Sayfa 7/21 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 162 madde; 49 - 56 arası.

Konu: PSGYO Pasifik GYO

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by Mahir Yazıyı Oku
    Basit bir örnek 50.000,00 TL sermayeli iki ortaklı bir anonim şirkete yatırım yapmak isteyen hasan diye bir yatırımcı var. hasan şirketin %20 karşılığında 500.000,00 TL ödemeye razı. Bu yatırımda girişimin ortakları şirkete para koymayacaksa ihraç
    primli sermaye artırımı yapılması gerekmektedir. Bu durumda şirket sadece yatırımcının katılacağı 12.500,00 TL tutarlı bir sermaye artırımı yaptığı durumda toplam sermaye miktarı 62.500,00 TL olacaktır. Kurucu ortakların hisse oranları %40 a düşecek, fakat ikisinin de sahip olduğu nominal hisse bedeli 25.000,00 TL olarak kalacaktır. 500.000,00 TL yatırımdan kalan 487.500,00 TL ise şirkete ihraç primi olarak ödenecek ve bu para şirket bilançosunda sermaye yedeği olarak gözükecektir. Böylece bu bedel şirketin yeni yatırımlarında kullanılabilecektir.
    Açıklamanız için teşekkürler...
    2.Gündür hisseye TABAN Yaparak-Yaptırılarak ,Ceplerinden para çıkmadan yatırımda kullanacakları (!) meblağı elde ettikleri belli oldu!!.
    Bedelsizin palavrası ile,Örtülü olarak Bedelli yaptılar..!!
    Bugün.2.Haziran 2022.. i 1.Lot Psgyo:11.80 TL..

2. Bir telegram grubunda gördüm bakayım dedim.

Şu anda tabanda, fiyat 10.51

F/K : 69.63
    PD/DD : 2.19

Böyle gyo halka arzı mı olur? İyice suyunu çıkardı bunlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Kağıt,Rampa aşağı yuvarlanmaya devam ediyor..3.Tabanda ve Fiyat 10.55.TL
    Bakalım nerede duracak..

4. arz seferberliği başarı oldu diye öğünsünler.ikinci Aydem faciası
     Alıntı Originally Posted by Compera Yazıyı Oku
    Bir telegram grubunda gördüm bakayım dedim.

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Borsa hakkında öğrendiklerimiz,tecrube ettiklerimiz sil baştan başlaya döndü.1 2 yıl öncesine kadar borsaya arz olan hisseler sessiz şekilde borsaya köte olur,yatırımcı önce uzun bir süre veya en az 1 2 yıllık bilanço dönemlerini izler ondan sonra alıp almaya karar verirdi.hatta çoğu zaman borsaya girmek isteyen birçok şirket talep gelmediğinden dolayı borsaya girmez veya giremezdi.şimd tam tersi,bugün ayakkabi boyacı sandığını borsaya açıyorum de,yüzlerce kereste,sunta fabrikası kuracak kadar talep geliyor.Yine 1 2 yıl öncesine kadar,bedelli sermaye artırımlarında hisse fiyatları bir süre ya düşer,yada yataya bağlar toparlanması uzun zaman sürer yatırımcıyı üzerdi.Bedelsiz sermaye artıran hisseler uçak,bazen üç dort kat bile giderdi.Şimdi tam tersi. Bunlara benzer bir çok şeyler değişti,yatırımcının el kitabını güncelleme zamanı geldimi artık,siz nedersiniz.

6. Hisse arz fiyatından %50 aşağısına düşüyorsa meraklar ediliyor doğrusu.Merak 1 hisse ederini çok üzerinde mi arz edildi.Merak 2 hisseyi arz fiyatının çok çok altına satanlar kaç tl den almıştı ve arz olan hisse fiytları küçük yatırımcıya farklı büyük yatırımcıya farklımı.Merak 3 kardeş hissenin fiyatları arz fiyatının çok çok üzerine çekilmesi aslında bu hisseyi satmak istemelerimiydi.ve herşeyi deneyip bu hisseye yatırımcı çekememeyişinden dolayımı bedelsiz sermaye dendi..

7.  Alıntı Originally Posted by Compera Yazıyı Oku
    Bir telegram grubunda gördüm bakayım dedim.

Sosyal medyada çok paylaşım görünce fiyat tespit taporuna bir bakayım dedim. Değerlemede benzer şirketlerin pd/dd ve fk oranlarını değerlemeye dahil etmemişler projeksiyonlar ise o dönemki fiyatlar için fazla iyimser göründü bana.

Her ne kadar pd dd güncel de 2 olsa da 31.03 ten bu yana gayrimenkul fiyatlarındaki artış ve projelerdeki potansiyel ilerlemeyi baz alırsak güncel olarak potansiyel defter değerine gelmiştir kanaatimce.

Bugünkü kapanıştan bir miktar aldım. İzleyelim görelim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Kufrun çağran kayanın tepesinde çikmış topiğin birinde,Adam iyiki almamışım diyor beş dakika sonra küfretmeye başlıyor.Yahu beş dakika önce senin bu hisseden yoktu,hatta iyiki almadım diyordun,ne ara aldın,sirf boşyere küfür edeyim diyemi aşdın.gülermisin ağlarmısın.

Sayfa 7/21 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •