Sayfa 36/139 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 1107 madde; 281 - 288 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    1 aylık brüt takas uygulaması gelmiş. tavanı bozma bu yüzden.
    Güzel olmuş, hiç olmazsa günlükçülerden kurtulmuş olur.

2.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Yıllık bilanço açıklanana kadar satmak yok, üstüne ekleme yapalım diyorum fırsat vermiyor.
    belkide bu brüt takas uygulaması lot arttırma için imkan verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Gene Tavana gidiyoruz, bu hisse spek mi ? yoksa bu tavanlari destekleyecek yatirim, kapasite, satisi varmidir ?

4. bilmiyk.. yalnız aga manipillatör döviymiş, öyle diyiler topikte..

eline sağlık aga, yine dövdin onları..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    EksiSozlukten alinti
    https://eksisozluk.com/kmpur--7294874?a=nice

1 patronunun tavandan 126 bin lot sattığı, büyük umutlarla, sağlam şirket diyerek girdiğimiz fakat bu hamlesiyle hayal kırıklığına uğratan poliüretan şirketi

edit: patronu adam gibi adam çıktı. tahtasına giren speklere tepeden malı verdi. tahta benim spek giremez dedi piyasaya. sattığı malı alttan geri aldı. ettiği kârı da şirketinin kasasına koydu. helal olsun. şirketin önü açık. patron dürüst.

2 portföyümde bu şirkete de yer vermeye karar verdim, ağırlık şu an için %5 civarında. zaman içerisinde bu ağırlığı arttırmak istiyorum, belki de yukarı yönlü fiyatlama ile kendisi ağırlığını arttıracak, göreceğiz.

edit: vay arkadaş pazarlayan da olduk, acayip. aldım yazdım sadece. geleceğe yönelik en ufak bir tahminde bile bulunmadım, beklenti yaratmadım.

aha bu da aldığıma dair kanıt;

3 yönetim şeffaf ve etik ilkeleri benimsemiş. ekonomik konjonktürdeki volatiliteden etkilenmemek için herhangi bir sektöre aşırı yoğunlaşmıyorlar. birçok sektör için üretim yaparak o dönemdeki spesifik bir sektörün kötü gidişatının yarattığı olumsuzluğu bilançoda minimuma indiriyorlar. bence tek problem üretim yapmak için ithal girdiye ihtiyaç duymaları. ytd.
    4 halil buhur'un buhur25 listesine giriş yapmış hisse. geleceği parlak gibi.

5 ağustos ortası yaptığım alımın üzerine ağustos sonunda da ufak bir miktar 43 liradan ekleme yaptım bu şirkete.

temel analiz olarak bakarsak şirket bu yılın ilk 6 ayında 355 milyon tl para kazanmış, son 4 çeyrekte açıklanan kar ise 582 milyar. son 4 çeyrek karı önemli çünkü mevcut f/k çarpanı bu şekilde hesaplanıyor. mevcut pd / 4 çeyreklik kar = f/k.

piyasa değeri 5 milyar tl civarı, halka açık olan kısmın piyasa değeri ise 1 milyar tl bölgesinde. halka açık kısmın piyasa değerine önem veriyorum çünkü düşük miktarların yukarı götürülme şansı daha yüksek oluyor.

şirket yılın ilk 6 ayındaki performansını tekrar ederse 2022 yıllık kar 700 milyon tl olabilir. bunun daha yüksek gelme ihtimali olduğu kadar düşük gelme ihtimali de var. içinde bulunduğu sektörün fk ortalaması 10 civarında. yani piyasa değeri 7 milyar olsa abartı diyemeyiz. bu da mevcut piyasa değerine göre %40 civarı bir potansiyele işaret eder. yaklaşık 59 tl gibi bir fiyat çıkar.

%40 potansiyele yeni yatırımlar, kapasite artışları dahil değil. yani yazdığım potansiyel bana göre en garanti senaryo, önümüzdeki 3-6 aylık vade için. daha uzun vade için hikayeye daha geniş bakmak gerekir.

işin teknik tarafına bakarsak 5 eylülde 46.32 tl görüldü fiyat olarak, tarihi zirvesini yapmış oldu. o tarihten sonra 9 işlem gününde fiyatlamada düşüş trendi var, işlem hacmi de aynı şekilde düşüyor. tarihi zirveden %14'lük bir geri çekilme oldu, dün itibariyle kapanış zirvenin %9.2 aşağısında. düzeltmesi bitti mi, daha da düşer mi gibi soruların cevaplarını aramıyorum prensip olarak, cevapsız sorular = zaman kaybı.

hisse 40 liranın altında kapanmaya pek niyetli gibi gözükmese de sonuçta burası borsa, tek bir haberle olmaz denilen ne varsa olabilir. son olarak grafiğe güzel oturan bir fibonacci çalışması paylaşayım, burada da sıralı hedefleri görebilirsiniz;

6.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    yarın önemli.. tabi bence..

aga manipillotorr dövmek isteyebilu..

seni gidi aga seni..

7. Haramiler kendileri bir çesmenin başını tutunca onlara herşey serbest.Vakıf da ne tokatladılar milleti.. Bir sağdan bir soldan.
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    son banka hisseleri rallisinde birçok banka günlerce tavan tavan gittiğinde ne açığa satış yasağı ne kredili işlem yasağı ne brüt takas tedbiri gelmemişti. Ancak bu tedbirler sanayi şirketlerinde hemen geliyor. Gerçekten nedenini merak ediyorum. Bilmediğim birşeyler mi var? Bu farkı anlatabilecek varsa çok memnun olurum.
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Gene Tavana gidiyoruz, bu hisse spek mi ? yoksa bu tavanlari destekleyecek yatirim, kapasite, satisi varmidir ?
    Patronun, hissesine sahip çıktığı bir hisse, en azından şimdilik. İkinci bir Sasa olabilir dedikleri, şirketin yatırımlarını artırmaya devam etmesi. YTD.

Sayfa 36/139 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •