Sayfa 258/503 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 4018 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    O micron algılayan yeni kit için başvuru yapacak bence

Diger 3 mutasyon artık görülmüyor çünkü

Peki var mı ellerinde... Evet var
    İşin trajikomik kısmı şu ki, "onların" standartlarına uygun olmayıp iade edilen ürünler yurtiçinde satılmış. Böyle de bir ülkeyiz.

---

Bu arada portföyümdeki başka bir hisse başlığında yazdığım bedelsiz ile ilgili görüşlerim :

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şirketlerin büyüyebilmesi, yatırım yapabilmesi için KST ya da ödenmiş sermayelerini artırmaya ihtiyaçları yoktur. Bkz. OTKAR, TUPRS, TTRAK ... Daha bunun gibi onlarcası. Senelerdir aynı sermayede duruyorlar.

Halka açılmanın şirket açısından bir bağlayıcılığı vardır; çünkü bu eylem bir nev'i kazancını ortakları ile paylaşma sözleşmesi yapmaktır. Şirket verdiği bu söze hilaf hareket ettiği ölçüde kurumsallıktan uzaklaşmış olur. Geçen de yazdım, kârı paylaşmayıp ödenmiş sermayeye ilave etmek halka açılma sırasında yatırımcılara verilmiş olan bu sözü yerine getirmeyip yasal yollardan bu kazanca çökmektir.

Ben bu şirkette tamamen amatörce davranışlar görmekteyim, zaman zaman gerek telefonla gerekse de elektronik posta ile görüş ve önerilerimi paylaşmaktayım; zaten bunca süre vermemin nedeni de bu. Son faaliyet raporu ve finansal dip notlar eskisinden biraz daha derli toplu bunu görüyorum. Kurumsallık adına öğrenecekleri çok şey var halen. Ama temettü konusunda tavizim yok. Vermezlerse kapatırım pozisyonumu. Aynı şeyi GYO şirketleri de yapıyor; yıllardır 1 kuruş temettü vermeden proje üstüne proje; patronlar kazanıyor yatırımcılar ellerini açmış aman diliyorlar.

Bir sanayi şirketinde bu tür bir durum kabul edilemez. Bunu da aynen böyle şirkete yazdım. Kişisel görüşlerim olup YTD.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Hadi Avrupa'yı geçtim bir çok manyak standardı var. Geçenlerde Azerbaycan bile domateslerimizi iade etmişti, bizimkiler ne yaptı hoop salça fabrikalarına. Adamların sağlığa zararlı kimyasallar var diye kendi vatandaşına yedirmedikleri şeyi biz hiç sıkıntısız götürüyoruz. Halkın refah düzeyi bu !
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    İşin trajikomik kısmı şu ki, "onların" standartlarına uygun olmayıp iade edilen ürünler yurtiçinde satılmış. Böyle de bir ülkeyiz.

---

Bu arada portföyümdeki başka bir hisse başlığında yazdığım bedelsiz ile ilgili görüşlerim :
    FDA bile Simena gibi dünyanın 72 ülkesinde satış yapan dirketin malını daha 2 ay önce onayladı... Bu onay işleri tamamen siyasi. Koli beyaz bant ile bağlanmamış deyip iade ediyorlar, işlerine gelmediginde bahane üretmek zor değil. Laboratuvar denemelerinde onay almış ürünü sipariş edip, sonrada iade ederek iflas etmeni hedeflerler bazen. İstediğin mahkemeye başvur, almiyirum dedi mi konu kapanır. Mal elinde patlar ve batarsin. Bizim firma uyanık, birinin üzerinden mal verdiği için, arada ki şirket o malı başka ülkede eritmistir.

Bizim fabrika 60 milyon lira yer asgari . Bu masrafı yapmış olacağiz bedelsiz sermaye artırımı ile. Ve bize ekstra bir gekir kapısı açılacak. Bedelsiz olayimizi olumlu buldum . Bize ekstra getiri lazim, kitin yerini alacak.

Emisyon priminden karşılanacak bedelsiz ,, demiş YK

Anlamadım bu kısmı , nereden elde rtyik bu primi?
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4. Ödediğimiz 20 milyon lira pazarlama bedeli, aslında satış yaomak için aracı olan şirkete mali sigirta ettirmek gibidir. Rızkı onun üzerine yıkıyoruz. Siemens gibi bir uluslararası boyutta ki dev üzerinden mal satmak çok akılcı. Siemens kabul etsin yeter, ister çöpe stsin malımızı / ister farklı ülkelerde satsın. Ben paramı her türlü akirim arkadaş

Hadi tavana kitle de, bı keyif çayı söyleyelim 5 ay sonra nihayet
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

5. 19 yıldır yöneten zihniyet tarafından AHLAK kavramı ve anlayışı değiştirildi, insanımızın her türlü ahlaksızlık,hırsızlık,soygun düzeni AHLAK olarak tanımlandı artık bu yüzden"ben niye yapmamayım"anlayışı yerleşti güzel ülkemde,o halde aileden aldığımız gerçek ahlak anlayışımızla bakacak olursak yapmamız gereken şey haklıyı ve doğruyu söyleyebilmek ve hatta haykırmak olmalı.....bu tesçilli hırsız yinekatagulle yapıyor neden temettü yok sermaye artışı var?Amaç ortakları uyutmak tabiki çalabileceği rakamı yükseltmek!
    Sadece Bu bedelsiz sermaye artışını doğru bulmadım,temettüde olmalıydı bu yüzden bu hissede hiç bir beklentim kalmadı satıp çıkıyorum kalanları çünkü bu yılda geçen yıl gibi geçecek,kalın salıcakla,hakkınızı helal ediniz BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN,sevgiler saygılar....ytd

6. Eskiden hisse yükselişe geçince, durumun izkenme oranı 50 nin üzerine çıkardı. Şimdi 25 bile olamadık

Vatandaş küsmüş hisseye. Nasılsa geri düşecek hissine kapımız ve hisseye uçuyor kaçıyor diyerek girmiyor. Şu tahtadan kazık yiyip kol keserek ayrılmayan ky yoktur herhalde

Amaann canım. Nasıl olsa geri düşecek, her zaman ki RTA'". Dediğinizi duyar gibiyim.

Ha keza bende de aynı his var. Akşama 16.50 üzeri kaoatsa yeter diyecek Kadar güvensizlik var içimde. Bu hissi tahtayı orta malı edenler verdi bize. Algı mühendisliği mi yoksa bu tahtanın gerçeği mi bilmiyorum. Akşama anlarız akıbeti

Bedelsiz güzel bir miktar , sürekli büyüyen bir şirket. Lakin yatırımcıya zırnık koklatmiyor

Bir şekilde kesenin agzi açılıp, hisseye güvenip bekleyen ve büyük karlar yazdigi halde, ozsermayesi ikiye katlandigi halde çok zarar eden yatırımcıya nefes aldırmak şirket.

Bankacılık, güven esasina dayalı bir sermaye yönetimidir

Yatırım bankası olmak isteyen, yatırımcısını uzmemeli

Hadi bakem , geri alım yapta içimiz ferahlisin . Bu fiyat ucuz kaldı, hakettiği seviyeye kadar geri alım yapacağız açıklamasını yolla ve çiz uleeeen tahtayı:. )))

Pehhhh... Bunlar ancak bizim kestaneyi çizmeyi bilir

)

13.50 olacak diye analiz kazanlar vardı sosyal medyada... Eminim dün hisseyi o grup aldı.

Ahhh ulen, buldunuz sahipsiz yatırımcıyı, verin kotegi sabah akşam. 2 şişe fakz viski içeceksiniz diye sömürün milletin alinterini, bebesinin mamasin bile göz koymuş pespayeler

Peki şimdi istikamet neresi?

Okkalı haber gelmedikçe , ufurukten tayyare alımlar ile ky yi sömürmeye devam ederler..

YK delikanlı olup tahtasına sahip çıkmadığı sürece, geken vurur, giden vurur

Biri tüm hisseyi alsın borsadan , temettü verdurmeye mecbur etsin. Rus mafyası aksın hisseyi, yada yakuza mafyası, hatta Harlem mafyası. Baş Kara parayı, al tahtayı, patronu at kapının önüne , vur tahtayı 240 "a

Hayal o biçim

7.  Alıntı Originally Posted by kutupbaşı Yazıyı Oku
    19 yıldır yöneten zihniyet tarafından AHLAK kavramı ve anlayışı değiştirildi, insanımızın her türlü ahlaksızlık,hırsızlık,soygun düzeni AHLAK olarak tanımlandı artık bu yüzden"ben niye yapmamayım"anlayışı yerleşti güzel ülkemde,o halde aileden aldığımız gerçek ahlak anlayışımızla bakacak olursak yapmamız gereken şey haklıyı ve doğruyu söyleyebilmek ve hatta haykırmak olmalı.....bu tesçilli hırsız yinekatagulle yapıyor neden temettü yok sermaye artışı var?Amaç ortakları uyutmak tabiki çalabileceği rakamı yükseltmek!
    Sadece Bu bedelsiz sermaye artışını doğru bulmadım,temettüde olmalıydı bu yüzden bu hissede hiç bir beklentim kalmadı satıp çıkıyorum kalanları çünkü bu yılda geçen yıl gibi geçecek,kalın salıcakla,hakkınızı helal ediniz BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN,sevgiler saygılar....ytd
    İyi kandiller

Temettü için henüz yönetim toplanmadı.

Bı supriz yapıp %50 verir belki

8.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Eskiden hisse yükselişe geçince, durumun izkenme oranı 50 nin üzerine çıkardı. Şimdi 25 bile olamadık

Vatandaş küsmüş hisseye. Nasılsa geri düşecek hissine kapımız ve hisseye uçuyor kaçıyor diyerek girmiyor. Şu tahtadan kazık yiyip kol keserek ayrılmayan ky yoktur herhalde

Amaann canım. Nasıl olsa geri düşecek, her zaman ki RTA'". Dediğinizi duyar gibiyim.

Ha keza bende de aynı his var. Akşama 16.50 üzeri kaoatsa yeter diyecek Kadar güvensizlik var içimde. Bu hissi tahtayı orta malı edenler verdi bize. Algı mühendisliği mi yoksa bu tahtanın gerçeği mi bilmiyorum. Akşama anlarız akıbeti

Bedelsiz güzel bir miktar , sürekli büyüyen bir şirket. Lakin yatırımcıya zırnık koklatmiyor

Bir şekilde kesenin agzi açılıp, hisseye güvenip bekleyen ve büyük karlar yazdigi halde, ozsermayesi ikiye katlandigi halde çok zarar eden yatırımcıya nefes aldırmak şirket.

Bankacılık, güven esasina dayalı bir sermaye yönetimidir

Yatırım bankası olmak isteyen, yatırımcısını uzmemeli

Hadi bakem , geri alım yapta içimiz ferahlisin . Bu fiyat ucuz kaldı, hakettiği seviyeye kadar geri alım yapacağız açıklamasını yolla ve çiz uleeeen tahtayı:. )))

Pehhhh... Bunlar ancak bizim kestaneyi çizmeyi bilir

)

13.50 olacak diye analiz kazanlar vardı sosyal medyada... Eminim dün hisseyi o grup aldı.

Ahhh ulen, buldunuz sahipsiz yatırımcıyı, verin kotegi sabah akşam. 2 şişe fakz viski içeceksiniz diye sömürün milletin alinterini, bebesinin mamasin bile göz koymuş pespayeler

Peki şimdi istikamet neresi?

Okkalı haber gelmedikçe , ufurukten tayyare alımlar ile ky yi sömürmeye devam ederler..

YK delikanlı olup tahtasına sahip çıkmadığı sürece, geken vurur, giden vurur

Biri tüm hisseyi alsın borsadan , temettü verdurmeye mecbur etsin. Rus mafyası aksın hisseyi, yada yakuza mafyası, hatta Harlem mafyası. Baş Kara parayı, al tahtayı, patronu at kapının önüne , vur tahtayı 240 "a

Hayal o biçim
    Ne yalan söyliyim dun takasi,hacmi ve istegini gorünce siçrayış yapacaginı sezdim ve guzel yerden aldim..
    Bugün sabah coşkuyu gorunce 17,16 ortalamayla hepsini verdim gitti..
    24 saat olmadan 12 bin lira kar bırakti..Allahım bereket versin..
    Sattıktan sonra isterse uçabilir hiç uzulmem..
    Satarken alip millet alirken satmak..
    Bezginlikte al coskuda ver..
    Becerebilene guzel karlar verir..
    Borsadada firsatlar bitmez..
    İnşaallah bekleyen herkes kazanir..
    Bu arada herkesin kandilinide kutlarım..

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 258/503 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •