Sayfa 241/503 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by Hoccu Yazıyı Oku
    a1 life 93 milyon 9 aylıkta ki karın yok olması muhtemelen

NOT8-TİCARİ ALACAK VE BORÇLAR Ticari Alacaklar Kısa Vadeli bölümünde

Ticari alacak reeskontları (-) kısmından kaynaklanıyor
    9 aylıkta 2,730,344
    12 aylıkta -83,898,115

buradan kaynaklı olabilir
    Haklısınız. Olabilir..! Fakat..Kağıt üstünde olur da, 9 Aylıkta satılan ve kullanıma sunulan mamülün iadesini kabul etmek nasıl açıklanabilir.? 9 Ay içinde bu mamül piyasaya sevk edildi de, hiç kolisi kutusu açılmamış kullanılmamış ve sonra hoop iade mi alınmıştır.? Tıbbi mamülden bahsediyoruz, döşeme demirbaş malzemesi değil ki bu ordan oraya burdan şuraya yuvarla gitsin.

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Devlete zararına satış yaptılar, dolar kurundaki değişimi fiyatlara yansıtamadılar. Bu konuyu 50 kere yazdık burada Şahocuğum. Bu tarafta bir sürpriz yok, bana göre asıl sürpriz Siemens tarafından bir katkı yok gibi ? Aşağılarda bir yerde 32 milyon T lik ertelenmiş gelir var ama kimden belli değil. O konşimentocu arkadaş buralarda mı, bir bakıversin şuna...
    buradayım ama sadece forumda RTALB payım yok tamamen Güler tarafındayım Rta ya Gülere katkısı için bakıyorum o yüzden keyfim yerinde Siemens e sadece pandeminin başında 2020 de yüklü miktarda kit verdik sonrası hep Labaratuvarda kullanılan mutasyon kitleri bu kitler labaratuvarların mutasyonları takip ettiği için kullanılan kitler kişi tespiti için kullanılmaz o yüzden kullanımı adetli değil tüm pandemi boyunca tüm şirketlerde 4 milyon civarı kullanımı oldu bu zamana kadar konşimento verilerine bakarsanız bu kitleri siemense çok adetli vermediğimizi görürdünüz.

3.  Alıntı Originally Posted by Refik Yazıyı Oku
    Haklısınız. Olabilir..! Fakat..Kağıt üstünde olur da, 9 Aylıkta satılan ve kullanıma sunulan mamülün iadesini kabul etmek nasıl açıklanabilir.? 9 Ay içinde bu mamül piyasaya sevk edildi de, hiç kolisi kutusu açılmamış kullanılmamış ve sonra hoop iade mi alınmıştır.? Tıbbi mamülden bahsediyoruz, döşeme demirbaş malzemesi değil ki bu ordan oraya burdan şuraya yuvarla gitsin.
    Ticari alacak reeskontları
    reeskont yeniden iskonto demekmiş rakamsal yakınlıktan gözüme çarptı paylaştım iktisatcı arkadaşlar daha net açıklama yaparlar sanırım

4. Abd ve ingiltereye verilen ürünlerin, Standartları uymadığı için geri alındığı yaziyor. Bu durumdan kaynaklanabilir a1 in düşük gelmesi..

5. Bana göre konunun A1 Life ile alakası yok, o şirketin toplam satışlarından bile fazla bir miktardan bahsediyoruz. 42 milyon Tl sermayeli şirkette 94 milyon iade derseniz adama gülerler yahu.

Yurtdışı satışlardaki rakam belirsizliğine rağmen son çeyrekte şaka maka 120 milyon Tl lik NET satış yapılmış. Girdilerin büyük kısmı ithal ve -muhtemelen- kurdan kaynaklanan maliyet artışını devlete yükleyemediler. Ya da imzaladıkları sözleşmede böyle bir şey yoktu sineye çekmek zorunda kaldılar. Zaten bu konuyu bir kaç kez tartışmıştık burada. Stoklardaki erime de buna işaret ediyor.

KLGYO tarafındaki ihtisastan sonra burada da benzer muhasebe işlerinden sonra ufaktan muhasebe dersi almaya karar verdim. Gece yazılanları tekrardan okudum hiç kimse bir b.ktan anlamıyor bu forumda. Sayın hayek ve yarasa'ya güveniyordum bir nebze onlar da feci yanıldılar.

Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Yurt dışı satışlar yok şu anda .onlarla beraber 500 mn luk satış tahminimiz çıkmak üzere ,A1 cap 105 mn geldi .ordan da 40-45 mn karla beraber 200 mn luk kar tahminimiz gerçekleşecek inşallah..
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

6.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    A1 capital yuvarlak hesap 300 milyon ozsermaye 110 milyon kar borsaya kote araci kurumların fk pddd ortalamasını alsan 7 fk ve 3pdd yani 770+900/2=835 milyon piyasa değeri. 835*0.43=359 milyon rta ya düşen pay rtalb an itibariyle piyasa değeri 299 milyon. Yönetime güvensem ağırlık artirirdim

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güzel hesap

RTA yi at çöpe , elinde ki A1 kapital payı bile şu anda neredeyse borsa degerimiz
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

7. Yurtdışı satışın ödemesini henüz alamadığı için acaba bilançoya dahil etmedi desek , ticari alacaklara işlemesi gerekirdi.
    Yine attı kuyuya bir taş

Bunu hep yapıyor şirket
    Son düzenleme : külyutar; 12-03-2022 saat: 11:28.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

8. Biri de yazmış, mallar gümrükten geçmemiştir, bilmem ne hesabında alacak duruyordur sonra geri alınmış yurtiçinde satılmıştır vs.

Yahu ilk çeyrek yurtdışı satışları 27 küsur milyon Tl. 1 yıldır ne gümrüğüymüş de teslim edilmemiş mallar geri alınmış içeride satılmış. Şunu anladım ki bu işin bir bileni yok. Benim görüşüm aynı, devlete yükleyemedikleri kurdan kaynaklanan zararı sineye çekmişler. Bu devletle iş tutanın ihya olduğunu gören olmamıştır. Bunu da 50 kere yazmışımdır herhalde...

Bu arada her zaman söylediğimiz gibi bu şirketin fiyatlamasında haberlerin, finansalların vs hiç bir kıymeti yok. Muratçığım ne derse o ! İçi boş şirketlerin 200-300 FK dan işlem gördüğü borsada artık bilançolar kimsenin umurunda bile değil. EGSER cillop gibi bilanço açıkladı sadece % 10 yukarıda primli. KLGYO neredeyse sermayesi kadar kâr açıkladı, kasasında 1.5 milyar Tl keş nakdi var, 1 kuruş borcu yok ama piyasa değeri 1.2 milyar Tl., hisse değeri sadece 0.92 kuruş... İki ay önce 2 Tl iken herkesin aman ne ucuz dediği kağıdı şimdi 0.92 kuruştan almaya korkuyoruz.

Tamamen sürü psikolojisine dayalı bir piyasa...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Sayfa 241/503 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •