazanmış basit bireysel bir yatırımcıyım çok aktifte değilim forumda algıcılar gibi bu arada tradeatlasta açığı kapatmış durumda artık tarihlerle oynayarak görülmüyor isterseniz özelden tanışalım oldukça düz bir vatandaşım ha araştırmacı biri olarak hergün kendime bir şeyler katıyorum 12 yıldır ilgileniyorum şuan 30 yaşındayım 2015 de işime girdim birikim yaptım 2019 5 Mayıs ta birikimimle ciddi yatırıma başladım ciddi parayıda RTA da kazandım başka detaylar istiyorsanız çay yemek yiyelim satın hissedar bakalım algıcımıyız
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bakalım bu konşimentocu arkadaşın yazdıkları da geçirme harekâtının bir parçası mı ? En merak ettiğim konu bu...Bilanço tahminimde bir değişiklik yok. 200 milyon Tl (+ , 10 milyon Tl) kâr beklentim var.

7. Takaslarda Fonlara hatta BES fonlarina hic heveslenmemek gerekir. Onlarda da katakulle cok donüyor. CEMTS a bakin cikis oncesi bile bile BES fonu buyuk miktarını satti. Yani fon yoneticileride koseyi dönme (avantasini alma) peşinde artik ulkemizde...

Uyutmak icin bes aldi citi aldi fon aldi yabanci aldi. Oyak analiz yapti. Bunlari yapmak/yaptirmak cok zor degil artik. Kactan beri aliyor bunlar. Hala ayni yere takilmissiniz

.

8. En sevdiğim filmlerden olan Unusual Suspect (Olağan Şüpheliler) filminden güzel bir replik

"şeytanın yaptığı en müthiş hile; dünyayı asla varolmadığına inandırmaktır."

Kim bunu yapıyorsa forumda Şeytan odur.

Sayfa 221/503 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •