Sayfa 13/138 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1103 madde; 97 - 104 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirket Faaliyetlerine İlişkin Önemli Gelişmeler

04.02.2022 tarihinde Şirketimizin Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi 7. Cadde N 43 Gebze/Kocaeli adresinde bulunan fabrika binamıza çatı üzeri Güneş Enerjisi Santrali yatırımı yapılması için Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. ile anlaşma yapmıştır.

24.02.2022 tarihinde Şirketimiz çeşitli bankalarda bulunan mevduatları için kur korumalı TL mevduat programına katılma kararı almıştır.

17.03.2022 tarihinde Şirketimizin halka arz izahnamesinde belirtildiği üzere, Kimpur, Avrupadaki yapılanma hedefi kapsamında Letonyada kimya sanayi sektöründe faaliyet gösteren, 25 bin ton kapasiteli Adamantan SA firması ile iş birliğine giderek; mevcut bina ve sabit kıymet yatırımlarının devredildiği, Letonyada kurulan SIA Kimpur Europe isimli yeni şirkette ortaklık gerçekleştirmiştir.75% Kimpur ve 25% Adamantan ortaklığı ile oluşan şirketin tescil işlemleri tamamlanmış olup, SIA Kimpur Europe unvanlı şirket faaliyetlerine Kimpur iştiraki olarak başlayacaktır.

28.03.2022 tarihinde Şirketimizin taslak halka arz izahnamesinde, Düzcede bir tesis kurmak üzere, Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsisi için anlaşma gerçekleştirildiği, 17,015 m2 üzerinde ilk aşamasında 50 bin ton poliüretan üretimi amaçlı üretim tesisinin bina projelendirmesinin devam etmekte olduğu, inşaat çalışmalarına başlanmasının hedeflendiği ayrıca poliüretan üretimi yanında 5 bin ton kapasiteli bir PET geri dönüşüm tesisi ve 10 bin ton eva granül hammadde üretim kapasitesini devreye almayı planladığı bilgisi paylaşılmıştır. Düzcede kurulacak olan söz konusu üretim tesisinin bina
    ve altyapı projelendirmesi tamamlanmış olup, Bina inşaatı konusunda Pekintas A.Ş. ile anlaşılmıştır.

Ayrıca Şirketimizin temel değerleri içinde olan sürdürülebilirlik politikalarımız kapsamında yenilenebilir ve temiz enerji kaynağı olan güneş enerjisinden üretimde yararlanmak, çevre dostu çözümler üretmek, bunun yanında ülke ekonomimizin enerjide dışa bağımlılığının azaltması yönündeki politikalarına katkıda bulunmak ve şirketimizin üretimde enerji maliyetlerinin azaltılması yoluyla ihracat ve iç pazarlarda rekabetçi yapısını güçlendirmesi amacıyla, Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yeni fabrika binamıza çatı üzeri Güneş Enerjisi Santrali yatırımı yapılmasına karar verilmiştir.

Şirketimiz bu yatırımla üreteceği elektrik giderlerinden tasarruf sağlayacak olup, planlanan üretim kapasitesi doğrultusunda, toplam elektrik tüketiminin yaklaşık %55 ni karşılaması ve aynı zamanda yaklaşık 679 ton/yıl CO2 azaltımı sağlanması hedeflenmektedir.

Ges yatırımı için ise Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. ile anlaşılmıştır. Söz konusu yatırımın inşaat ve güneş paneli dahil maliyetinin yaklaşık 7.5 milyon USD olması planlanmaktadır

06.06.2022-06.06.2022 tarihinde Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak 29,06-29,16 TL fiyat aralığından 114.238
    TL nominal tutarlı alış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    sermayesindeki paylarım 06.06.2022 tarihi itibariyle %36,56 sınırına ulaşmıştır.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Dün cumhurbaşkanı, evlerin ısı yalıtımı için 50 bin TL ye 0.99 faizle kredi verileceğini açıkladı.
    Kmpur'a etkisi olur mu?

4.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Dün cumhurbaşkanı, evlerin ısı yalıtımı için 50 bin TL ye 0.99 faizle kredi verileceğini açıkladı.
    Kmpur'a etkisi olur mu?
    elbettekı olabılr..dolaşımdakı pay 25.944.389 olmuş..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. acele etmeyın herkese yetecek kadar kumpır var.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

6. Dün 31.50 yi gördü bugünkü kapaniş 28,78 oldu. Halka arz fiyati 29,00 TL.

Şirketin düzcede yeni fabrika yapiyor yurt dışında ortaklığı var. Temettü veriyor patron hissesine sahip çikiyor gibi bir süre beklemeyi düşünüyorum iyi yolda olursa güvenirsem uzun süre bekleyebilirim.

7. https://www.dunya.com/amp/kose-yazis...girecek/655550

8. 08.06.2022-08.06.2022 tarihinde Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak 29,20-30,19 TL fiyat aralığından 111.499
    TL nominal tutarlı alış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    sermayesindeki paylarım 08.06.2022 tarihi itibariyle %36,65 sınırına ulaşmıştır.

Sayfa 13/138 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •