Sayfa 18/21 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
Arama sonucu : 164 madde; 137 - 144 arası.

Konu: PSGYO Pasifik GYO

1. Psgyo nın yatırımcı ilişkilerini aradım.ne oluyor bizim hissemiz neden yükselmiyor,şirkette bir olumsuzlukmu var dedim.Oda,hayır herhangi bir olumsuzluk yok.Hisseye alıcı gelmiyor ki fiyat yükselsin dedi.Bende peki 100 bazen 200 300 milyon hatta 400 milyonların üzerine işlem günleri oluyor bunun içinde alım yokmu dedim.alan satıyor işlem haçmi görünsede uzun vadeci kalmıyor gibi laflar etti.

2. Tabiki paranın olduğu yerde hertürlü ib k olabilir.Şİimdi birileri neden diğer hisselerinde değilde bunda.Hah işte,neden psgyo de,orçayda değil,veya yeni arz olmuş hissede değil.şimdi şoyle anlatayım.birincisi orçayın toplam piyasa değeri psgyo nun halka açıklık değerinin yarısı bile etmez,dolaysıyla büyük pasta bunda.ikincisi,diğer yeni hissesine gelince onda yatırımcı yok,yani müşteri az ondan şimdilik vurgun yapılamaz.ha şimdi bu olanlar patronun işimi,patronun işi veya bilemem,tek bildiğim ve inandığım bu kayıktan kimin ilişkisi varsa,küreği çeken,veya kayığın sahibi,veya kayığı yapan,herkim kimse bu işten sorumludur okadar...

3. Hisse yükseliyor ben alınca düşüyor satınca yükseliyor
    Dün sattığım 2 hisse tavan oldu

4. Biraz önce merkez ankara projesinden geçen yıl 900 bin tl ye,hemde taksitli,daire aldığını söyleyen bir adama rasladım.2024 ilk aylarında daireyi teslim alacağını ve bugünki kira değeri 30 bin tl dairenin fiyatı 6 milyon tl gbi rakamlar telafuz etti.daha önce yazdığım gibi,bu hisse borsaya açılırken aynı projede iyi daireler 1 milyondu,Param daireye yetmediğinden dairenin çeyreği kadar parayla hisse aldım.Velakin şimdi eş değer daireler belki 7 veya 8 milyondur.Bu durumda benim param daire olsaydı 2 milyon gibi bişey olcaktı.Amma velakin bugün tüm bolunmuş çoğalmış haliyle hisselerim500 bin tl civarı ediyor.Sözün kısası ben bu işten zarar ettim galiba.Yapacak bişey yok artık,amma,bana ögün daire alamazsan,parankadar hissesinden aldiyen emmi kulakların çinliyor dimi....

5. Çok güvendiğimiz hissemiz psgyo ,Patronun borsa acemiğindenmidir nedir,küçük yatırımcıyı cantada keklik gören ,tabiri caizse büyükbaşlar,tahtayı kumarhaneye çevirdiler.Potronların ellerinden bişey gelmediğini bu buyukbaşlara çanak tutmadığınıda biliyorum.Ama velakin ne yazıkki bu hissedede,yine o buyuk başların insafiyetine ki,şimdiye kadar insaflısına pek raslamadım teslim edilmiş bulunmaktayız.

6. yahu,bu yaşa kadar bu kadar hiç birşeye üzülmedimde,250 adet boşfreni 1000 tl den verdirip bunu tercih etmeme sebep olan amcamdan boş yere bozulan ilişkilerime üzülüyorum...

7. https://youtu.be/-wNLpv79guM Ha unutmadan amcamı haklı çikartmak için,belki 3 belki 5 belki 10 yıl bekleyeceğim.Bu hisseyi alirken 15 yıl elimde tuttuğum hisseleri satmıştım.acelemiz yok arsa aldık dedik gelecek yıl da düşüncelerimi yazarım gelecek yıl görüşmek üzere hoşcakal....
    Son düzenleme : Mahir; 05-10-2023 saat: 12:29.

8. gelecek yıla kadar yazmayacak gelecek yıl hisse hakkında haber ve gelişmeleri değerlendiririz dedim.fakat hissede okadar antik kuntik şeyler olduki dayanamadım.Patron yüzde yüz bedelsiz sermaye artırıyoruz dedi,spk izin vermedi.Yüzde elli sermaye artırdı.üç kuruş temetru vereceğiz dedi,sanki üç tl temetrü vercekmiş gibi onuda vermedi uzattıkca uzattı.Şimdi çıkmış bizim hissemiz ondokuz tl olmalı diyor.Allah allah,yahu allahınızı severseniz biz sizi ciddiye alıyoruz ama sizde küçük yatırımcıyı biraz ciddiye alında,oyle sonradan uzayan veya sarıp sarmalanan birileri tarafından reddedilen maniplasyon kokan gelişmelere hiç olmazsa siz patronlar sebep olmayın.

Sayfa 18/21 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •