Sayfa 136/138 İlkİlk ... 3686126134135136137138 SonSon
Arama sonucu : 1103 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Malı 95 den çaktım şimdi de bu tür zorlama haberlerle tekrar bi r yükseliş trendi başlatmak istiyorum demişler sağolsunlar. Yazık şu hale.

Şirketimizin, Gebze Plastikçiler
    Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisi için süresi dolan kapasite
    raporu yenilenmiştir. Yapılan verimlilik amaçlı bir proje ile, üretim
    hatlarından birinde ek kapasite elde edilmiş ve kapasitemiz 129.353 tondan
    141.271 tona yükselmiştir.

Ayrıca daha önce 25.07.2023 tarihli
    KAP bildiriminde belirtildiği üzere, Düzce Gümüşova Organize Sanayi
    Bölgesindeki Üretim Tesisinde ise ilk faz olarak yaklaşık 30 bin ton
    poliüretan sistemleri üretiminin yapılmasını mümkün kılan alt yapı çalışmaları
    tamamlanmış ve bu tesisten üretim başlatılmış idi. Böylece Türkiye'deki toplam
    üretim kapasitesi toplamda 171 bin ton seviyesine yükselmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

2.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Can sıkan hissenin değer kaybetmesi değil, perşembe tavan cuma tavana giderken patronun yaptığı yüklü satıs/devir ve akşamında ABD yatırım haberi. Pazartesi sabah yatırım haberiyle yukselis bekleyen ky ve patronun haberi piyasaya salması

Kurumsal/ciddi şirketlerde olmayacak işler bunlar. Gecen sene ocak ayında da 3 küsür milyon satış yaptılar ve yapılan satışla ilgili herhangi bir haber yok bilgilendirme yok. Babasının çiftliği gibi kullacanaksa neden halka açtılar şirketi anlam veremedim.

En çok rahatsız edici olan da endeks düşüşü ihtimali oldugunda yatırımcısına satış fırsatı vermeden kendi elleriyle hızlıca tahtayı aşağı basması her seferinde. Zaten yatırımcısıyım şirketin 1 yıldan fazla oldu ama bu kadar da bizi ırgat yerine koymasınlar.
    Seni patron mu yapacaklar? Halka açılma, halkı kazıklama demektir.Amelesin amele kal
    Haddini aşan, zıddına döner.

3. 19 maliyetle ile 10.000 lotla beklemeye devam 2 tl temettüh verse allah bereket versin bir ev aldırmadan çıkmak yok

4. Bilançonun kötü gelmesi ihtimali hariç anormal bir fiyatlama ve anlamsız bir baskı. İyice tadını kaçırdılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Malı 95 den çaktım şimdi de bu tür zorlama haberlerle tekrar bi r yükseliş trendi başlatmak istiyorum demişler sağolsunlar. Yazık şu hale.

Şirketimizin, Gebze Plastikçiler
    Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisi için süresi dolan kapasite
    raporu yenilenmiştir. Yapılan verimlilik amaçlı bir proje ile, üretim
    hatlarından birinde ek kapasite elde edilmiş ve kapasitemiz 129.353 tondan
    141.271 tona yükselmiştir.

Ayrıca daha önce 25.07.2023 tarihli
    KAP bildiriminde belirtildiği üzere, Düzce Gümüşova Organize Sanayi
    Bölgesindeki Üretim Tesisinde ise ilk faz olarak yaklaşık 30 bin ton
    poliüretan sistemleri üretiminin yapılmasını mümkün kılan alt yapı çalışmaları
    tamamlanmış ve bu tesisten üretim başlatılmış idi. Böylece Türkiye'deki toplam
    üretim kapasitesi toplamda 171 bin ton seviyesine yükselmiştir.

Her seferinde en tepeden milyonlarca lot satmayı başaran patron yeni haberlerle tahtaya ilgi çekmeye yeni kurbanlar bulmaya çalışıyor yine. Tahtada hacim yerlerde, bir kaç robot var tahtaya baskı kuran hepsi bu. Tek alıcı Strateji Menkul o da kendi fonuna mal alıyor istikrarlı bir şekilde. Yazık oldu tüm emeklere hala 2022 kasım fiyatındayız malesef.

Daha önce yaptığımız açıklamalarda;

Şirketimizin Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'nde
    17.015 m² büyüklüğünde bir arazi üzerine kurulacak olan üretim tesisinin
    ilk etabı için hali hazırda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Teşvik
    Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan
    öncelikli yatırım konuları içerisinde bulunan "yüksek teknolojili
    ürün üretimi" için PET Geri Dönüşüm Tesisi Fabrika Binası ve Makine
    Teçhizat Yatırımı kapsamında 530864 no'lu yatırım teşvik belgesinin
    alındığı, PET Geri Dönüşüm Tesisi Fabrika Binası yatırımı kapsamında
    alınan yatırım teşvik belgesi bina yatırım tutarının başvurumuz üzerine
    210.123.000 TL olarak güncellendiği bilgisi paylaşılmıştı.

Yukarda belirtilen teşvik belgesine ilaveten; Düzce yatırımımız
    için alınmış olan 534146 no'lu teşvik belgesi ile Gebze fabrikamız için alınmış
    olan 523696 nolu teşvik belgesi yatırım teşvik tutarı,
    başvurumuz üzerine T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından
    toplam 31.611.500 TL artırılarak güncellenmiştir.

Böylece Şirket'in toplam yatırım
    teşvik büyüklüğü 446.037.086 TL'ye ulaşmıştır.

6. https://invst.ly/13euu- haftalık grafik çok iyi duruyor..daha ne kadar tutacaklar bakalım
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

7. KMPUR güncel görünüm destek ve direnç seviyeleri grafik üzerinde tahmin edebilirsiniz. 75 üstünde daha güzel olacak inşallah.

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    KMPUR güncel görünüm destek ve direnç seviyeleri grafik üzerinde tahmin edebilirsiniz. 75 üstünde daha güzel olacak inşallah.

Zaten düşeni kırmış ve yönünü yukarıya çevirmiş. Arada bugünkü gibi endekse bağlı inişler çıkışlar olabilir. Teknik/temel analizleri gayet iyi durumda. 9 aylık bilanço'da net kârını bir önceki seneye göre % 66 artırmıştı ama enflasyonist ortamda bana göre yeterli değil. Bu oranın yıllık bilançoda daha yükseğe çıkması lazım. Sıkı para politikaları iç piyasadaki tüketimi azalttı, bundan dolayı yıllık net kâr tatmin edici oranlarda olmayabilir. Ama her şekilde şirketin çok güçlü sürdürülebilir politikaları ile şirketin geleceği çok parlak. Çünkü şirketin üretimini yaptığı poliüretan sistemler ayakkabı, yapı-izolasyon, otomotiv, mobilya-sünger ve ısıtma-soğutma gibi pek çok sektörler için hayati öneme haizdir. Saygılar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 136/138 İlkİlk ... 3686126134135136137138 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •