Sayfa 70/138 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon
Arama sonucu : 1100 madde; 553 - 560 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. benim maliyet 79 tl , 39 dan beri topluyorum. keşke daha yavaş artsaydı da daha fazla biriktirebilseydim. düştükçe alıyorum ve yönetimin dürüst insanlar olduğunu düşünüyorum . bir şirket için en önemlisi de bu bence.

2. Bu tahvil satışı ile toplanan fonun nereye kullanıcağı hakkında bilgisi olan var mı? Halka açılma ile toplanan fon ile kredi borcu ve düzce fabrikası yapıldı. Bu fon ile ne yapılacak?

görüldüğü üzere ticari faliyetlerden net nakit üretimi ekside...

dönem içinde (9 ayda) 3 milyar 175 milyon borç para almış ve 323 milyonda halka arzdan gelmiş...

bunun 2. 5 milyarını borcu çevirmede, 150 milyonunu temettü ödemede 250 milyonunu kredi faizinde 160 milyonu yatırımda , 630 milyonunu KKM de harcamış,

bu para yetmemiş, stok-hammaddeyi de hazır değerden kullanmış, (sene başındaki para 180 milyon eksilmiş)...

--kısaca net karın bileşeni kalitesiz...

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

dönem içinde (9 ayda) 3 milyar 175 milyon borç para almış ve 323 milyonda halka arzdan gelmiş...

bunun 2. 5 milyarını borcu çevirmede, 150 milyonunu temettü ödemede 250 milyonunu kredi faizinde 160 milyonu yatırımda , 630 milyonunu KKM de harcamış,

bu para yetmemiş, stok-hammaddeyi de hazır değerden kullanmış, (sene başındaki para 180 milyon eksilmiş)...

Ama hisse fiyatı maşallah tam gaz ileri. İnşallah önümüzdeki bilançolarda yukarıdaki gırmızılar düzelir, düzelmezse eyvah eyvah.

6. Teşekkür ederim.
    KMPUR'un ticari alacaklar 600 milyona ulaşmış. Gelir tablosundaki karın çoğu resmi olarak alınamamış. Nakit akım tablosundaki faaliyet nakit akışının bu yüzden negatif olduğunu düşünüyorum. Grafiğe bakıldığında daha da artacak gibi duruyor.

Tahvil konusunda da pek açıklayıcı bilgi bulamadım. Bu fon ile ne yapılacağını tam anlamak mümkün değil. İlerleyen zamanlarda umarım haber gelir.

Ortak olduğumuz şirketin iyi-kötü yanlarını yazmak çok önemli. Çok teşekkür ederim bilgiler için ft-2 bey

https://www.hizliresim.com/s5yi96v

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

7. Bir insan bu foruma gelip neden şirketin olumsuz yanlarını gösterme gayretinde bulunur buna cevap verecek bir arkadaş var mı

Elinde hisse bulunan insanlara yardım etmek amaçlı mı bak bu şirket ederinin üstünde aman dikkat edin bakın şöyle kötü böyle kötü valla hiç kafam basmıyor

Öteki yandan bizimle beraber hareket eden kontrolmatik gesan yeotek patronları hepsi hisse sattı eee bizim patron …

Madem değerinden fazla fiyatlar seyrediyor (piyasa değer 15 milyar tl dolar bazında 1 milyar $ bile etmiyor ) bunu sen görüyorsun patron görmüyor ve hisse satmıyor

Neyse daha öncede dediğim gibi patrona güveniyorum halka arz olduğu 1. Yılda daha bu kadar yüksek kar açıklayan çok az şirket var hikayesi bol olacak bir şirket uzun vade tutmaya devam

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.
    KMPUR'un ticari alacaklar 600 milyona ulaşmış. Gelir tablosundaki karın çoğu resmi olarak alınamamış. Nakit akım tablosundaki faaliyet nakit akışının bu yüzden negatif olduğunu düşünüyorum. Grafiğe bakıldığında daha da artacak gibi duruyor.

Tahvil konusunda da pek açıklayıcı bilgi bulamadım. Bu fon ile ne yapılacağını tam anlamak mümkün değil. İlerleyen zamanlarda umarım haber gelir.

Ortak olduğumuz şirketin iyi-kötü yanlarını yazmak çok önemli. Çok teşekkür ederim bilgiler için ft-2 bey

https://www.hizliresim.com/s5yi96v
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1082361
    --yukarıda nerede kullanılacağını açık seçik yazmışlar...başvuru forumunun 9. sayfası

Sayfa 70/138 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •