Special Days Image
Sayfa 20/138 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1101 madde; 153 - 160 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Hadi bitirelim şu işi;

Yıllık 113.000 ton kapasitesi var. Bunu 120.000 tona çıkarmak istiyorlar

2022-2024 arasında 50.000 ton Poliüretan kapasiteli tesis kurmak istiyorlar

Letonyada 25.000 üretim kapasiteli (75%si Kmpura ait olacak ) olan tesis. Diğer firma ile ön anlaşma yapıldı

Polieter poliol için 5.000 ton kapasiteli PET geri döşüm tesisi kurmak istiyorlar ( bunun için yatırım teşvik belgesi alındı)

10.000 ton eva granül hammadde üretim devreye almak istiyolar (ayakkabıda PU hammadde için)
    Satışların çoğu Ayakkabı,terlik hammaddesi (Tr ayakkabı terlik üretim merkezi ihracatçı konumda)

Rigid (beyaz eşya, Ev yalıtım . SANDİVİÇ PANEL (Tr'de üretim yapanlarının 70% sinin ana tedarikçisi) , boru yalıtım, güneş paneli

Felxible (satışların yaklaşık 5%si) Otomobilde onaylı tedarikçi olursa bu oran artar
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Satışların çoğu Ayakkabı,terlik hammaddesi (Tr ayakkabı terlik üretim merkezi ihracatçı konumda)

Rigid (beyaz eşya, Ev yalıtım . SANDİVİÇ PANEL (Tr'de üretim yapanlarının 70% sinin ana tedarikçisi) , boru yalıtım, güneş paneli

Felxible (satışların yaklaşık 5%si) Otomobilde onaylı tedarikçi olursa bu oran artar
    Kullandığı hammaddesini 60%sı uzak doğudan geliyor. Navlun fiyatları düşüyor bu maliyetlerini düşürecektir.

Hammadde petrole bağlı. Petrol fiyatlarındaki düşüş maliyeti düşürecektir.

Ticari alacak süresi 2018 de 228 gün iken 2021/6 da 141 güne düşmüş
    Stok devir gün sayısı 2018 de 62 ike 2021/6 da 44 e düşmüş

Helal olsun dayıoğlu
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Kullandığı hammaddesini 60%sı uzak doğudan geliyor. Navlun fiyatları düşüyor bu maliyetlerini düşürecektir.

Hammadde petrole bağlı. Petrol fiyatlarındaki düşüş maliyeti düşürecektir.

Ticari alacak süresi 2018 de 228 gün iken 2021/6 da 141 güne düşmüş
    Stok devir gün sayısı 2018 de 62 ike 2021/6 da 44 e düşmüş

Helal olsun dayıoğlu
    Polimerik Polyester Poliol üretimi var (Tr'de üretilmiyor) Ayakkabı sektöründe performans artırıcı olarak biliniyor

Ayakkabı, terlik sektöründe 1. komponent polyester poliol kullanılıyor

Kapasite artırımı için reaktör siparişleri veriilmiş

Güçlü bir arge ekibi var hatta arge merkezi var ( doktorlar fln )

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Polimerik Polyester Poliol üretimi var (Tr'de üretilmiyor) Ayakkabı sektöründe performans artırıcı olarak biliniyor

Ayakkabı, terlik sektöründe 1. komponent polyester poliol kullanılıyor

Kapasite artırımı için reaktör siparişleri veriilmiş

Güçlü bir arge ekibi var hatta arge merkezi var ( doktorlar fln )
    PU henüz gelişmekte olan bir işkolu o yüzden ihracat potansiyeli yüksek

5.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    PU henüz gelişmekte olan bir işkolu o yüzden ihracat potansiyeli yüksek
    En sevdiğim bölüme geldik . İş bölümü

Müşterilerine önem veriyor. Teknik destek ekibi güçlü

Satış sonrası teknik destek arge ekibince veriliyor. Müşteriler deneme ve tenik konu dışında eğitim ve yardım amaçlı da teknik ekip tarafından ziyaret ediliyor

Teknik ekip satış sonra en geç 2 gün içindedestek ihtiyacında müşterisin yanında

Satışta herhangi bir müşterinin payının 5% yi geçmemesi amaçlanıyor. Bu sayede tek bir müşteriye bağlı değiller. Ve olası bir müşteri zaafiyetinde bu sayede çok etkilenmiyorlar

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    En sevdiğim bölüme geldik . İş bölümü

Müşterilerine önem veriyor. Teknik destek ekibi güçlü

Satış sonrası teknik destek arge ekibince veriliyor. Müşteriler deneme ve tenik konu dışında eğitim ve yardım amaçlı da teknik ekip tarafından ziyaret ediliyor

Teknik ekip satış sonra en geç 2 gün içindedestek ihtiyacında müşterisin yanında

Satışta herhangi bir müşterinin payının 5% yi geçmemesi amaçlanıyor. Bu sayede tek bir müşteriye bağlı değiller. Ve olası bir müşteri zaafiyetinde bu sayede çok etkilenmiyorlar
    Yurtdışında en etkin oldukları ülkede bile satışlar o ülkenin tüketiminin 5%sini geçmiyor.

bu yüzden ihracat potansiyeli yüksek

7.  Alıntı Originally Posted by doruca Yazıyı Oku
    ... Malta üzerinden satış vs. 5,7 milyon Euro kâr yazmış orda ki aracı. Kimpur yaklaşık 19 milyon Euroya denk gelen 6 aylık bir kâr açıklamış. Malta daki kâr konselide mi, 19 'un içinde mi tam anlaşılmıyor belirteyim.
    5.700 euro imiş, ilgili milyon hane basım hatası imiş. Düzeltme yapmışlar. Ben de düzeltmek istedim

8. Şirketimiz ile İngiltere'deki partnerimiz arasında 16.08.2022 tarihi itibarıyla iş birliği sözleşmesi imzalanmıştır. Müşteriye özel geliştirilen elastomer projesi ile 1,5 yıl için yaklaşık 2,5 mio Euro ciro hedeflenmektedir.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 20/138 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •