Sayfa 908/1002 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Kuyruğu var, sıcağı sever, miyavlıyor bir de...

ama kedi dersen cezası var...

gibi gibi...
    kuyruğu dik demedin bizi orda kaybettin.

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Ben ilk defa iç piyasada böyle gözle görülür yavaşlama görüyorum... önümde Bostancı sahil yolu resmen tüm gün bomboş... normalde tıkanmanın olduğu akşam saatleri bile boş... dışarı çıkıyorum dükkanlar boş, sokaklar boş...

Resmen MB faizini düşürüp piyasadaki faizleri yukseltip üstüne güven krizi çıkarıp doları da patlatarak faiz artışının bütün kötü etkilerini yaşamamızı ve iyi etkilerinin hiçbirini yaşamamamızı sağladılar... Hem enflasyon hem durgunluğu bu kadar sert hissedeceğimiz bir sene ben hatırlamıyorum...

İlk 12 günde benzin satışları geçen yılın ilk 12 gününe göre %20-25 düşmüş deniyordu twitterda, burdan hesaplayın işte daralmanın boyutunu...

İhracatçılar belki yine döndürür çarklarını da, iç piyasaya iş yapan binlerce firma ne olacak... Bunlara kredi veren bankalar ne yapacak...Resmi ne açıklarlar bilinmez de bu kadar yavaşlayan piyasada işsizlik kaça çıkacak... Üstüne fed'in faiz arttırımları bilanço küçültmesi filan daha saymadım bile...
    Sıkma canını bak borsamıza hergün yemyeşil , demekki çok iyi durumda gidiyo ekonomimiz...

3.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Sıkma canını bak borsamıza hergün yemyeşil , demekki çok iyi durumda gidiyo ekonomimiz...
    venezuela da her gün yemyeşil; öyle bak olaya...

dolar bazında nereye gittiği önemli; bir değiştiremedin şu grafiklerinin birimini...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    gözle görülür şekilde düştü zaten... neyse, millet alıştıkça bu fiyatlara yine biraz daha çıkar elbet dışarı da...
    ciddi yavaşlama ortada yani...
    Orası kesin yavaşlama var. Önceden arabayla gittiğim şehir içinde 1-2 km yerleri yürüyerek gidiyorum. Gece interneti vb fişleri çekmezdim artık çekiyorum. Kredi kartına harcama limit koydum. Oda termostatı 23,5 dan 22,5 a aldım (12 gündür böyle). Doğal gaz faturası bugün geldi 372,25. Bu benim bu aylarda en yüksek ödediğim fatura. Sonuçta biraz tasarruf da etmek lazım. Dünyada da enflasyon artıyor. Bizde bunu 5 ile çarpmak gerekir.
    Son düzenleme : Ex2000; 13-01-2022 saat: 13:25.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

5. selam bu arbitraj işlemi için spot fiyat ile 31 ocak fiyatlarının tümünü gösteren bir program var mıdır .hepsine tek tek bak zor oluyor .
    teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Ben ilk defa iç piyasada böyle gözle görülür yavaşlama görüyorum... önümde Bostancı sahil yolu resmen tüm gün bomboş... normalde tıkanmanın olduğu akşam saatleri bile boş... dışarı çıkıyorum dükkanlar boş, sokaklar boş...

Resmen MB faizini düşürüp piyasadaki faizleri yukseltip üstüne güven krizi çıkarıp doları da patlatarak faiz artışının bütün kötü etkilerini yaşamamızı ve iyi etkilerinin hiçbirini yaşamamamızı sağladılar... Hem enflasyon hem durgunluğu bu kadar sert hissedeceğimiz bir sene ben hatırlamıyorum...

İlk 12 günde benzin satışları geçen yılın ilk 12 gününe göre %20-25 düşmüş deniyordu twitterda, burdan hesaplayın işte daralmanın boyutunu...

İhracatçılar belki yine döndürür çarklarını da, iç piyasaya iş yapan binlerce firma ne olacak... Bunlara kredi veren bankalar ne yapacak...Resmi ne açıklarlar bilinmez de bu kadar yavaşlayan piyasada işsizlik kaça çıkacak... Üstüne fed'in faiz arttırımları bilanço küçültmesi filan daha saymadım bile...
    Ennnn fazla 1 ay..Hadi olsun 2...
    Bizim millet dayanamaz..Şimdi bi nölüüüüüyoooo ....oldu evet..Bak fiş çekmeler falan..

Yine heryerden insan araba ve para fışkırmaya devam eder..
    1994 1998 2001..2008 ..
    Hepsinde aynı şey oldu..
    3-6 ay içinde vur patlasın çal oynasın..
    Bu sene turizm de yüzde 100 min zam bekliyorum..
    Tabi boş yer bulabilirseniz..

Bu arada modem işini bende düşündüm..Oturdum hesapladım..
    Gece fiş çekmenin bana kazancı aylık 5 tl mi ne çıktı..
    Onda da fişi kırarsın 2 ay sonra misli ile geri ödersin yani..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ennnn fazla 1 ay..Hadi olsun 2...
    Bizim millet dayanamaz..Şimdi bi nölüüüüüyoooo ....oldu evet..Bak fiş çekmeler falan..

Yine heryerden insan araba ve para fışkırmaya devam eder..
    1994 1998 2001..2008 ..
    Hepsinde aynı şey oldu..
    3-6 ay içinde vur patlasın çal oynasın..
    Bu sene turizm de yüzde 100 min zam bekliyorum..
    Tabi boş yer bulabilirseniz..

Bu arada modem işini bende düşündüm..Oturdum hesapladım..
    Gece fiş çekmenin bana kazancı aylık 5 tl mi ne çıktı..
    Onda da fişi kırarsın 2 ay sonra misli ile geri ödersin yani..
    öyle çok mu fark eder ki acaba diye düşünürken okudum. güldüm

adam sonuçta oturmuş hesaplamış. emek vermiş. rep veremezsin dedi borcum olsun

8. modemi her gece kapatırım faturasından değil.
    sinyal minyal işlerinin illaki bir zararı vardır bence. sağlık içün yatarken telefonun bile netini kapatırım.

Sayfa 908/1002 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •