Sayfa 61/139 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon
Arama sonucu : 1107 madde; 481 - 488 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    ft-2 midir nedir bariz malsız kalmış. Malsız kalmış adam kendini belli eder.
    Muhtemelen öyle yada bişeyden anladığı yok twitterda ordan burdan duydukları gördükleriyle yuvarlanıp gidiyo.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 36bin hisse ile KMPUR ortağıyım (söyleyeceklerimi bir kenara çekmeyin diye söylüyorum).
    20FK lık şirket durumunda ve yatırımları var. Bu durumda 20fk aslında normal fiyatta. Yani şirket aslında ederinde (anlık olarak).
    4. çeyrek hedeflerini çok aradım araştırdım ama kimsenin tahmini bile yok. Fiyat yükseldiğinde birbirimizi gazlamayalım.
    PEKİ madem şirket ederinde olduğumu düşünüyorum, neden bu şirketi aldım??

1)Yatırım yapan şirket olduğu için: Bir şirket yatırım yapmaya başladığında büyük ihtimallde ileride daha fazla yatırım yapacak.
    2)Alanında niş olduğu için : Her ne kadar marjları düşük olsa da kimse Kimpur'a bu sektörde rakip OLAMAZ.
    3)Korona zamanında bile tüm şirketler zarar yazarken, KMPUR karını arttırmayı başarmış şirket.
    4)Satışların maaliyeti yüksek: Her ne kadar maaliyet kötü görünse de rüzgar pozitif estiği zaman inanılmaz kar yazabilir. Örneği: 100m hasılatın 90m i maaliyetse 10m kar ederiz. Sektör geliştiğinde 120m satış yapıp 95m maaliyette karımız 10m yerine 25m olur. (SADECE 20M SATIŞ İLE KARIMIZI 10M den 25M e yükselttik. ) Aynı durum kredi ödemeleri ile de olur.

KISACA NEDEN BU ŞİRKETİ ALDIM: Borsa yatırımında anlık her şey zaten fiyata dahildir. Yeni olası haberler geldiği an fiyata dahil edilir. Örneğin KMPUR bugün bir KAP atsa ve "Letonya'da extra kapasite arttırımı" diye haber gelse, anında fiyatlanır. Bu yüzden ben piyasanın beklenmeyen haberini satın almaya çalışırım.

Kısacası: KMPUR şirketi şuan fiyat olarak ederinde. BİR KAP HABERİ GELMEDEN yükselir veya düşerse biraz spekülayona girebilir. Borsa fiyatının KAP veya bilanço ile ilerlerlemesi en sağlıklısıdır.
    tebrikler dostum 5 milyon TL buyuk para , iyi cesaret

tabiki guzel bir firma KMPUR, bende o yuzden ortak oldum

50 kere yazdim , bi kere daha yazayim,

iyi bir firma niye borsaya acilir? kredi bulamiyordur, ama guzel firsatlar var ve yatirim yapmasi gerekiyor dolayisile borsaya acilma en guzel para toplama yolu, ama cogu dandik firma borcunu kapatmak ve yatirimcilari carpmak icin aciliyor ama KMPUR oyle degil (boyle umuyoruz)

dolayisi ile FK ve PD lerinin ilk yillarda ve zamanlarda yuksek olmasini Gayet normal karsiliyorum,
    eger kisa vadeli gelmediyseniz Eylul 2023 te FK ve PD-DD bi daha bakmanizi ve bunu hatirlamanizi dilerim
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Fakirborsaci Yazıyı Oku
    Muhtemelen öyle yada bişeyden anladığı yok twitterda ordan burdan duydukları gördükleriyle yuvarlanıp gidiyo.
    bazi fenomenleri hic dinelemeyin, bakin inceleyin siz karar verin

GESAN da Keko var
    KEONTR da Horosanli var adamalr sirketin icini disini anlatiyor, okuyun ,

yoksa disardan bakinda "aa kac tavan gitmis , bu akdar etmez" vs diye dusunebilirsiniz

KMPURDa Nurullah bey galiba hissenin Temsilcisi olacak :D

Tavandayiz

CAliskan bey paylasimda cekinmeyin, takipteyiz
    In God We Trust

4. Teşekkürler Richard Bey destekleriniz için.

Bildiklerimi yazmaya devam ederim.

Saygılar

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

GESAN da Keko var

yoksa disardan bakinda "aa kac tavan gitmis , bu akdar etmez" vs diye dusunebilirsiniz

Tavandayiz

tebrikler dostum 5 milyon TL buyuk para , iyi cesaret

tabiki guzel bir firma KMPUR, bende o yuzden ortak oldum

50 kere yazdim , bi kere daha yazayim,

iyi bir firma niye borsaya acilir? kredi bulamiyordur, ama guzel firsatlar var ve yatirim yapmasi gerekiyor dolayisile borsaya acilma en guzel para toplama yolu, ama cogu dandik firma borcunu kapatmak ve yatirimcilari carpmak icin aciliyor ama KMPUR oyle degil (boyle umuyoruz)

dolayisi ile FK ve PD lerinin ilk yillarda ve zamanlarda yuksek olmasini Gayet normal karsiliyorum,
    eger kisa vadeli gelmediyseniz Eylul 2023 te FK ve PD-DD bi daha bakmanizi ve bunu hatirlamanizi dilerim
    Diğer yazdıklarınıza katılmakla birlikte; zannımca 5 milyon tl artık para değil.
    Kendini ekonomist sanan beceriksiz yöneticilerimiz sağ olsun türk lirasının içinden geçtiler.

Bu durumu o kadar kanıksadık ki dolar 3 ay artmayınca başarı sayıyoruz.

Uganda para birimi Türk Lirası karşısında son 5 yılda 5 kat değer kazanmış.
    İnanılır gibi değil. Dal döşek gezen, kimi yerlerinde hala yamyamlık yapan adamların parası bizi 5 e katlamış. Bunu duyduğumda utancımdan kızarmıştım. Keşke ben değil de utanması gerekenler utansa.

Sözün özü; 5 milyon tl hepi topu 265 bin dolar ediyor. Belki bir çoğumuz için büyük para. Ama adam gibi yönetilen çoğu ülkede insanların kısa sürede biriktirebilecekleri bir mebla.

Bu beladan tez zamanda kurtuluruz inşallah.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

GESAN da Keko var

Tavandayiz

Aslında bu fk yüksek değil onu anlatmaya çalışıyodum yaşar erdinç hoca diyordu bazı şirketleri 20 fk altında görünce bedava direk alacaksın diye bu şirketde öyle bence. Ayrıca dediğim gibi yürüyen şirketin fk yüksek olur fk düşükse zaten gitmiyodur o şirketde de bişey vardır adamlar hala 100 fklı şirketi alıyo hala da gidiyo cesaret onlarda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Diğer yazdıklarınıza katılmakla birlikte; zannımca 5 milyon tl artık para değil.
    Kendini ekonomist sanan beceriksiz yöneticilerimiz sağ olsun türk lirasının içinden geçtiler.

Bu durumu o kadar kanıksadık ki dolar 3 ay artmayınca başarı sayıyoruz.

Uganda para birimi Türk Lirası karşısında son 5 yılda 5 kat değer kazanmış.
    İnanılır gibi değil. Dal döşek gezen, kimi yerlerinde hala yamyamlık yapan adamların parası bizi 5 e katlamış. Bunu duyduğumda utancımdan kızarmıştım. Keşke ben değil de utanması gerekenler utansa.

Sözün özü; 5 milyon tl hepi topu 265 bin dolar ediyor. Belki bir çoğumuz için büyük para. Ama adam gibi yönetilen çoğu ülkede insanların kısa sürede biriktirebilecekleri bir mebla.

Bu beladan tez zamanda kurtuluruz inşallah.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    tamam dostum kizmayin ben tek hissede bu kadar yatirilmasina sasirdim
    cok sukur bende 3 milyon var ama baya bodum 20 hisseye

evin satilmasini bekliyorum, onuda yatiracam

yazdiklariniza maaelsef katiliyorum, yazik ettiler, yillarin birikimleri gitti , bu enflasyon daha 10 yilda , (oda her seyi dogru yapsalar) gider
    In God We Trust

8. KONTR'den sonra Gesan ve YEOTEK'de hisse satışıdan sonra payların şirketsiz faizsiz borç verme akımına katıldı. Bi KMPUR kaldı.
    Desteklemiyorum arkadaşlar, desteklemiyorum. PAYLARIN SATILIP ŞİRKETE FAİZSİZ BORÇ VERİLMESİNİ DEEESSTEKLEMİİYORRUMMM.

Piyasa çok seviyor

Umarım YUDA LEON Bey de bu akıma katılmaz.

Sayfa 61/139 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •